Aktualności

          • WIERSZE NASZYCH UCZNIÓW NAPISANE Z OKAZJI SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ NIEPODLEGŁOŚCI

          • Nasza Ojczyzna

            Polska historia, Ojczyzna moja,
            Wolność odzyskała 11 Listopada.
            Ten miecz, co przetrwał 123 lata,
            Znowu wyłonił się za śmierć brata.

            Ból, cierpienie to flaga biało-czerwona,
            Ta zieleń, co kolor straciła,
            To godło z orłem na czerwonym tle,
            Ta Wisła, co płynąć nie skończyła,
            To radość za tą krainę, za ból i cierpienie,
            Ta Polska, co pod zaborami była.

            Aleksandra Patrońska, Klaudia Wyskiel. Mikołaj Czarnik. Szymon  Kawalec

             

            nasza polska

            Była kiedyś pod zaborami,
            a Polacy wciąż walczyli, bo ją kochali.
            Żołnierze dla niej życie oddali.
            Po latach niewoli, 
            odzyskali ją i odbudowali.
            A gdy przyjdzie taki dzień,
            staniemy w obronie Polski sami,
            będziemy bronić ją wiernie,
            tak jak wielu przed nami.

            Jan Mikuła, Martyna Kruczek

             

            Polska Niepodległa

            Polska niepodległa,
            Polska jest moim domem,
            Polska to mój biały orzeł malutki,
            Polska to moje krajobrazy.

            Ja wiem, że Polska to mój dom,
            Bo polskiego pacierza się uczyłam,
            Polska jest piękna,
            Biegną przez nią rzeczki,
            Góry rosną, dotykają chmur.

                 Polska niepodległa

                     1918 -2018
             

            Jagoda Mroczek

             

            Polska to moja Ojczyzna

            Polska to moja Ojczyzna,
            to jest mój kraj ukochany. 
            Nikomu go nie oddamy,
            bo my go kochamy.
            Jak będzie trzeba,
            staniemy do walki.                                    
            Odzyskamy nasz kraj i ojczyznę.
            A tym, co życie poświęcili 
            i kraju naszego bronili

            hołd dziś składamy.

            Jakub Barański

             

            Nasza Polska

            Piękne są nasze pola.
            Pi
            ękna jest nasza ziemia.
            Pi
            ękna jest nasza Ojczyzna,
            kt
            óra jest kwiatów pełna.
            Kochamy nasz
            ą Wisłę,
            Kochamy nasz
            ą Ojczyznę.
            Wielbimy tych, którzy walczyli za ni
            ą.
            Za ich czyny wielkie i 
            życie piękne.
            Za ich serce krwawe,
            za uczynki dobre
            i waleczno
            ść w walce na wojnie.
            Pami
            ętamy tych, którzy polegli w walce ,
            aby odrodzi
            ć Polskę. 
            Za Polsk
            ą mowę, za życie wolne
            i za wszystko co dobre.
            Wierzmy w naszego Boga,
            który da
            ł nam życie,
            aby
            śmy mogli prowadzić je obficie.

            Polska! To flaga biało-czerwona.
            Biel- SZLACHETNOŚĆ I LOJALNOŚĆ.
            Czerwień- KREW, MIŁOŚĆ, ODWAGA I POŚWIĘCENIE
            GODŁO- To nasze Godło Państwowe- Orzeł w koronie.

             Kacper Wielgos, Zuzanna  Kosmider , Julia Haligowska, Patrycja Wielgos

             

             

        • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
          • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM


