Aktualności

          • WESOŁY KULIG PRZEDSZKOLAKÓW

          • Wesoły kulig przedszkolaków

            Przyszła zima, wszędzie biało,

            Wszystkie ścieżki zasypało.

            Drobny śnieżek dalej prószy

            Wszystkim bardzo marzną uszy.

            A w przedszkolu bardzo cicho.

            Gdzie są dzieci? Co za licho !!!

            Aaa !!!  Przed  szkołą na podwórku

            Stoją sanie w jednym rzędzie,

            Bo tu kulig zaraz będzie.

            Na rozdrożach pełno śniegu,

            Rwą się dzieci do kuligu.

            Wielkie sanie zaprzężone,

            Mkną przez pola pobielone.

            A na saniach wszystkie dzieci.

            Puch srebrzysty na nie leci.

            Pędzą sanie, co sił gnają,

            Świetny kulig dzieci mają.

            Roześmiane są ich twarze,

            To zabawa wielkich marzeń.

            W leśniczówce nie tak blisko

            Tam zasiądą przy ognisku.

            Kiełbaskę spałaszują,

            Oddech zimy tam poczują.

             

                 Dziękujemy serdecznie Rodzicom naszych przedszkolaków za zorganizowanie tak wspaniałej zabawy, a Paniom za troskliwą opiekę nad dziećmi.

          • ORGANIZACJA ZAJĘĆ OD 18 STYCZNIA 2021 r.

          • Drodzy Rodzice i Uczniowie!

            Już od poniedziałku 18 stycznia uczniowie klas I-III wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Wszystkie zajęcia odbywać się będą bez zmian.
            Procedury bezpieczeństwa również pozostają takie same.

            Natomiast uczniowie klas IV – VIII nadal będą się uczyć zdalnie.

            CZEKAMY NA  DZIECI  !!!

          • WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY ,,REGIONALNY STRÓJ LUDOWY"

          •    28 grudnia 2020 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbyło się wręczenie nagród  z wojewódzkiego konkursu  plastycznego pt. ,,Regionalny strój ludowy", który adresowany był dla dzieci przedszkolnych z terenu województwa podkarpackiego.
                 Dzieci z naszego Oddziału Przedszkolnego również wzięły w nim udział. Jesteśmy bardzo dumni, że spośród wielu nadesłanych prac,  pośród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się nasi wychowankowie.
                W konkursie przyznano trzy miejscadziesięć wyróżnień.

            II miejsce zajęła Jowita Kurdziel, a prace Tymona WyskielaNikodema Wilka zostały wyróżnione.
                Za udział w konkursie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które  wręczał wicemarszałek województwa - Piotr Pilch.
               
            Konkurs zorganizował Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich, a nagrody ufundowane zostały ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich objętej PROW na lata 2014-2020.

               Serdecznie gratulujemy naszym wychowankom  i życzymy kolejnych sukcesów.

          • ,,ANIOŁ- OZDOBA NA CHOINKĘ" - ŚWIĄTECZNY KONKURS PLASTYCZNY

          •     Okres przedświąteczny, to piękny  czas, który kojarzy się również z robieniem różnych dekoracji, ozdób zdobiących  nasz dom, szkołę, choinkę...         
               W  grudniu dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w świątecznym konkursie plastycznym ,,Anioł- ozdoba na choinkę". Konkurs organizowany był przez Gminny Ośrodek Kultury w Błażowej.
                Dzieci z pomocą nauczycieli, rodziców lub samodzielnie wykonały przepiękne przestrzenne anioły różnymi technikami.  Każdy był inny, unikatowy, wyjątkowy, wykonany z niezwykłą starannością i pomysłowością. Doceniła to również komisja konkursowa, która po obejrzeniu aniołów i wnikliwej analizie, biorąc pod uwagę kryteria konkursowe postanowiła przyznać nagrodywyróżnienia wszystkim jego uczestnikom.
                  Za udział w konkursie nasi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

          • ZABAWA ANDRZEJKOWA W PRZEDSZKOLU

          • "Hokus-pokus, czary-mary,
            niech się spełnią andrzejkowe czary.”

