W dniu 5 kwietnia 2018 r. nasi uczniowie już po raz czwarty wzięli udział w audycji muzycznej prowadzonej przez Szkołę Muzyczną Yamaha. Zajęcia poprowadził pan Artur Bradliński- znany naszym uczniom z pierwszej październikowej audycji, a gościem specjalnym był pan Marcin Mucha, który gra na akordeonie już od 27 lat.
Podczas spotkania uczniowie poznali niewielki, klawiszowy instrument dęty zwany melodyką, który zachwycał swym brzmieniem, a także 3 rodzaje akordeonów: guzikowy, klawiszowy oraz basowy.
Audycji, jak zawsze towarzyszyła przyjemna atmosfera. Uczniowie klaskali, śpiewali, a jeden z uczniów- Patryk, mógł nawet spróbować zagrać na akordeonie basowym.
Aktualności
IV AUDYCJA MUZYCZNA - SZKOŁA MUZYCZNA YAMAHA
ŚWIĄTECZNA WIZYTA UCZNIÓW W DOMU SPOKOJNEJ STAROŚCI DLA OSÓB STARSZYCH I CHORYCH W KĄKOLÓWCE
W ramach działalności Szkolnego Koła Caritas uczniowie naszej szkoły wybrali się do ośrodka Caritasu w Kąkolówce. Wizyta odbyła się tuż przed Wielkanocą, tj. w Wielką Środę.
Najpierw uczniowie samodzielnie wykonali kartki świąteczne oraz ozdoby: pisanki, kurczaki. Przygotowali także kilka piosenek, które chcieli zaprezentować mieszkańcom przebywającym w ośrodku Caritas. Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez panią dyrektor, obsługę i mieszkańców. Uczniowie zaśpiewali kilka piosenek, złożyli życzenia i wręczyli kartki świąteczne. Później odbyło się wspólne śpiewanie. Nasza wizyta przedłużyła się, bo śpiewom nie było końca.
Bardzo serdecznie dziękujemy za tak miłą i serdeczną atmosferę!
SZKOLNE KOŁO CARITAS PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W PIĄTKOWEJ
WARSZTATY WIELKANOCNE
W dniu 23 marca 2018r. w naszej szkole zostały zorganizowane warsztaty wielkanocne dla uczniów klas IV- VI. Zajęcia poprowadziła, jedna z mam naszych uczniów- pani Agnieszka Patrońska.
Podczas warsztatów powstały piękne ozdoby wielkanocne: pisanki, kurczaki, zajączki, baranki, które będą ozdobą wielkanocnych koszyków.
Dziękujemy pani Agnieszce za poprowadzenie zajęć dla naszych wychowanków, zaangażowanie i poświęcony czas.
Poranne zabawy przedszkolaków
Naszym przedszkolakom nie brakuje kreatywności podczas porannych zabaw.
Tym razem chłopcy postanowili skonstruować piły motorowe, które oczywiście potem były testowane. 
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
MISS & MISTERZY
OBCHODÓW PIERWSZEGO DNIA WIOSNY
21 marca 2018r. radośnie, a zarazem w atmosferze rywalizacji w Szkole Podstawowej w Piątkowej obchodzono Pierwszy Dzień Wiosny.
Pani Diana Flisak, która jest opiekunem samorządu uczniowskiego, przygotowała dla naszych uczniów wiele atrakcji. Tego dnia dziewczynki miały przyjść do szkoły przebrane za chłopców, a oni z kolei za dziewczyny.
Po obiedzie uczniowie kl. I-VII zgromadzili się przed salą, gdzie losowo podzieleni zostali na trzy drużyny, które otrzymały następujące nazwy: Pędzące Ślimaki, Waleczne Pszczoły i Sprytne Lisy. W obchodach Pierwszego Dnia Wiosny brały udział również przedszkolaki, które także przebrały się na ten dzień i zasiadły w ,,loży" dla kibiców.
Przed rozpoczęciem uczestnikom zostały przedstawione zasady konkursu. W pierwszej konkurencji zespoły wybierały dla siebie numer pytania, po czym jedna osoba z drużyny udzielała na nie odpowiedzi. Za każdą poprawną odpowiedź drużynom przydzielane były punkty w postaci kolorowych symboli. Uczniowie zmierzyli się też z takimi konkurencjami, jak wyszukiwanie w tekście nazw roślin i zwierząt, czy układanie wiersza dotyczącego nazwy grupy. Dużo emocji wniosła gra 5 sekund, w której uczniowie pod presją czasu musieli logicznie pomyśleć i szybko udzielić odpowiedzi na zadane pytanie. Nie zabrakło również zabaw ruchowych, zręcznościowych i rozwijających umiejętność zapamiętywania (rzucanie woreczkiem do obręczy zawieszonej przy suficie, zbijanie ,,żywych" kręgli, zabawa ,,kogo brakuje").