          •    26 listopada 2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. Był to dzień pełen różnych aktywności. Podczas zajęć dzieci przedstawiały swoje maskotki, tańczyły, śpiewały i bawiły się z nimi.
               Ponadto poznały historię pluszowego misia, rozpoznawały sylwetki różnych misiów z bajek. Była to  również okazja do przedstawienia przedszkolakom nieznanych im misiów m.in. Misia Uszatka, czy Misia Coralgola, którzy byli być może ulubionymi bohaterami bajek z dzieciństwa ich rodziców.
              W dalszej części dnia przedszkolaki rysowały i kolorowały misie, a także zdobyte podczas zabawy beczułki z miodem. Największą frajdą dla dzieci było jednak  samodzielne wykonanie słodkiego deseru w kształcie misia oraz ozdobienie go zgodnie z własną inwencją twórczą.
              Wielkie misiowe przyjęcie zostanie zapewne we wspomnieniach dzieci  na długi czas. Pamiątkowe zdjęcia będą na pewno o nim przypominać.
              Starsze dzieci trochę mniej uroczyście, ale również obchodziły Dzień Pluszowego Misia. 21 listopada 2018r. na zajęciach z kółka plastycznego podjęli się nie lada wyzwania, a mianowicie sami uszyli pluszowe misie z materiału. Efekt pracy uczniów był naprawdę imponujący. Na szczególną pochwałę zasługują najmłodsze dzieci, które również uczęszczają na zajęcia. Z niewielką pomocą nauczyciela uszyły piękne maskotki. 

        • ZABAWA ANDRZEJKOWA
          • ZABAWA ANDRZEJKOWA

          •  "Hokus-pokus, czary-mary,
            niech się spełnią andrzejkowe czary.”
             

               Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Obecnie wróżby traktowane są z przymrużeniem oka, ale andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy przed  rozpoczynającym się adwentem. 
              29 listopada 2018r. w naszej szkole odbyła się  zabawa andrzejkowa, w której brała udział cała społeczność szkolna. Organizatorem zabawy był samorząd szkolny. Dziewczynki z samorządu uczniowskiego przygotowały wiele ciekawych wróżb, zabaw i konkursów, uatrakcyjniając wszystkim uczestnikom całą zabawę. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy taneczne, szczególnie  taniec z balonem.
              Zabawę można uznać za bardzo udaną. Uczniowie  bawili się doskonale. Wrócili do domów w wyśmienitych humorach. smiley

          • PODKARPACKI KONKURS LITERATURA I DZIECI -NIEZWYKŁE OPOWIEŚCI- eliminacje gminne w GOK w Błażowej

          •    15 listopada 2018r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Błażowej odbyły się eliminacje gminne do kolejnej  edycji konkursu „Literatura i dzieci”, który jest organizowany przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Temat przewodni tegorocznej edycji to „Niezwykłe opowieści".
               Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w konkursie.
               W kategorii recytacji naszą szkołą reprezentowała Oliwia Hus z kl. II w wierszu ,,Orle gniazdo", natomiast w kategorii inscenizacji uczennice z klas V-VII przedstawiły ,,Baśń o wyspie i jej mieszkańcach".

              W kategorii plastycznej możemy poszczycić się nagrodami i wyróżnieniami w każdej kategorii wiekowej.

            I kat. wiekowa (od 0 - II klasy szkoły podstawowej)
            Nagroda- Oliwia Hus- kl. II
            Wyróżnienie- Magdalena Szweter - kl. II

            II  kat. wiekowa ( od III - V klasy szkoły podstawowej)
            Nagroda- Jakub Barański - kl. IV
            Nagroda- Klaudia Wyskiel- kl. V
            Wyróżnienie- Natalia Lichota - kl. V
            Wyróżnienie- Szymon Kawalec- kl. IV

            III kat. wiekowa (od VI - VIII klasy szkoły podstawowej)
            Nagroda- Konrad Wyskiel - kl. VI
            Nagroda- Szymon Patroński- kl. VII

            Serdecznie gratulujemy uczniom i  opiekunom i życzymy dalszych sukcesów! smiley

        • ,,REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ"- NARODOWE ŚPIEWANIE HYMNU
          • ,,REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ"- NARODOWE ŚPIEWANIE HYMNU

          •   9 listopada 2018r. nasza szkoła wzięła udział w akcji ,,Rekord dla Niepodległej"- ogólnopolskiej formie uczczenia 100- lecia niepodległości.
              O godz. 11.11 cała społeczność szkolna zgromadziła się w auli i wspólnie odśpiewała 4 zwrotkowy hymn ,,Mazurek Dąbrowskiego".

