• ,,PTASIA STOŁÓWKA"- ROBIENIE KARMNIKÓW NA ZAJĘCIACH TURYSTYCZNYCH

•   Uczniowie klasy VI na zajęciach turystycznych, mieli niecodzienną okazję, aby wykonać niepowtarzalny karmnik dla ptaków.  Za pomocą wkrętów, śrubokrętów, młotków i wkrętarek rzucili się w wir pracy i samodzielnie skręcali drewniane karmniki. Nie dało się nie zauważyć, że praca ta sprawiła im dużo frajdy i satysfakcji.
                Kiedy karmniki były już gotowe, zawisły na drzewach i ogrodzeniu wokół szkoły. „Ptasia stołówka” wypełniona ziarnem, czekała na pierwszych głodomorów.

• Działania w ramach projektu ,,Trzymaj formę"

•     W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu zatytułowanego Trzymaj formę. Zakłada on wiele działań o różnym charakterze m.in.: częstsze wyjścia na piesze wycieczki, systematyczną aktywność fizyczną, udział w zawodach, wykonanie plakatów, gazetek propagujących zdrową żywność, wykonanie prezentacji multimedialnych na ten temat.
                Jednym z projektowych działań są także spotkania z ludźmi, którzy prowadzą aktywny tryb życia i doskonale wiedzą, co to znaczy trzymać formę. W związku z tym Samorząd Szkolny wpadł na pomysł, aby zaprosić do szkoły naszego absolwenta Patryka Niemca, który odnosi wiele sukcesów sportowych w dziedzinie Racerunning  - jeżdżąc na specjalnym rowerze, dzięki któremu jednocześnie trenuje i rehabilituje się.
               Patryk opowiedział nam, jak zaczęła się jego pasja sportowa, jak długo ćwiczy, gdzie i w jakich zawodach bierze udział, jakie sukcesy odniósł. Pokazał nam swoje liczne medale i puchary zdobyte nie tylko w Polsce, ale także za granicą.
               Spotkanie z Patrykiem – naszym absolwentem uświadomiło nam wszystkim, że jeśli chcesz coś osiągnąć to nic nie jest w stanie ci przeszkodzić: mieszkanie w małej miejscowości, niepełnosprawność, fizyczne bariery itp. Jeśli jesteś wytrwały, uparcie dążysz do celu, nie zniechęcasz się mimo porażek – to jesteś na bardzo dobrej drodze, by osiągnąć sukces.
               Patryk pokazał na swoim przykładzie, że trzymanie formy, aktywność fizyczna to ważne elementy naszego codziennego życia.