• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

•     21 i 22 stycznia to bardzo szczególny dzień. To właśnie wtedy swoje święto obchodzą wszystkie Babcie i Dziadkowie.

Z tej okazji piątkowscy uczniowie przygotowali wiele atrakcji… 24 stycznia w Domu Ludowym w Piątkowej odbyła się impreza zorganizowana dla Babć i Dziadków. Wszystkie klasy zaangażowały się w tę piękną uroczystość, której celem było podziękowanie babciom i dziadkom za ich wkład w wychowanie, obecność, nieocenioną pomoc w codziennym życiu. Program artystyczny był bardzo bogaty. Najmłodsi uczniowie wystąpili z tradycyjnymi jasełkami. Nie zabrakło też kolęd. Ponadto przedszkolaki w pięknych strojach wystąpiły z przedstawieniem o krasnoludkach, które chciały pomóc babci i dziadkowi. Dziewczynki z przedszkola zaśpiewały także piosenkę o elfach. Potem starsze klasy zaprezentowały ciekawe przedstawienie o gęsim jaju i o jego wędrówce po świecie.  Na twarzach wszystkich seniorów gościł uśmiech. Babcie, dziadkowie, a także uczniowie brali udział w kolędowym konkursie.

Warto podkreślić, że ta impreza zintegrowała lokalne środowisko: grono pedagogiczne, rodziców, uczniów, seniorów z Piątkowej oraz okolicznych miejscowości. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy dołożyli wielu starań i przyczynili się do tego, że ta impreza miała tak piękny i uroczysty charakter.

• ,,ZIMA Z GLINĄ"- WARSZTATY

•     13 stycznia 2023 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty lepienia z gliny, w których uczestniczyły zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie naszej szkoły.
               W trakcie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne inspirowane szeroko pojętą ,,zimą". Młodsze dzieci stworzyły z gliny serduszka na Dzień Babci i Dziadka, bałwanki  oraz tropy zwierząt na ,,śniegu". Starsi uczniowie oprócz serduszek, ulepili naczynia z gliny poznanym sposobem.
                Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, a efekty ich pracy widać na załączonych zdjęciach.

• ZABAWA KARNAWAŁOWA

•        Karnawał to między innymi czas zimowych balów, zabaw, przebieranych imprez...

9 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, którą w tym roku poprowadził wodzirej. Najpierw bawiły się młodsze dzieci z przedszkola i klas I - III, a potem starsi uczniowie.
                Na balu młodsze dzieci wystąpiły w pięknych, kolorowych strojach, niektóre przebrały się za bohaterów bajek. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki, jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Nie zabrakło również konkursów, w których wszyscy chętnie brali udział.
                 Punktem kulminacyjnym zabawy młodszych dzieci był wybór króla i królowej balu, którymi zostali Emilka i Szymon z klasy I. Zabawę karnawałową można udać za udaną. Sprawiła ona wszytskim uczestnikom wiele radości i przyczyniła się do integracji dzieci.