• SZKOLNY POKAZ TALENTÓW I ZAINTERESOWAŃ

•     W dniu 19 października 2022 r.  w naszej szkole odbył się Szkolny Pokaz Talentów i Zainteresowań Uczniów zorganizowany przez Samorząd Szkolny.
               8 uczniów z klas IV-VIII pokazywało nam swoje uzdolnienia i zainteresowania takie jak taniec, piosenka, rysowanie, szkice oraz wykonanie świeczek z wosku. Występy trwały około 40 minut, bardzo się podobały i zachęciły pozostałych uczniów do pokazania swoich zainteresowań i talentów.
                Po występach uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące ich zainteresowań, otrzymali dyplomy i słodycze. Mamy nadzieję, że będzie więcej taki pokazów. Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły po poszukiwanie i rozwijania swoich zainteresowań.
                                                                                                                                        Kacper Wielgos, Szymon Kawalec
                                                                                                                                                                                klasa VIII

• WYJAZD DO TEATRU MASKA W RZESZOWIE

•    W dniu 4 października  2022 roku przedszkolaki oraz uczniowie z klas I – III  udały się pod opieką wychowawców do Teatru Maska w Rzeszowie na spektakl ,,Czterej Muzykanci z Bremy”. Była to piękna opowieść o  empatii, zrozumieniu i przyjaźni. Zwierzęta – osioł, pies, kot i kogut z powodu swego wieku zostały wyrzucone z gospody i udały się w wędrówkę do miejsca, gdzie zostaną zaakceptowani. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka, bajeczne kostiumy oraz nietypowa scenografia  przyciągały uwagę młodych widzów i sprawiły, że z zaciekawieniem obejrzeli całe przedstawienie.
              Gromkie brawa po spektaklu, radosne opowieści dzieci, dopytywanie o kolejny wyjazd są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.

• UDZIAŁ W AKCJI ,,SPRZĄTAMY DLA POLSKI", OGNISKO W LEŚNICZÓWCE

•    W tym roku nasza szkoła włączyła się do akcji ,,Sprzątamy dla Polski", której celem było sprzątanie lasów i terenów zielonych. Nasi uczniowie wraz z wychowawcami za cel sprzątania obrali pobliski las przy leśniczówce.
               W czwartek, 6 października po trzech pierwszych lekcjach klasy 2 - 8 wyszły ze szkoły, w trakcie wyjścia wraz z nauczycielami zbieraliśmy śmieci z zaśmieconych rowów. Gdy dotarliśmy na miejsce, po krótkim odpoczynku klasy weszły do lasu zbierać śmieci.
              Po udanej akcji pan Łukasz Szweter pomógł nam zorganizować ognisko, podczas którego odpoczęliśmy i podsumowaliśmy udaną akcją. Po powrocie do szkoły klasy rozeszły się do domów.

Sara Mikołajczyk
            Kinga Domin
            klasa VIII

• Udział w projekcie „BohaterON w Twojej Szkole 2022”

•      Nasza szkoła bierze udział w projekcje „BohaterON w Twojej Szkole 2022”,  ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku. W szkole będą przeprowadzane lekcje. Bardzo prosimy uczniów, aby dodawali  swój wpis na portalu www.dumnizpowstańców.pl. Każdy wpis to znacznik na mapie Polski symbolizujący dowód uznania, pamięci i dumy z Powstańców Warszawskich oraz młodych pamiętających i dumnych ze swojej historii.