• DZIEŃ DINOZAURA W PRZEDSZKOLU

•      Dinozaury wyginęły miliony lat temu, ale wciąż fascynują kolejne pokolenia. Do tego stopnia, że w kalendarzu świąt nietypowych poświęcono im specjalne wydarzenie - Dzień Dinozaura, który przypada  na 26 lutegoNasze przedszkolaki, co roku bardzo chętnie włączają się do obchodów tego dnia.
                W piątek 24 lutego chętne dzieci przyszły  do przedszkola ubrane w koszulki, bluzy z dinozaurami, a każdy przedszkolak miał na głowie opaskę ze  swoim ulubionym dinozaurem.
            W naszej grupie  znalazło się wielu fanatyków dinozaurów, którzy przynieśli do przedszkola liczną  kolekcję figurek oraz książki o dinozaurach.
               Tego dnia przedszkolaków odwiedziła pani bibliotekarka - Danuta Hamerla, która podczas zajęć zapoznała dzieci z wieloma ciekawostkami o dinozaurach, przyniosła książki, które dzieci z zaciekawieniem oglądały, a także  kolorowanki z dinozaurami. Dzieci poznały wiele nazw dinozaurów, dowiedziały się, jak wyglądały, czym się żywiły, słuchały ich odgłosów itp. Przedszkolaki wykazywały się dużą wiedzą na temat tych prehistorycznych stworzeń.
                Ponadto w ciągu dnia uczestniczyły w zabawach ruchowych, słuchały i uczyły się  piosenek, wykonywały prace plastyczno - techniczne z motywem dinozaura. Z dużym zaangażowaniem odtwarzały szkielet stegozaura  z drewnianych puzzli.
               Był to dzień pełen różnych aktywności, który sprawił dzieciom wiele radości i pogłębił ich wiedzę na temat dinozaurów.
            Każde dziecko mogło sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie w dinozaurowej fotobudce.

• Wyjazd przedszkolaków i uczniów klas I - IV do kina Helios w Rzeszowie

•     23  lutego 2023 r. przedszkolaki oraz uczniowie klas I - IV uczestniczyli w  wyjeździe do kina ,,Helios "w Rzeszowie. Dzieci obejrzały film przygodowy ,,Pimi z Krainy Tygrysów" - opowiadający o wędrówce i zrodzonej podczas jej trwania przyjaźni osieroconego chłopca o imieniu Balmani z młodym tygryskiem Pimi ściganym przez kłusowników. Film posiadał wiele ciekawych wątków również edukacyjnych m. in.  ciekawostki z życia tygrysów, ukazywał piękno przyrody, dzikich zwierząt oraz najwyższych gór świata Himalajów.
                Film wszystkim  bardzo się spodobał. Dzieci zadowolone i uśmiechnięte wróciły do szkoły.

• II POKAZ TALENTÓW I ZAINTERESOWAŃ UCZNIÓW

•       Dnia 08.02.2023r.  w naszej szkole odbył już ,,II Pokaz talentów i zainteresowań uczniów".
                Nasi koledzy zaprezentowali swoje zainteresowania, talenty, umiejętności lub po prostu rzeczy, które lubią robić w szkole jak i po z nią. Pokazali nam swoje rysunki, albumy, grę na instrumentach muzycznych, tańce lub filmiki motoryzacyjne. Po zakończeniu pokazu każdy uczestnik otrzymał gorące brawa, dyplom i słodką przekąskę w formie czekolady.
                Mamy nadzieję na więcej taki pokazów i zapraszamy do kolejnej edycji wszystkich uczniów, którzy chcą się z nami podzielić swoim hobby, talentem lub umiejętnością.

Kacper Wielgos uczeń klasy VIII

• WESOŁY KULIG PRZEDSZKOLAKÓW I UCZNIÓW KLAS I - III

• Kulig

Idzie zima szybkim krokiem.

Białe buty ma wysokie.

Pod pierzyną wszystko chowa,

szroni dachy, krzewy, drzewa.

Z mroźnym wiatrem baraszkuje,

stawy, rzeki lodem kuje.

Dookoła jest już biało.

Nawet domy zasypało.

Na rozdrożach pełno śniegu,

rwą się konie do kuligu.

W wielkie sanie zaprzężone,

mkną przez pola pobielone.

A na saniach grupa dzieci.

Puch srebrzysty na nie leci.

Pędza, pędzą kare konie.

Dzwonki mają przy ogonie.

Pędzą, co sił w nogach gnają.

Świetny kulig dzieci mają.

Roześmiane są ich twarze,

to zabawa wielkich wrażeń.

Wiatr porywa końskie grzywy.

Widok to jest urokliwy.

Poprzez leśne mkną ścieżyny

wprost do domu małej Niny.

Tam zasiądą przy ognisku.

Wszyscy obok siebie blisko.

I kiełbasę spałaszują.

Oddech zimy tam poczują.