             

        • Szkolny konkurs na najładniejszą kompozycję jesienną
          • Szkolny konkurs na najładniejszą kompozycję jesienną

          •  24 października 2018r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs na najładniejszą kompozycję jesienną. Pomysłodawczyniami konkursu były uczennice klasy V (Klaudia Wyskiel, Aleksandra Patrońska i Aleksandra Szweter). Dziewczynki aktywnie włączyły się w jego organizację: przygotowały plakat informujący o konkursie, a także nazbierały i przyniosły wiele materiałów dla swoich koleżanek i kolegów potrzebnych do wykonania jesiennej kompozycji. 
             31 października miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród przez Panią Dyrektor.

            Jury przyznało następujące miejsca:

            I miejsce- Oliwia Hus (kl. II) , Jagoda Mroczek ( kl. IV) , Aleksandra Patrońska ( kl. V)

            II miejsce- Magdalena Szweter (kl. II), Klaudia Wyskiel  (kl. V)

            III miejsce- Lena Hus i Wojciech Szweter ( oddział przedszkolny)

            IV miejsce- Sara Mikołajczyk (kl. IV), Aleksandra Szweter (kl. V)

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

        • Adycja muzyczna- szkoła muzyczna Yamaha instrumenty dęte  drewniane
          • Adycja muzyczna- szkoła muzyczna Yamaha instrumenty dęte drewniane

          •    31.10.2018r. nasi uczniowie rozpoczęli zajęcia w szkole spotkaniem z muzyką. O godzinie 8.00 cała społeczność szkolna wzięła bowiem udział, po raz pierwszy w bieżącym roku szkolnym w audycji muzycznej prowadzonej przez Szkołę Muzyczną Yamaha. Zajęcia poprowadził pan Karol Stelmach, a gościem specjalnym był pan Łukasz Głogowski. Tematem zajęć były instrumenty dęte drewniane. Uczniowie poznali budowę i brzmienie takich instrumentów jak:

            • klarnet,
            • klarnet altowy,
            • klarnet mały,

            a także:

            • saksofon sopranowy,
            • saksofon altowy,
            • saksofon tenorowy,
            • barytonowy.

             

                Duże zainteresowanie wywołał też  zaprezentowany, jako ostatni- saksofon elektryczny.

              Wszyscy chętnie uczestniczyli w spotkaniu, a niektóre dzieci  miały okazję wystąpić na scenie. Kuba i Miłosz udowodnili, że pilnie słuchali na zajęciach i bezbłędnie wymielili elementy składowe klarnetu.
               Podczas audycji wysłuchaliśmy także koncertu z udziałem jednego z naszych przedszkolaków- Bartusia oraz gwiazdy spotkania- pana Łukasza. Bartek poradził sobie wyśmienicie.

               Spotkanie z muzyką, było miłym początkiem dnia. Czekamy z niecierpliwością na kolejną audycję, która odbędzie się w grudniu.

        • PASOWANIE NA UCZNIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W PIĄTKOWEJ
          • PASOWANIE NA UCZNIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W PIĄTKOWEJ

          •     W piątek, 25 października 2018r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Piątkowej  odbyła się niezwykle ważna dla naszych Pierwszoklasistów - Uroczystość Pasowania na Ucznia.
               Pierwszaki, ubrane w stroje galowe, już od samego rana z niecierpliwością oczekiwały na jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia. O godzinie 10.00 rozpoczęła się uroczystość. Pani Dyrektor powitała gorąco uczniów, nauczycieli, rodziców,  zaproszonego na tą  okazję przedstawiciela Banku Spółdzielczego w Błażowej- panią Celinę Synoś, a  szczególnie serdecznie dzieci z klasy I.
               Po słowach powitania, wszyscy zostali zaproszeni na część artystyczną, podczas której
            Kuba, Łucja, Maciek i Kuba musieli  przejść wiele egzaminów sprawdzających ich wiedzę i umiejętności.  Pierwszaki  udowodniły m. in.,  że wiedzą, jakie cechy posiada  wzorowy uczeń, doskonale poradziły sobie z  rozwiązaniem zagadek związanych  ze znajomością nazw przyborów szkolnych, znakomicie przeszły też test muzyczny. Na 
            znak,  każdego  zaliczonego zadania, starsi koledzy z 4 klasy przyznawali im  medale. Dzieci wykazały w ten sposób, że już dużo umieją i zasłużyły na to, aby pasować ich na uczniów.