Podczas obchodów Pierwszego Dnia Wiosny wybrano Miss i Mistera Wiosny. Wszyscy uczniowie prezentowali się w swoim przebraniu niczym modelki, czy modele na wybiegu. Najwięcej braw, a tym samym Miss Wiosny został: Kamil Wielgos (kl. VII), Jakub Jurek (kl.,,0"), Mikołaj Wielgos (kl.,,0"), natomiast Mistrem Wiosny została: Julia Kośmider (kl. V), Julia Barańska ( VI) i Paulinka Ziobro (kl.,,0").
Po zliczeniu punktów, w wiosennym drużynowym konkursie wiedzy zostały przyznane następujące miejsca:
I miejsce – Pędzące Ślimaki
II miejsce - Waleczne Pszczoły
III miejsce- Sprytne Lisy
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!
PROJEKT FRANCE/POLAND EXCHANGE
W marcu nasza szkoła rozpoczęła realizację projektu France/Poland Exchange w programie eTwinning.
eTwinning to społeczność szkół, uczniów i nauczycieli współpracujących ze sobą za pomocą mediów elektronicznych realizując online międzynarodowe projekty edukacyjne. Program istnieje od 2005 i zgromadził już niemal 400 tysięcy nauczycieli z całej Europy.
Celem naszego projektu jest doskonalenie umiejętności pisania, słuchania i mówienia w języku angielskim uczniów klas V-VII poprzez wymianę korespondencji, nagrań i rozmowy online z rówieśnikami z College Rosa Parks Amiens, France. Podczas realizacji projektu nasi uczniowie dowiedzą się o życiu ich rówieśników we Francji, rozwiną zainteresowanie kulturą innych krajów oraz poszanowanie dla różnorodności kulturowej.
W projekcie bierze udział 20 uczniów z Francji i 13 uczniów z naszej szkoły. Pierwszym etapem projektu było nagranie wypowiedzi uczniów w języku angielskim o ich codziennych zajęciach i umieszczenie na Twinspace naszego projektu. Nasi uczniowie słuchają wypowiedzi ich francuskich kolegów i opowiadają o tym, czego się o nich dowiedzieli. Kolejnym etapem będzie pisanie maili.
REKOLECJE WIELKOPOSTNE
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
PIĄTKOWA
15. 03. - 18. 03. 2018 r.
Po naukach rekolekcyjnych, dzieci pod opieką nauczycieli wracają do szkoły i uczestniczą w zajęciach zgodnie z obowiązującym w danym dniu rozkładem zajęć.
CZWARTEK
900 Msza św. i konferencja dla dzieci.
1700 Msza św. z nauką ogólną.
Nauka stanowa dla matek.
PIĄTEK
900 Droga Krzyżowa dla dzieci i konferencja.
1700 Droga Krzyżowa.
1730 Msza św. z nauką ogólną.
Nauka stanowa dla ojców.
SOBOTA
830 Spowiedź chorych i starszych.
900 Msza św. dla chorych z udzieleniem Sakramentu Chorych.
1000 - 1200 Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Spowiedź.
1700 Msza św. z nauką ogólną.
Nauka stanowa dla młodzieży, kawalerów i panien.
NIEDZIELA
730 Msza św. z nauką ogólną.
1000 Msza św. z nauką ogólną.
Gorzkie Żale. Zakończenie Rekolekcji.
Rekolekcje prowadzi ks. Stanisław Pieńczak
KONKURS NA NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ DZIEWCZYNĘ W SZKOLE
8 marca 2018r. z okazji Dnia Kobiet, Samorząd Uczniowski pod opieką pani Diany Flisak ogłosił konkurs na ,,Najsympatyczniejszą dziewczynę w szkole". Podczas apelu, męska część grona uczniowskiego zapisywała na karteczkach imię najsympatyczniejszej ich zdaniem koleżanki.
