• Witaj majowa jutrzenko!

•    Maj to czas, kiedy wspominamy ważne dla naszej ojczyzny wydarzenia. 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej, natomiast dzień później wspominamy uchwalenie Konstytucji 3 maja.
              W związku z tym uczniowie z klas starszych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II przygotowali ciekawe prezentacje multimedialne, które zostały zaprezentowane przed całą społecznością szkolną.
               Przypomnieliśmy sobie po raz kolejny historię obrazu Jana Matejki ,,Konstytucja 3 maja”. Poznaliśmy postacie, które zostały tam uwiecznione. Następnie udaliśmy się na wirtualne zwiedzanie Zamku Królewskiego w Warszawie. Byliśmy w Sali Sejmowej, posłuchaliśmy także wykładu o tajemnicach dzieła Jana Matejki.
               Uczennice klasy VIII w swojej prezentacji przypomniały nam o okolicznościach uchwalenia Konstytucji 3 maja. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające.

• XVII Gminny Turniej Ekologiczny w Białce

•    Z okazji Dnia Ziemi, uczniowie naszej szkoły Patrycja Wielgos, Kacper Wielgos, Magdalena Szweter, Mateusz Pryszcz i Miłosz Lichota wzięli udział w corocznym Gminnym Turnieju Ekologicznym „Jesteśmy przyjaciółmi przyrody” w Białce, którego XVII edycja odbyła się pod hasłem „Lasy – skarb Ziemi”. Uczniowie klas VII – VIII musieli zmierzyć się z pisemną formą konkursu. Test obejmował pytania dotyczące nie tylko ogólnej wiedzy o ochronie środowiska, ale również zagadnienia o lasach w Polsce i na świecie.
              Wielkie gratulację należą się Patrycji Wielgos, która w konkursie wiedzy ekologicznej zajęła I miejsce. W konkursie Ekozabawka, wyróżnienia zdobyli uczniowie klasy VI Magdalena Szweter i Miłosz Lichota.

Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

• ZIEMIA - NASZE WSPÓLNE DOBRO

•     Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu w Stanach Zjednoczonych, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska. Obecnie święto to jest obchodzone w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku. Tego dnia, ludzie na całym świecie jednoczą się w swoich działaniach i staraniach, aby poprawić stan czystości naszej błękitnej planety i niwelować skutki bardzo szkodliwych działań, które codziennie mają miejsce na świecie.
                 Ważnym odbiorcą akcji są dzieci i młodzież, od których zależy przyszłość naszej planety. Dlatego też, w akcję włączyli się również uczniowie naszej szkoły, którzy poprzez swój występ artystyczny chcieli przypomnieć, że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem, dlatego wszyscy musimy troszczyć się o środowisko naturalne, a każdy z nas może przyczynić się do poprawy jakości życia na naszej wyjątkowej planecie. Idea ta, łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, wieku czy innych różnicujących kategorii.

„PLANETY NIE ODZIEDZICZYLIŚMY PO NASZYCH PRZODKACH, LECZ POŻYCZYLIŚMY JĄ NA CHWILĘ OD NASZYCH DZIECI”