              Następnie w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być pilnymi i wzorowymi uczniami, należycie wypełniać obowiązki ucznia, przyrzekali pomagać słabszym i młodszym od siebie. Po złożeniu ślubowania pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania na ucznia, dotykając każdego z nich symbolicznym ołówkiem. Potem złożyła uczniom klasy pierwszej piękne życzenia i wręczyła pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominać o tej uroczystej i ważnej dla nich  chwili.
            Uczniowie otrzymali również upominki od Banku Spółdzielczego w Błażowej, które na ich ręce złożyła przybyła specjalnie na tą uroczystość pani Celina Synoś.
              Nie był to jednak koniec świętowania. Po akademii, nasi pełnoprawni uczniowie klasy pierwszej udali się słodki poczęstunek przygotowany przez ich  kochane Mamy.
              Uroczystość „Pasowania na Ucznia” dostarczyła dzieciom i ich rodzicom wielu miłych przeżyć i wzruszeń. Została uwieńczona pamiątkowymi zdjęciami. Pierwszoklasiści pięknie zaprezentowali się na forum szkoły. Udowodnili wszystkim, że są godni miana  Ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Piątkowej.

        • DZIEŃ PATRONA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W PIĄTKOWEJ
          • DZIEŃ PATRONA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W PIĄTKOWEJ


          • Uczestnicy Gminnego Konkursu ,,Wiedzy o Świętym Janie Pawle II" oraz Konkursu Recytatorskiego ,,Polska Liryka Religijna"

             

               25 października 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Piątkowej odbył się Dzień Patrona. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9.00.

              Do naszej szkoły przyjechali uczniowie i nauczyciele z innych szkół, ponieważ miały się odbyć konkursy: recytatorski oraz z wiedzy o naszym patronie czyli Janie Pawle II. Na samym początku pani dyrektor przywitała wszystkich zebranych i podziękowała za przybycie. Później wystąpili uczniowie z naszej szkoły ze starszych klas. Śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Gdy inscenizacja dobiegła końca, wtedy rozpoczął się Konkurs Liryki Religijnej. Dzieci z innych szkół wychodziły na środek i deklamowały wiersze o naszym patronie Janie Pawle II. Gdy recytacja dzieci zakończyła się, to na środek wyszli przedstawiciele szkół z naszej gminy i usiedli w wyznaczonych miejscach. Odbyło się losowanie karteczek z pytaniami o Janie Pawle II. Uczniowie odpowiadali na wylosowane pytanie, a za dobrą odpowiedź przyklejali punkty na swoich kartach. Po pytaniach rozwiązywali krzyżówkę. Następnie ogłoszono 15 minutową przerwę. Podczas naszej przerwy obiadowej koleżanki i koledzy z sąsiadujących szkół także zostali zaproszeni na poczęstunek. Ostatnią częścią uroczystości było ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród i dyplomów.

               Jako uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Piątkowej uważam, że Dzień Patrona był udaną uroczystością. Podczas konkursu z wiedzy o Janie Pawle II mogliśmy się dużo dowiedzieć o naszym wielkim patronie.

