• WIGILIA SZKOLNA

• Kochany Jezu! Dzieciątko małe
            Składamy Tobie serduszka całe.
            Będziemy zawsze spełniać Twą wolę
            Ty miej w opiece naszą szkołę.

Niechaj Boże Dziecię swoją mocą sprawi
            Byście byli zdrowi niech Wam błogosławi
            Chociaż trudne czasy niechaj Wam się wiedzie
            Choć kryzysem wszędzie straszą nie dajcie się biedzie
            Powodzenia w życiu, szczęścia zawsze wszędzie
            Życzą szkolne dzieci dzisiaj po kolędzie.

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, a także  najbardziej rodzinny czas pełen radości, nadziei i  życzliwości dla drugiego człowieka. Święta spędzamy w najbliższym gronie, ale szkoła także jest wspólnotą, która tworzy pewnego rodzaju rodzinę.
                22 grudnia w przeddzień przerwy świątecznej odbyła się w naszej szkole Wigilia, do której mogliśmy w tym roku razem usiąść. Świąteczne spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania przez przedszkolaki oraz uczniów z klas I - III jasełek  bożonarodzeniowych zatytułowanych ,,Bóg się rodzi". Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Dzieci z dużym zaangażowaniem odegrały swoje role i przypomniały wszystkim sceny rozgrywające się w stajence betlejemskiej. Jezuska, oprócz królów i pasterzy powitali na świecie także górale i aniołki, którzy dla Niego pięknie  zatańczyli i zaśpiewali. Pokłon i dary złożyli Mu również  przedstawiciele różnych zawodów. Śpiew kolęd i pastorałek, który słychać było od żłóbka oraz życzenia złożone przez dzieci dopełniły całe przedstawienie.
               Po części artystycznej i ciepłych życzeniach złożonych przez Panią Dyrektor podzieliliśmy się opłatkiem, a później zasiedliśmy do Wigilii i ze smakiem zjedliśmy wszystkie potrawy  oraz słodkości przygotowane przez rodziców. Świąteczne spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewem kolęd.

• MIKOŁAJKOWY FESTIWAL

•    8 grudnia 2022 r. w Zespole Szkół w Błażowej odbył się ,,Mikołajkowy Festiwal" piosenki zimowej
            i mikołajkowej organizowany przez Oddział Przedszkolny ,,Bajkowa Kraina".
               Uczestnikami konkursu muzycznego były dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy Błażowa. W festiwalu wzięły udział również najstarsze dziewczynki z naszego Oddziału Przedszkolnego, które zaśpiewały  piosenkę  pt. ,,Elfy". Zespół z naszej szkoły wyśpiewał III miejsce konkursie. Wszystkie występy były cudowne i ukazywały talenty małych wykonawców.

Serdecznie gratulujemy naszym przedszkolakom i życzymy dalszych sukcesów.

• Mikołajkowy wyjazd do kina ,,Zorza" w Rzeszowie

•      7 grudnia 2022 r. przedszkolaki oraz uczniowie klas I - III uczestniczyły w mikołajkowym wyjeździe do kina ,,Zorza" w Rzeszowie.
               Dzieci obejrzały film ,,Wielki zielony krokodyl domowy" - zabawny, a zarazem bardzo pouczający seans o przyjaźni bardzo samotnego chłopca, który zmienił miejsce zamieszkania i szkołę,  ze  śpiewającym krokodylem Lyle'm  o wspaniałej osobowości. Film wszystkim bardzo się spodobał, dostarczył wiele śmiechu i radości.
                Dzieci uśmiechnięte i zadowolone wróciły do szkoły, gdzie czekali już na nich rodzice.

• „Tkacze i inni rękodzielnicy w Błażowej i okolicy”. Lekcja muzealna

•    29.11.2022 r. uczniowie klasy IV, V i VI brali udział w lekcji muzealnej w Społecznym Muzeum Ziemi Błażowskiej pt: „Tkacze i inni rękodzielnicy w Błażowej i okolicy”.
                 Lekcję poprowadziła Pani dr Małgorzata Kutrzeba. Bardzo ciekawie opowiadała o lokalnej historii. Legenda o kapliczce wzbudziła szczególne zainteresowanie uczniów. Przedmioty codziennego użytku mieszkańców naszej okolicy przykuły uwagę szczególnie tych uczniów, których dziadkowie posiadali kiedyś podobne lub mają je nadal w swoich domach. Na koniec dzieci dowiedziały się na czym polega obróbka lnu i tkanie. Zaciekawiły się tym nieco zapomnianym rzemiosłem.
                 Uczniowie spędzili ciekawie i owocnie czas w lokalnym muzeum
            .