• Mobilne Planetarium ,,Orbitek" w naszej szkole

•     W piątek  20 maja 2022 r.  przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w seansach edukacyjnych w Mobilnym Planetarium ,,Orbitek".  W nadmuchanej ,,kapsule" odbyły się ciekawe projekcje  dostosowane do wieku, które pozwoliły na niezapomnianą podróż dzieci w Kosmos.
                  Uczniowie m. in. szczegółowo poznali każdą z planet Układu Słonecznego, nazwy gwiazdozbiorów na niebie, a nawet  ,,spacerowali"  po Księżycu...

Na zakończenie każdego pokazu, wszyscy uczestnicy  przejechali się wirtualną, kosmiczną kolejką górską. Przedszkolaki oraz chętni uczniowie mogli poczuć się, jak kosmonauci i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobutce.

• Promowanie czytelnictwa – zajęcia w przedszkolu i klasach I – III

•     W całej Polsce w dniach od 8 do 15 maja obchodzony był Tydzień Bibliotek. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest m.in.: podkreślenie roli czytania w poprawie jakości życia oraz zainteresowanie książką szerszych kręgów społeczeństwa.

Z okazji Tygodnia Bibliotek uczniowie klas IV i V przygotowali dla swoich młodszych koleżanek i kolegów zajęcia, które miały na celu promowanie czytelnictwa. Uczniowie przedstawili ważne powody; dlaczego warto czytać książki. Następnie uczennice z klasy V przeczytały fragment ciekawej i lubianej przez czytelników książki pt. ,,Mikołajek”. Później odbył się konkurs, a na końcu uczestnicy zajęć oglądali prezentację multimedialną, podczas której można było posłuchać ciekawostek na temat najmniejszej, największej i najgrubszej książki na świecie. Starsze klasy ze swoimi zajęciami odwiedziły także oddział przedszkolny. Najmłodsi uczniowie przygotowali dla starszych koleżanek i kolegów zagadki związane z postaciami znanymi z różnych książek i bajek. Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu zachęciliśmy innych do częstszego sięgania po książki.