            Kinga Groszek

            Uczennica klasy VI – SP Piątkowa

        • WYCIECZKA DO RZESZOWSKIEGO AEROKLUBU I PORTU LOTNICZEGO RZESZÓW- JASIONKA
          • WYCIECZKA DO RZESZOWSKIEGO AEROKLUBU I PORTU LOTNICZEGO RZESZÓW- JASIONKA

          •    17 października 2018r. w piękny, słoneczny dzień dzieci  z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z kas I-VIII pod opieką nauczycieli uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowskiego Aeroklubu i Portu Lotniczego Rzeszów- Jasionka.
               Najpierw pojechaliśmy do Aeroklubu,  po którym  oprowadził nas pan Boguś. Usłyszeliśmy od niego wiele ciekawostek na temat samolotów będących na wyposażeniu Aeroklubu: Koliber, Jak, Cessna. Dowiedzieliśmy się, jak zdobyć licencję pilota. Niezwykłą atrakcją i przeżyciem dla uczniów była możliwość zasiadnięcia za sterami samolotu. Nie obeszło się bez pamiątkowych zdjęć.
              Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Portu  Lotniczego. Na miejscu, zostaliśmy przywitani przez panią przewodnik, która zaprowadziła nas na taras widokowy, skąd  uczniowie obserwowali przygotowania i  start samolotu,  a także mieli okazję zobaczyć jego przylot. 
             
            Po zejściu z tarasu, wszyscy uczestniczy wycieczki otrzymali specjalne przepustki, z którymi  mogli dalej zwiedzać terminal. Przy stanowisku z  odprawą bagażową dowiedzieliśmy się m. in. jakich przedmiotów nie wolno absolutnie przewozić za granicę, co możemy włożyć do bagażu podręcznego. 
             
            Następnym etapem wycieczki było przejście na teren lotniska przez punkt kontroli bezpieczeństwa z wszystkimi procedurami obowiązującymi pasażerów podczas podróży. Uczniowie uważnie słuchali pani przewodnik i okazało się, to wcale nie takie straszne.
             
            Ostatnią atrakcją była wizyta w Lotniskowej Straży Pożarnej, gdzie podziwialiśmy nowoczesne i świetnie wyposażone wozy gaśnicze oraz mieliśmy okazję porozmawiać z pracownikiem straży.
             
            Wycieczkę można uznać za bardzo  udaną. Wizyta na lotnisku i bezpośredni kontakt z samolotem w Aeroklubie być może zainspiruje któregoś z naszych uczniów do wyboru zawodu pilota lub będzie chciał pracować na lotnisku, bo tak naprawdę każdy zawód jest w zasięgu naszych możliwości.

             

        • UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA PAPIESKIEGO I OBCHODÓW 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI
          • UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA PAPIESKIEGO I OBCHODÓW 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

          • ,,Promieniowanie ojcostwa” – Dzień Papieski 2018

                14 października 2018 odbył się XVIII Dzień Papieski, któremu przyświecało ,,Promieniowanie ojcostwa”. Było to dla naszej szkoły bardzo ważne wydarzenie, bowiem naszym patronem jest wielki Polak – św. Jan Paweł II. Szkolna społeczność pamięta o ważnych wydarzeniach i rocznicach związanych z papieżem Polakiem. Ponadto w tym roku przypadło nam świętować jeszcze kilka innych rocznic: 60 rocznicę sakry biskupiej Karola Wojtyły, 40 rocznicę wyboru na stolicę piotrową oraz 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O tym wszystkim pamiętaliśmy podczas obchodów XVIII Dnia Papieskiego. Dzień Papieski był wydarzeniem niezwykle ważnym nie tylko dla szkolnej społeczności, ale także dla całego lokalnego środowiska.

                W niedzielny poranek 14.10.2018 roku zgromadziliśmy się pod Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Piątkowej, skąd wyruszyliśmy wraz z pocztem sztandarowym na uroczystą mszę świętą. Po Eucharystii uczniowie, nauczyciele, rodzice, mieszkańcy Piątkowej i zaproszeni goście udali się do Domu Ludowego na uroczystą akademię i koncert uczniów oraz absolwentów. Nasi uczniowie pod kierunkiem nauczycieli wystąpili z piękną okolicznościową akademią, podczas której wspominali rocznicę związane z patronem szkoły oraz 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ich występ przeplatany był poezją religijną i patriotyczną oraz piosenkami. Po akademii wystąpiły nasze przedszkolaki oraz uczniowie z klasy I i II,  którzy m. in. wspólnie zatańczyli poloneza, a także zaprezentowali się podczas marszu orkiestry wojskowej.