               

               Andrzejki to ludowa tradycja wieczoru wróżb odprawianych w wigilię świętego Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Obecnie wróżby traktowane są z przymrużeniem oka, ale andrzejki są dobrą  okazją do wspaniałej zabawy przed  rozpoczynającym się adwentem. 
               27 listopada 2020 r. w Oddziale Przedszkolnym odbyła się zabawa andrzejkowa
            Nastrojowa muzyka i „czarodziejskie dekoracje"  wprowadziły dzieci w świat magii.  W tym dniu dwie dziewczynki: EmilkaJowitka przemieniły się w wróżki, które  z pomocą swojej czarodziejskiej kuli przepowiadały dzieciom przyszłość.    Przedszkolaki  mogły dowiedzieć się m. in., jaki zawód będą wykonywać w przyszłości, przekłuwając serduszka z imionami poznały imię swojej przyszłej żony lub męża.  Ponadto dzieci  losowały karteczki z  przepowiednią,  co  niebawem może ich spotkać: kto dostanie wspaniały prezent od Mikołaja, pojedzie na wycieczkę, pozna nowego przyjaciela  itp.  Dużo radości sprawiła dzieciom wróżba z butami, która polegała na ustawianiu butów w kierunku drzwi. Wróżba mówi nam, że osoba, której but jako pierwszy dotknie progu, pierwsza wyjdzie za mąż lub ożeni się. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały przedszkolakom pląsy i zabawy przy ulubionej muzyce.   
               
            Czy wróżby się spełnią? Czas pokaże. Pewne jest to, że przyniosły nam  one dużo śmiechu, wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy. Przedszkolaki zmęczone, ale zadowolone wróciły do domu. 

          • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

          • O     25 listopada 2020 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Był to dzień pełen różnych aktywności. W trakcie  zajęć dzieci opowiadały o swoich pluszowych misiach, z którymi bardzo często się bawią i chętnie z nimi zasypiają.
              Przedszkolaki poznały również historie pluszowego misia oraz rozpoznawały sylwetki różnych misiów: bohaterów literackich i filmowych. Była to okazja, aby zapoznać dzieci z mniej znanymi dla nich postaciami, jak Miś Uszatek, Coralgol itp.
              Tego dnia gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Dyrektor, która przeczytała dzieciom bajkę ,,Miś łakomczuch". Przedszkolaki z uwagą słuchały jej treści i udzielały odpowiedzi na pytania.  Odwiedziła nas również pani Danusia z Biblioteki Publicznej w Piątkowej, która przyniosła dzieciom książki i kolorowanki o misiach oraz przeczytała im zagadki. Od naszych Gości przedszkolaki otrzymały ciasteczkowe misie. To nie był jednak koniec  słodkości w tym dniu, ponieważ same  również wykonały deser w kształcie misia.
                Pod koniec dnia dzieci wesoło bawiły się i tańczyły do ,,misiowych przebojów". Pooglądały także bajkę ,,Miś Uszatek" oraz ,,Miś Coralgol".  Miały również możliwość zrobienia sobie zdjęcia w misiowej fotobudce .
                Dzień Pluszowego Misia zostanie  zapewne we wspomnieniach przedszkolaków na długi czas. Pamiątkowe zdjęcia na pewno będą o nim przypominać. 

          • INFORMACJA

          • Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III.

            Tym samym, do 29 listopada br. przedłużone zostaje zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII.

            Oddział przedszkolny oraz stołówka będzie funkcjonował bez zmian.

            W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych  szkoła  umożliwia uczniom klasy ósmej  konsultacje indywidualne lub w małych grupach, do 5 osób.

          • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

          •    5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich postaci bajkowych i znakomity moment, aby przypomnieć sobie niektóre z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują nam ważne prawdy życiowe i uczą uniwersalnych wartości moralnych.
                W piątek,  6 listopada w naszej szkole zostało zorganizowane ,,bajkowe spotkanie", w którym wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III. Sala zapełniła się bajkowymi bohaterami.  Mogliśmy spotkać  Czerwonego Kapturka, Kota w butach, Tygryska,  Myszkę Miki, wróżki, księżniczkę Elsę, Chase z Psiego Patrolu i wiele innych.
                Ten wyjątkowy dzień był okazją do  rozmów na temat ulubionych bajek oraz  do wspólnego słuchania bajkowej literatury. Uczniowie z klasy II i III przeczytali swoim kolegom oraz przedszkolakom bajkę ,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków".   Odbył się konkurs na najuważniejszych słuchaczy bajki, a nagroda była nie byle jaka - pierniczki od Baby Jagi. ;) Ponadto dzieci rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz rozwiązywały zagadki o bajkowych postaciach.
               Na zakończenie spotkania odbył się konkurs, podczas którego  dzieci pomogły Kopciuszkowi w oddzielaniu fasoli od ziaren kukurydzy. Wszystkie drużyny poradziły sobie  znakomicie. Najszybsza okazała się jednak klasa II. 
                Gdy starsi uczniowie poszli już na lekcje, przedszkolaki wesoło tańczyły  jeszcze w swojej sali przy dźwiękach muzyki. Był to bardzo udany dzień.

