• PROJEKT FRANCE/POLAND EXCHANGE

•

W marcu nasza szkoła rozpoczęła realizację projektu France/Poland Exchange w programie eTwinning.
          eTwinning to społeczność szkół, uczniów i nauczycieli współpracujących ze sobą za pomocą mediów elektronicznych realizując online międzynarodowe projekty edukacyjne. Program istnieje od 2005 i zgromadził już niemal 400 tysięcy nauczycieli z całej Europy.
            Celem naszego projektu jest doskonalenie umiejętności pisania, słuchania i mówienia w języku angielskim uczniów klas V-VII poprzez wymianę korespondencji, nagrań i rozmowy online z rówieśnikami z College Rosa Parks Amiens, France. Podczas realizacji projektu nasi uczniowie dowiedzą się o życiu ich rówieśników we Francji, rozwiną zainteresowanie kulturą innych krajów oraz poszanowanie dla różnorodności kulturowej.
            W projekcie bierze udział 20 uczniów z Francji i 13 uczniów z naszej szkoły. Pierwszym etapem projektu było nagranie wypowiedzi uczniów w języku angielskim o ich codziennych zajęciach i umieszczenie na Twinspace naszego projektu. Nasi uczniowie słuchają wypowiedzi ich francuskich kolegów i opowiadają o tym, czego się o nich dowiedzieli. Kolejnym etapem będzie pisanie maili.

W roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła bierze udział w dwóch międzynarodowych projektach English in Focus i etwinning exchange realizowanych na platformie eTwinning. Celem tych projektów jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, wykorzystanie nabytych umiejętności językowych w praktyce poprzez komunikowanie się z rówieśnikami z innych państw europejskich. Dzięki uczestniczeniu w projektach nasi uczniowie uczą się współpracować w zespole, rozwiązywać problemy, kształtują w sobie poczucie odpowiedzialności za działania własne i zespołu, uczą się planować i organizować zadania. Praca projektowa to wspaniała okazja dla naszych uczniów do poznania swoich mocnych stron i predyspozycji oraz doskonała lekcja przedsiębiorczości. Uczniowie biorący udział w projekcie uczą się sztuki wystąpień publicznych oraz doskonalą umiejątności korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Uczennice klasy VI uczestniczą w projekcie English in Focus. W tym projekcie uczestniczą szkoły z Turcji, Hiszpanii, Włoch, Chorwacji i nasza szkoła. Projekt ten jest realizowany od września 2019 do maja 2020. Celem tego projektu jest podniesienie umiejętności językowych oraz poznanie kultury  mieszkańców Europy. Do tej pory uczennice klasy VI wykonały szereg zadań projektowych takich jak:

• Napisanie tekstu w języku angielskim o sobie
          • Zaprojektowanie logo projektu i umieszczenie go na stronie projektu
          • Prezentacja o swojej miejscowości
          • Przygotowanie prezentacji o kraju partnerskim -Turcji
          • Zrobienie prezentacji o Polsce
          • Video prezentacje polskich przepisów kulinarnych
          • Filmiki video w których nasze uczennice uczą kolegów z innych państw prostych zwrotów w języku polskim.

Uczniowie klasy VII i VIII kontynuują rozpoczętą w roku szkolnym 2017/2018 współpracę ze szkołą z Francji uczestnicząc w projekcie etinning exchange. Celem tego projektu jest doskonalenie umiejętności komunikowania się w języku angielskim oraz wymiana informacji o kulturze i codziennym życiu dzieci mieszkających w Polsce i Francji. Projekt ten jest realizowany od pażdziernika 2019 do maja 2020. Realizując ten projekt nasi uczniowie zrobili trzy zadania projektowe:

• Napisali maile o swoich wakacjach
          • Poznali przepisy kulinarne prezentowane przez kolegów z Francji
          • Przygotowali video prezentacje polskich przepisów kulinarnych