              Później odbyły się występy muzyczne naszych uczniów i absolwentów. Nie mogło także braknąć papieskich kremówek i ulubionej pieśni św. Jana Pawła II, czyli ,,Barki''.

        • GŁOŚNE CZYTANIE LEKTURY ,,SŁUP SOLI" PRZEZ UCZNIÓW KLASY IV W  BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W PIĄTKOWEJ
          • GŁOŚNE CZYTANIE LEKTURY ,,SŁUP SOLI" PRZEZ UCZNIÓW KLASY IV W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W PIĄTKOWEJ

          •   8 października 2018r. uczniowie klasy IV zostali zaproszeni na lekcję biblioteczną do Biblioteki Publicznej w Piątkowej. Podczas zajęć nasi wychowankowie uczestniczyli w głośnym czytaniu lektury ,,Słup soli", która pokazuje, jak zachować się w sytuacjach konfliktowych bez stosowania przemocy, uczy odwagi i radzenia sobie z dręczeniem w szkole. Była to dla naszych uczniów bardzo pouczająca lekcja.
              Dziękujemy Pani Bibliotekarce za zaproszenie i słodki poczęstunek pod koniec zajęć.

          • UDZIAŁ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PIĄTKOWEJ W PROJEKCIE ,, BohaterON w Twojej Szkole"

          • www.bohateronwtwojejszkole.pl 

            Projekt ,,BohaterON w Twojej Szkole" to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej
            Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju.
            Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

             

             

        • OGNISKO W LEŚNICZÓWCE
          • OGNISKO W LEŚNICZÓWCE

          •    19 września 2018 roku,  chcąc skorzystać ze sprzyjającej, jeszcze letniej pogody,  uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli i rodziców wybrali się na ognisko do pobliskiej leśniczówki w Piątkowej.

               Inicjatorkami wycieczki były uczennice ze starszych klas, które chciały w ten sposób również uczcić zbliżający się ,,Dzień Chłopaka’’. 

               Dziewczynki z samorządu uczniowskiego: Julia Kośmider, Asia Drewniak i Julia Barańska aktywnie włączyły się w organizację tego dnia. Przygotowały dla swoich kolegów zabawy umilające im pobyt w leśniczówce. Ponadto Asia  upiekła dla wszystkich uczestników ogniska pyszne rolady. Ognisko było też okazją do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, spacerów po lesie połączonych nawet  ze zbiorem grzybów.

              Wycieczkę można uznać za udaną. Wszyscy w wyśmienitych nastrojach wrócili do szkoły.

             

        • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

          •    22 czerwca 2018 r. dobiegł końca kolejny rok zajęć dydaktyczno- wychowawczych.
             O godzienie 8.50  spod Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Piątkowej wyruszył poczet sztandarowy, a wraz z nim dyrekcja, uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły. Wszyscy udali się do piątkowskiego kościoła,  aby podziękować Panu Bogu za szczęśliwie przeżyty rok szkolny 2017/2018. Po Eucharystii, wszyscy udali się do auli szkolnej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości zakończenia roku szkolnego.