          • PASOWANIE NA UCZNIA

          •      27 października w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Piątkowej odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści w odświętnych strojach z uśmiechem na twarzy i lekkim zniecierpliwieniem weszli do udekorowanej sali. Na początku spotkania dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne, które pilnie doskonaliły od września. Poprzez recytację różnorodnych wierszy, wykazały się znajomością symboli narodowych, przepisów ruchu drogowego oraz zasad koleżeństwa i przyjaźni.
                Po zakończonej części artystycznej, w podniosłej atmosferze pierwszoklasiści ślubowali: być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając dużym ołówkiem ramion swoich podopiecznych i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na Ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Piątkowej.” W swoim przemówieniu do dzieci z klasy I podkreśliła słowa wypowiedziane przez nich podczas ślubowania, które są zobowiązaniem i odpowiedzialnością dla każdego ucznia.
                Później nastąpił moment wręczania dyplomów, książek i upominków przygotowanych przez rodziców. Nie zabrakło również czasu na wspólne zdjęcia pamiątkowe, które będą przypominać o tej ważnej uroczystości. Pierwszakom towarzyszyło mnóstwo pozytywnych emocji, ich podekscytowane i roześmiane buzie świadczyły o przeżywanej radości i wyjątkowości tego wydarzenia.

          • DZIEŃ PATRONA

          •   W październiku 2020 nasza szkoła – jak co roku – obchodziła Dzień Patrona. Niestety, aktualna sytuacja związana z pandemią nie pozwoliła na organizację gminnych konkursów: recytatorskiego, czytelniczego oraz wiedzy o Janie Pawle II. Dzień Patrona świętowaliśmy we własnym – szkolnym gronie. Święto to poprzedzone zostało cyklem godzin wychowawczych poświęconych życiu i działalności Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Młodsze klasy wykonywały także prace plastyczne poświęcone sylwetce patrona szkoły. Starsze klasy oglądały filmy związane z życiem i duszpasterską działalnością papieża Polaka. Uczniowie przygotowali również ciekawe prezentacje multimedialne dotyczące różnych aspektów życia Jana Pawła II, ciekawostek oraz anegdot.

               22 października cała szkoła zgromadziła się na uroczystej akademii zorganizowanej z okazji Dnia Patrona. Podczas występu uczniowie klas IV – VIII nawiązali do hasła XX Dnia Papieskiego Totus Tuus i przybliżyli wszystkim fakty z życia Jana Pawła II, które świadczyły o jego miłości do Matki Bożej. Totus Tuus, czyli Cały Twój – takie słowa widniały na herbie papieskim i odnosiły się do Maryi, która z życiu naszego patrona odgrywała ogromną rolę. Występ uczniów przeplatany był pięknymi pieśniami oraz fragmentami przemówień Jana Pawła II.

          • Wytyczne  w związku z ogłoszeniem „strefy czerwonej”

          •  

            Wytyczne w związku z ogłoszeniem „strefy czerwonej”

            W związku z rosnącą liczbą zakażeń, również na terenie powiatu rzeszowskiego oraz wprowadzeniem „strefy czerwonej” zwracam się z apelem do uczniów, rodziców, nauczycieli  i pracowników o stosowanie obowiązujących w szkole procedur bezpieczeństwa w czasie wystąpienia COVID – 19 oraz szczególną czujność i systematyczne  kontrolowanie stanu zdrowia. Większa liczba zachorowań w najbliższym otoczeniu to większe ryzyko pojawienia się wirusa u uczniów lub pracowników szkoły.

             

            Od dnia 17 października 2020 r. powiat rzeszowski  znajdzie się w „czerwonej strefie”.

            Prosimy o obserwowaniu stanu zdrowia uczniów i przypominamy o zasadach obowiązujących w szkole oraz prezentujemy nowe zalecenia dotyczące funkcjonowania naszej palcówki:

            • do szkoły wchodzimy przez dwa wejścia:

             – oddział przedszkolny -  wejściem bocznym, po lewej stronie

            –  uczniowie klas I – VIII - wejściem głównym

            • rodzice/opiekunowie uczniów nie wchodzą na teren budynku szkoły, swoją obecność lub w uzasadnionych przypadkach chęć wejścia do szkoły sygnalizują za pomocą dzwonka umieszczonego przy  drzwiach wejściowych,
            • dzieci z objawami chorobowymi (katar, kaszel, podwyższona temperatura) pozostają
              w domu,
            • w przypadku ucznia z objawami choroby zakaźnej dyrektor szkoły izoluje dziecko
              w wyznaczonym pomieszczeniu i wzywa rodziców,
            • rodzice są zobowiązani do przekazania informacji do szkoły – gdy dziecko przebywa na kwarantannie,
            • w przypadku pozytywnego wyniku testu u ucznia lub pracownika szkoły, zostanie wszczęte dochodzenie epidemiczne, podczas którego zostanie ustalony krąg osób potencjalnie narażonych, dyrektor szkoły  stosuje się do zaleceń inspektora sanitarnego,
            • prosi się o przestrzeganie procedur obowiązujących w szkole (zamieszczone na stronie internetowej w zakładce: DOKUMENTY – PROCEDURY COVID – 19)
          • Ogólnopolski konkurs plastyczny „Na bazarku w dzień targowy, takie słyszy się rozmowy… - co produkt lokalny mówi o sobie?”.

          •   Uczniowie naszej szkoły oraz wychowankowie oddziału przedszkolnego  wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale   pod tytułem  „Na bazarku w dzień targowy, takie słyszy się rozmowy… - co produkt lokalny mówi o sobie?”.
               Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: I grupa: przedszkolaki do 6 latII grupa: klasy 0-III szkoły podstawowej, III grupa: klasy IV-VIII szkoły podstawowej.
              Celem konkursu było promowanie lokalnych e-bazarków, zachęcanie dzieci do czynnego zainteresowania się tematyką zdrowego żywienia, pobudzenia ciekawości dziecięcej co do tematyki produktu lokalnego, popularyzowanie wiedzy na temat ekologicznej żywności oraz jej znaczenia, popularyzowanie wiedzy dotyczącej lokalnych wyrobów, rękodzieła i agroturystyki, rozbudzenie wrażliwości estetycznej, pobudzenie i kształtowanie wyobraźni, rozwijanie samodzielności i kreatywności.
              Wszyscy nasi uczniowie wykonali piękne prace plastyczne, różnymi technikami. Ocena prac konkursowych nastąpiła 1 października.  
            Jesteśmy bardzo zadowoleni, że spośród wielu nadesłanych prac, pośród nagrodzonych znaleźli się nasi uczniowie.

            I kategorii wiekowej -   III miejsce zajęła Emilia PiechOddziału Przedszkolnego.

            W II kategorii wiekowej  -  I miejsce zajął  Wiktor CagOddziału Przedszkolnego.

                Za udział w konkursie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

            Serdecznie gratulujemy naszym wychowankom  i życzymy kolejnych sukcesów.

          • XX DZIEŃ PAPIESKI - ,,TOTUS TUUS - CAŁY TWÓJ"


          •      11 października 2020 roku obchodziliśmy już XX Dzień Papieski. Pochylaliśmy się nad hasłem Totus Tuus, co oznacza Cały Twój.  Młody ks. Karol Wojtyła na swoje biskupie hasło wybrał właśnie to zawołanie:  Totus Tuus. Oznacza ono Cały Twój i odnosi się do Maryi, która w życiu naszego patrona odgrywała bardzo ważną rolę. Zawołanie Totu Tuus towarzyszyło Janowi Pawłowi II przez całe życie. Towarzyszyło mu ono aż do powrotu do domu Ojca. Podczas swojej ostatniej pielgrzymki nasz patron zawierzył siebie i cały nasz naród Matce Bożej.

                Najlepszą Matką dla każdego człowieka na ziemi jest Bogurodzica.  Stąd też w refleksji nad własnym życiem winniśmy odpowiedzieć sobie na pytania: Czy Matka Boga jest Matką mojej codzienności? Czy pozwalam, by Jej obecność przenikała  projekt mojego życia? Dla nas Polaków Maryja jest Królową Polski i królową naszych serc. My Polacy oddajemy Jej szczególną cześć w jasnogórskim wizerunku.

               Trudno się dziwić, że Papież, który za swoje hasło obrał zawołanie Totus Tuus – Cały Twój szczególne miejsce w swoim nauczaniu poświęcił Maryi. Była Ona obecna w niezliczonych homiliach, katechezach i przemówieniach Jana Pawła II. Maryja była nieodłączną duchową towarzyszką papieża Polaka.

               11 października cała szkolna społeczność wraz z pocztem sztandarowym udała się do kościoła parafialnego, aby tam uczestniczyć w uroczystej mszy świętej z okazji XX Dnia Papieskiego. Po eucharystii uczniowie klas IV – VIII wystąpili z programem artystycznym, który przybliżył wszystkim postać św. Jana Pawła II. Akademia przeplatana była pięknymi piosenkami i tekstami, które nawiązywały do tegorocznego hasła Dnia Papieskiego.