12 marca 2018r. zostały ogłoszone wyniki. Po zliczeniu głosów, jury konkursowe zdecydowało się przyznać dwie nagrody. Najsympatyczniejszymi dziewczynkami w szkole zostały: Julia Kośmider (uczennica klasy V) oraz Paulinka Ziobro z oddziału przedszkolnego, która miała niewiele mniej głosów od Julii.
Dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.
GMINNY KONKURS PLASTYCZNY ,,KORONACJA KRÓLA WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY"
W dniu 5 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Błażowej podczas obchodów Dnia Patrona odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego ,,Koronacja Króla Władysława Jagiełły". Uczennice z naszej szkoły: Julia Kośmider, Natalia Lichota i Paulina Jędrysek za wykonane prace plastyczne zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i nagrodami rzeczowymi w postaci obrazów.
Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom!
WIZYTA W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W PIĄTKOWEJ
W dniu 5 marca 2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcą zostały zaproszone na spotkanie do Biblioteki Publicznej w Piątkowej.
Podczas zajęć uczniowie rozmawiali z panią bibliotekarką o zimie, oglądali i opisywali ilustracje zimowe, a także wysłuchali wiersza Wandy Chotomskiej ,,Dziesięć bałwanków", który bardzo im się spodobał.
Ponadto nasi mali wychowankowie świetnie poradzili sobie z rozwiązywaniem zagadek o zimie. Okazały się dla nich bardzo łatwe. Za prawidłowe odpowiedzi zostały nagrodzone cukierkami.
W podziękowaniu za zaproszenie i otrzymane słodkości, przedszkolaki zaśpiewały dla pani Danusiu piosenkę o zimie.
WIZYTA W BŁAŻOWSKIM PRZEDSZKOLU
19 lutego 2018 roku uczennice z klasy czwartej: Zuzia Kośmider, Klaudia Wyskiel, Natalia Lichota oraz Ania Woźniak pod opieką pani Eweliny Szumskiej wybrały się do Publicznego Przedszkola w Błażowej. Uczennice zostały zaproszone przez grupę ,,Sówki”, której opiekunem jest Iwona Kruczek. Celem wizyty było rozwijanie kompetencji czytelniczych. Zuzia, Klaudia, Natalia i Ania zaprezentowały błażowskim przedszkolakom utwory Jana Brzechwy oraz Doroty Gellner. Później przeprowadziły dyskusję na temat poznanych wierszy.
Na koniec spotkania przedszkolaki zaprosiły wszystkich do zabawy i zaśpiewały piosenki o zimie.
LEKCJA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO NA SKOCZNI NARCIARSKIEJ
W czwartek 15 lutego 2018r. na lekcji wychowania fizycznego pani Diana wybrała się wraz z uczniami klas VI-VII na skocznię narciarską własnoręcznie zbudowaną przez chłopców.

Kamil, Darek i Szymek skakali niczym Polacy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu.
Po zajęciach możemy stwierdzić, że w naszej szkole rosną następcy Kamila Stocha!
Julia i Asia wybrały nieco inną formę aktywności. Wolały jeździć na sankach i bawić się na śniegu.
Była to bardzo przyjemna lekcja na świeżym powietrzu.
Krótki fim z zajęć możliwy do pobrania po kliknięciu na poniższy link.
WYCIECZKA DO SZKOCJI- LEKCJA POKAZOWA
16 lutego 2018 roku w naszej szkole odbyła się lekcja pokazowa, którą przeprowadzili uczniowie z klas IV – VII. Lekcja ta była podsumowaniem półrocznej pracy działającego w szkole Koła Przyjaciół Europy. W pierwszym półroczu roku szkolnego 2017/2018 uczestnicy Koła Przyjaciół Europy poznawali kraje wchodzące w skład United Kingdom, starali się poznać ich kulturę, historię, zwyczaje, największe zabytki itp. Uczniowie przygotowali bardzo ciekawe gazetki ścienne, w których przedstawili poszczególne kraje (tj. Szkocję, Walię, Anglię i Irlandię Północną) ich flagi, symbole kwiatowe, patronów.
Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się bardzo dużo na temat Szkocji i jej stolicy. Lekcja pokazowa została przeprowadzona dla wszystkich uczniów i nauczycieli. Uczniowie zaprezentowali ciekawe prezentacje multimedialne na temat szkockich dud, szkockiego stroju, słynnej szkockiej potrawy Haggis, szkockiego poety Roberta Burnsa.
Podsumowaniem lekcji pokazowej była praca w grupach. Uczniowie porządkowali zdobyte podczas zajęć informacje i wykonywali plakaty.
