• WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY ,,PODKARPACKIE KWIATY W RĘKODZIELE ARTYSTYCZNYM

•     10 czerwca 2022 r.  w Szkole Podstawowej Nr 2 w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i wyróżnień uczestnikom XVI edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ,,Zwyczaje i Tradycje Podkarpacia... I ty jesteś cząstką mojej małej Ojczyzny" pod hasłem „Podkarpackie kwiaty w rękodziele artystycznym” organizowany przy współpracy z Ligą Ochrony Przyrody Zarząd Okręgu Podkarpackiego w Rzeszowie.
                W konkursie wzięli udział również nasi uczniowie i wychowankowie oddziału przedszkolnego, którzy pod opieką nauczycieli wykonali piękne prace plastyczne różnymi technikami.
                Laureatkom konkursu została Sonia Mikołajczyk z oddziału przedszkolnego, a Milena Mikołajczyk z klasy II otrzymała wyróżnienie. Na uroczystej gali dziewczynki odebrały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy dziewczynkom i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

• Przegląd Piosenki Angielskiej Let's Sing Along'22

•     W maju 2022 Szkoła Podstawowa w Nowym Borku zorganizowała dla uczniów klas I-III konkurs piosenki angielskiej Let's Sing Along! W konkursie wzięło udział 12 uczniów ze szkół podstawowych z gminy Błażowa oraz ze szkół w Szklarach, Brzezówce, Grzegorzówce i Wólce Hyżneńskiej.
              Rada artystyczna przeglądu piosenki złożona z nauczycieli języka angielskiego i muzyki oceniała dobór repertuaru, walory artystyczne, wartości lingwistyczne i muzykalność uczestników.
              Uczennica naszej szkoły Jagoda Baran zajęła III miejsce oraz  została LAUREATEM NAGRODY PUBLICZNOŚCI.
               Gratulujemy Jagodzie i zachęcamy do obejrzenia filmu prezentującego piosenkę konkursową w wykonaniu Jagody.

• Gminny Konkurs Plastyczny ,,Maria Konopnicka w oczach dziecka"

•    Przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym  Konkursie Plastycznym ,,Maria Konopnicka w oczach dziecka"  organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Kąkolówce.  Dzieci wykonały piękne prace plastyczne do wybranych utworów Marii Konopnickiej.
                Wśród laureatów konkursu znaleźli się również nasi uczniowie. Nagrodę otrzymała Emilia Piech i Zuzanna Hamerla z oddziału przedszkolnego, Mikołaj Wielgos z klasy III oraz Wiktoria Pluta z klasy VII. Natomiast Magdalena Szweter odebrała Nagrodę Grand Prix. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody rzeczowe.
               Serdecznie gratulujemy wszystkich uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

• DZIEŃ DZIECKA

•       1 czerwca to jedno z najprzyjemniejszych świąt w roku, święto wszystkich dzieci na całym świecie.
            Zarówno nauczyciele, jak i rodzice dołożyli wszelkich starań, aby ten dzień upłynął dzieciom w przyjemnej, radosnej atmosferze.
                Zamiast tradycyjnych zajęć w szkole przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły spędzili ten dzień na łonie natury. Pogoda wyjątkowo dopisała. Było ciepło i słonecznie. Starsi uczniowie udali się na rajd rowerowy do leśniczówki w Piątkowej, który uwieńczony był paleniem ogniska i pieczeniem kiełbaski.
               Z kolei przedszkolaki i młodsi uczniowie z klas I - III spędzili ten dzień w zagrodzie edukacyjnej ,,Boska Dolina" w Dylągówce. Wśród atrakcji jakie czekały na dzieci było przejście ścieżką edukacyjno - przyrodniczą, jazda konna, zabawy na niecodziennym placu zabaw oraz pieczenie kiełbaski na grillu.
              Wszystkie dzieci bardzo miło spędziły dzień ciesząc się słoneczną pogodą, pięknem przyrody, a przede wszystkim wspólnie spędzonym czasem.

• MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

•      30.05.2022 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły i Anny Jenke w Błażowej odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych.
                   Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Domin z klasy IV, Miłosz Lichota z klasy V i Patrycja Wielgos z klasy 7.

Jest nam miło poinformować, że Miłosz Lichota zdobył I miejsce w konkursie w swojej kategorii wiekowej.

Serdecznie gratulujemy Miłoszowi i pozostałym uczniom osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.