              Pani Dyrektor- Elżbieta Wyskiel przywitała wszystkich zgromadzonych  i po odśpiewaniu hymnu państwowego  i wyprowadzeniu pocztu sztandarowego, zaprosiła na krótką część artystyczną przygotowaną pod opieką Pani Renaty Kowalskiej i Pani Diany Flisak. 
              Jako pierwsze, z okolicznościową akademią,  wystąpiły nasze najstarsze przedszkolaki, które po 3 latach pobytu w przedszkolu, opuszczają już jego progi. Przez ten okres,  z zagubionych, nieśmiałych maluszków, stali się samodzielnymi i odważnymi starszakami, gotowymi do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań. Skończył się dla nich beztroski okres i nadszedł czas na przyjęcie obowiązków ucznia w szkole. Dzieci, w wierszach i piosenkach niekryły smutku z powodu rozstania z ukochanym przedszkolem. Dziękowały także  swojej Pani za naukę, opiekę i wspólnie spędzony czas.
              Następnie z programem artystycznym wystąpili uczniowie klas IV- VII, którzy wierszami, piosenkami i humorystycznymi scenkami  żegnali rok szkolny i witali wakacje.
               Po akademii, wyróżniający się uczniowie klas I- III odebrali z rąk Pani Dyrektor nagrody książkowe, a uczniowie klas IV- VII z średnią ocen 4,75 i wyżej także  świadectwa z paskiem. Pamiatkowe książeczki otrzymały również przyszłe pierwszaki. Ponadto drużyna chłopców, która zajęła I miejsce w Gminnych Zawodach w Piłce Siatkowej została dodatkowo nagrodzona pamiątkowymi medalami i dyplomami.
             Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za zaangażowanie i pracę w ciągu roku szkolnego. Przypomniała także o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji.

             Po zakończeniu uroczystości, oddziały klasowe rozeszły się do klas, aby odebrać świadectwa od swoich wychowawców.

          • WYCIECZKA DO SIEDLISKA JANCZAR W PSTRĄGOWEJ

          •                       

              21 czerwca 2018 r., w przeddzień zakończenia roku szkolnego, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I pod opieką nauczycieli i grupy rodziców uczestniczyli w wycieczce do Siedliska Janczar położonego w Pstrągowej.
             Na miejscu, czekało na uczniów wiele atrakcji. Niezapomnianym i emocjonującym przeżyciem dla wszystkich  był przejazd bryczkami po okolicy. Jadąc, podziwialiśmy malownicze tereny i zachwycaliśmy się pięknem przyrody. W powietrzu czuć było zapach skoszonej trawy.

              Po powrocie z przejażdżki,  grupa udała się na plac zabaw. Dzieci bawiły się tam wyśmienicie i nie chciały go opuścić.  
              Po zabawie, zostaliśmy zaproszeni do altany na pieczone kiełbaski z grilla. Oczekując na posiłek, uwagę uczniów zwróciły żarna (dawne urządzenie do ręcznego mielenia zboża). Chętne dzieci, z pomocą Pani Renaty,  próbowały zmielić ziarna pszenicy na mąkę. Okazało się to, wcale nie takie proste i wymagające  trochę siły i cierpliwości.
             Ostatnią atrakcją tego dnia była możliwość przejażdżki na koniu lub kucyku pod czujnym okiem instruktorek. Każdy z naszych uczniów, chciał spróbować swoich sił w siodle i wszyscy jeździli, niczym zawodowi dżokeje.smiley
             Gdy przyszedł czas odjazdu, żal było nam opuszczać Siedlisko. Jednego jesteśmy pewni- na pewno wrócimy tam w przyszłym roku szkolnym, a może nawet zabierzemy ze sobą większe grono uczniów. smiley
             Dziękujemy serdecznie rodzicom za zaangażowanie w organizację wycieczki.

        • SZKOLNE KOŁO CARITAS Z WIZYTĄ W KĄKOLÓWCE
          • SZKOLNE KOŁO CARITAS Z WIZYTĄ W KĄKOLÓWCE

          •    20 czerwca 2018 roku nasi uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas ponownie odwiedzili mieszkańców Środowiskowego Domu Samopomocy w Kąkolówce. Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze. Uczniowie z klas IV-VII przyjechali w odwiedziny z bogatym repertuarem artystycznym. Śpiewali piosenki tematycznie związane z Dniem Ziemi, Dniem Mamy i Dniem Taty. Zaprezentowali także piosenki w języku angielskim. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami. Później uczniowie śpiewali wraz z mieszkańcami. Chyba cała Kąkolówka słyszała, jak wszyscy śpiewali ,,Hej, sokoły…” i ,,Głęboką studzienkę..”.
             Bardzo serdecznie dziękujemy Dyrekcji Środowiskowego Domu Samopomocy w Kąkolówce, personelowi medycznemu i oczywiście mieszkańcom za miłe przyjęcie i słodkie upominki.