III AUDYCJA MUZYCZNA - SZKOŁA MUZYCZNA YAMAHA (TANIEC POPPING I HIP HOP)
15 lutego 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trzeciej w tym roku szkolnym audycji muzycznej prowadzonej przez Szkołę Muzyczną Yamaha. Czwartkowa audycja związana była z tańcem ulicznym popping oraz hip hop. Zajęcia poprowadził pan Michał Samborski, a gwiazdą audycji był pan Mateusz Dragon- tancerz biorący udział w międzynarodowych zawodach tanecznych, który popperem jest od 9 lat.
Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się miedzy innymi, że taniec popping nie jest wcale taki prosty i polega na spinaniu i rozluźnianiu mięśni w rytm muzyki w połączeniu z różnymi pozami i ruchami. Koncentruje się na specjalnych partiach ciała. W trakcie audycji, pan Mateusz pokazał uczniom warianty w rodzaju: pop ręką, pop szyją, pop klatką piersiową. Poznali również przeróżne elementy street dance’u (hip-hop, robot, popping, tutting), a także figury i kroki poszczególnych stylów tanecznych (prep, smerf, bounce, criss-cross).
Uczniowie chętnie ćwiczyli nowe kroki taneczne. Sprawiało im to dużo radości, co zostało uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach.
WYJAZD DO SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT ,,KUNDELEK" W RZESZOWIE
W listopadzie 2017r. w Szkole Podstawowej w Piątkowej została ogłoszona akcja zbiórki karmy i potrzebnych akcesoriów dla podopiecznych schroniska dla zwierząt ,,Kundelek" w Rzeszowie. Nasi uczniowie wraz ze swoimi rodzicami chętnie włączyli się w akcje.
13 lutego 2018r. został zorganizowany wyjazd do schroniska, w którym pod opieką nauczycieli uczestniczyły zarówno dzieci z oddziału przedszkolnego, jak i uczniowie klas I-VII.
Na miejscu zostaliśmy serdecznie przyjęci. Pracownica schroniska była bardzo wdzięczna za przywiezioną przez nas karmę dla jej czworonożnych podopiecznych. Dowiedzieliśmy się, że na terenie schroniska przebywa obecnie 160 bezdomnych psów i 30 kotów, które czekają na adopcje. Każdemu nowo przybyłemu zwierzęciu nadawany jest numer rejestrowy i są czipowane. Koty są tatuowane, a psom zakładane są zawieszki do obroży z numerem. Zwierzęta mieszkają zarówno w kojcach wewnętrznych, jak i zewnętrznych, które są zadaszone. Opiekunowie dbają o swoich podopiecznych, nie mniej jednak każdy czeka na nowy dom. Spacerując po schronisku, dzieci mogły przyjrzeć się z bliska pieskom, a nawet zrobić im zdjęcie. Kto wie, może któryś z naszych uczniów jeszcze tam wróci i zabierze jakiegoś czworonożnego przyjaciela do swojego domu.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
26 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Piątkowej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Licznie przybyłych gości przywitała Pani Dyrektor- Elżbieta Wyskiel, która złożyła wszystkim Babciom i Dziadkom serdeczne życzenia.
,,Babcia czy Dziadek to ktoś, kto ma zawsze czas dla swoich wnucząt, zawsze lepiej je rozumie, umie pocieszyć, bezgranicznie je kocha, ma dla nich więcej cierpliwości- w przeciwieństwie do zabieganych i zapracowanych rodziców. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, czynią Oni ich dzieciństwo udanym i szczęśliwym." Takimi słowami powitały miłych gości starsze uczennice i zaprosiły wszystkich na cześć artystyczną.
Jako pierwsi wystąpili młodsi uczniowie. W wierszach i piosenkach okolicznościowych wyrażali swoją miłość i wdzięczność dla najukochańszych Dziadków.
Przedszkolaki w pięknych strojach zaprezentowały także publiczności rzeszowski taniec ludowy ,,Laboga dziewuszki" oraz taniec z regionów Kujaw- ,,Rzepka". Miały też okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami językowi i zaśpiewać dla zaproszonych gości w języku angielskim. Po występie obdarowały swoich Dziadków pięknymi laurkami i drobnymi upominkami.
Następnym punktem programu był występ starszych uczniów, którzy przedstawili scenki i skecze na wesoło przeplatane piosenkami. Występy wnuków wywołały wiele radości i uśmiechu na twarzach Babć i Dziadków.
Na koniec wystawione zostały jasełka bożonarodzeniowe. Sceny biblijne, które rozpoczęły sie od momentu zwiastowania, przeplatane były pięknymi pastorałkami wykonanymi przez chór aniołków, w które wcieliły się niezwykle rozśpiewane uczennice klasy IV.
Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Zaproszeni goście opuszczali salę uśmiechnięci i zadowoleni, dziękując za mile spędzone chwile.
Jedna z sentencji głosi: „Serce jest bogactwem, które się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiaruje”. Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło i życzymy Im dużo zdrowia oraz długich lat życia.
SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM- NEPAL
19 stycznia 2018r. naszą szkołę odwiedził już po raz drugi niezwykle miły gość- pan Piotr Pyrcz, który bardzo lubi podróżować i chętnie dzieli się wspomnieniami ze swoich wypraw.
W piątkowy poranek zaprosił naszych uczniów w podróż po Nepalu- niewielkim państwie leżącym w Azji Południowej, w środkowej części Himalajów, graniczącym na północy z Chinami, a na południu, wschodzie i zachodzie z Indiami. Spotkanie rozpoczęło się od wskazania na mapie jego położenia.
Opowieści podróżnika poparte były licznymi, interesującymi zdjęciami, które przedstawiały odwiedzane przez pana Piotra miejsca i cudowne krajobrazy, które miał szczęście obejrzeć i osobiście sfotografować. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat życia, zwyczajów i kultury tamtejszych mieszkańców. Nasz gość, w trakcie wyprawy po Nepalu miał okazję odbyć kąpiel ze słoniami, leciał samolotem nad najwyższą górą świata, a nawet jechał na dachu autobusu.
Wszyscy z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści pana Pyrcza i z pewnością niejeden z nas nieco mu zazdrościł wspaniałych przygód i możliwości tak bliskiego zetknięcia się z zupełnie inną niż nasza kulturą i przyrodą.
ZABAWA KARNAWAŁOWA
W karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!...
W karnawale, w karnawale
Dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce
Tańczyć, śpiewać, bawić się.17 stycznia 2018r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Piątkowej odbyła się zabawa karnawałowa, w której wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I- VII.
Młodsze dzieci wystąpiły na balu w pięknych strojach karnawałowych. Przebrały się za postacie z bajek, filmów i nie tylko. Były wśród nich m. in. wróżki, królewny, czarownica, aniołek, a także strażak, klaun, pirat, a nawet spider-man, czy batman.
W tym roku zabawę poprowadził dla dzieci wodzirej Wojciech Salamon. Dzięki prowadzącemu nie było czasu na siedzenie. Zarówno starsi, jak i młodsi uczniowie byli bardzo zadowoleni z zabaw i konkursów zorganizowanych przez wodzireja.
Po intensywnej zabawie uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.
Wszyscy zmęczeni, ale w wyśmienitych humorach wrócili do domu.
Kolejna zabawa karnawałowa już za rok!
II AUDYCJA MUZYCZNA - SZKOŁA MUZYCZNA YAMAHA
5 stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w drugiej audycji muzycznej prowadzonej przez Szkołę Muzyczną Yamaha. Tym razem tematem spotkania były ,,Instrumenty smyczkowe''. Zajęcia poprowadził pan Mateusz Płonka i pani Gabriela Sasiela, która gra na skrzypcach od 19 lat.
Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wiele ciekawych informacji i co najważniejsze poznać brzmienie takich instrumentów, jak: skrzypce małe, skrzypce duże, altówka oraz skrzypce elektryczne. Podczas zajęć muzycy zaprezentowali dzieciom m. in. budowę skrzypiec. Dzięki ciekawemu przekazowi informacji, raczej nie umknie naszym wychowankom z pamięci, że skrzypce mają ,,duszę", a smyczek wykonany jest z końskiego włosia.
Jak zawsze spotkaniu towarzyszyła niesamowita atmosfera. Dzieci aktywnie brały w nim udział, śpiewały, klaskały razem z prowadzącym, a nawet występowały na scenie.
Na zakończenie audycji, pani Gabriela zagrała na skrzypcach elektrycznych znany hit lata 2017 - ,,Despacito".
Zapraszamy do obejrzenia fragmentu audycji, która dostępna jest po kliknięciu na poniższy link.
video-1515154712.mp4
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie