28 maja 2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I i II pod opieką nauczycieli uczestniczyli w wyjeździe do WDK w Rzeszowie, gdzie obejrzeli polsko- angielskie przedstawienie ,,Czerwony Kapturek" ( Little Red Riding Hood ).
Przedstawienie, oparte na dobrze znanej dzieciom bajce o Czerwonym Kapturku zostało przygotowane w zabawnej i nowoczesnej formie, wzbogacone wesołymi piosenkami, w którym nie zabrakło bajkowego morału. Poziom językowy został tak dostosowany, aby młodzi widzowie ze zrozumieniem śledzili wydarzenia na scenie przekazane w języku angielskim.
Spektakl teatralny bardzo wszystkim się podobał. Dzieci miały okazję nauczyć się nowych zwrotów w języku angielskim. Było to dla nich nowe, pozytywne doświadczenie, które z całą pewnością zachęci ich do nauki języka angielskiego. Uczniowie zadowoleni i wyśmienitych humorach wrócili do szkoły.
Aktualności
WYJAZD DO WDK W RZESZOWIE NA PRZEDSTAWIENIE POLSKO- ANGIELSKIE ,,CZERWONY KAPTUREK" (LITTLE RED RIDING HOOD)
WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W PIĄTKOWEJ
„WIELKI SKARB”
Mam przyjaciela- wielki skarb,
największą radość w świecie.
Któż to? Aha, nie powiem, nie...
Z łatwością odgadniecie.
Chciałbym z nim przebywać cały dzień,
lecz mi nie daje niania.
Ej, Jurku, chodź, na spacer czas,
dość tego czytania.
Tak, książka to przyjaciel mój-
przyjaciel prawie żywy.
On opowiada cudów moc,
o świecie prawi dziwy.
O górach, morzach niesie wieść,
o naszej, własnej ziemi,
wypowie wiersz lub cudną baśń-
czym?- Literkami swymi.
Więc cieszę się, że książkę mam.
Och, czytać pragnę wiele!
Nie niszczę ich, bo książki me-
najlepsi przyjaciele.B. St. Kossuth
LEKCJA PATRIOTYZMU
- 7
10 maja w naszej szkole odbyła się bardzo interesująca lekcja, którą przygotowali uczniowie klasy VI i V. Miała ona charakter patriotyczny. Czwarto i piątoklasiści przygotowali dla całej szkoły ciekawe prezentacje multimedialne na temat ważnych świąt, o których powinniśmy pamiętać w maju.
Cała szkoła zgromadziła się na apelu z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie wykorzystując technologie informacyjno komunikacyjną wyświetlali na interaktywnej tablicy swoje prezentacje multimedialne, które przygotowywali samodzielnie bądź w grupach. Prezentacje były niezwykłą lekcją patriotyzmu i historii. Wzbogacone zostały fotografiami oraz filmikami na temat polskiej flagi, obrazu Jana Matejki Konstytucja 3 maja 1791 roku. Podsumowaniem lekcji był quiz na temat konstytucji.Gratulujemy naszym uczniom ciekawych prezentacji i z niecierpliwością czekamy na następne takie lekcje!!!
ZAJĘCIA ADAPTACYJNE DLA PRZYSZŁYCH PRZEDSZKOLAKÓW
- 8
10 maja 2019r. w naszej szkole odbyły się zajęcia adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków.
Dzieci oraz ich rodziców powitała Pani Dyrektor. Następnie wszyscy udali się do sali przedszkolnej, gdzie dziewczynki poznały swoją panią oraz nowych kolegów i koleżanki, którzy z niecierpliwością na nie oczekiwali.
W obecności swoich mam, dziewczynki uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych, integrujących raz zajęciach plastycznych. Był też czas na swobodną zabawę i zapoznanie się z przedszkolnymi zabawkami. Dzieci miały możliwość oswojenia się z nowym miejscem, dowiedziały się, jak wygląda przedszkolny dzień, o którym opowiadała nie tylko wychowawczyni, ale również obecne przedszkolaki, które swoimi opowieściami zapewne zachęciły nowe koleżanki do przyjścia do przedszkola.
Mamy nadzieję, że zajęcia adaptacyjne przyczynią się do tego, że we wrześniu nowo przybyłe przedszkolaki, będą u nas czuły się bezpieczne, odważniej przekroczą progi przedszkola i łatwiej będzie im znieść rozłąkę z rodzicami.
Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Dziewczynki zadowolone i uśmiechnięte opuszczały salę przedszkolną.
XIV TURNIEJ EKOLOGICZNY- SP BIAŁKA
PRZEDSZKOLAKI WŚRÓD ,,MAI"
ŻYCZENIA
SZKOLNY KONKURS NA NAJŁADNIEJSZE WIOSENNE NAKRYCIE GŁOWY
- 5
12 kwietnia 2019r. odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na najładniejsze wiosenne nakrycie głowy. Pomysłodawczyniami i organizatorkami konkursu były dziewczynki z klasy V- Aleksandra Patrońska i Zuzanna Kośmider. Dziewczynki z pomocą Oli Szweter przygotowały plakat informujący o konkursie i zadbały o jego przygotowanie.
W środę 10 kwietnia 2019r. na zajęciach z kółka plastycznego uczestnicy konkursu wykonali piękne, wiosenne nakrycia głowy (opaski, kapelusze), które przyozdobione zostały kwiatami. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością. Jury biorąc pod uwagę zaangażowanie uczestników w przygotowanie swojej pracy konkursowej, postanowiło nagrodzić każdego z uczniów drobnymi upominkami.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Dziękujemy również organizatorkom i życzymy jeszcze wielu ciekawych pomysłów. 
PRZEDŚWIĄTECZNA WIZYTA UCZNIÓW W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W PIĄTKOWEJ
- 3
10 kwietnia 2019r. uczniowie klasy I i II zostali zaproszeni na zajęcia do Biblioteki Publicznej w Piątkowej. Podczas zajęć dzieci wykonały piękne palmy wielkanocne pod okiem pani bibliotekarki oraz pani Małgorzaty Wyskiel. Ponadto w czasie wizyty Oliwia Hus przeczytała swoim koleżankom i kolegom wiersze związane z Wielkanocą.
Z kolei 11 kwietnia 2019r. w zajęciach bibliotecznych wzięli udział nasi najmłodsi wychowankowie z oddziału przedszkolnego. W trakcie spotkania dzieci m. in. wysłuchały bajeczek związanych ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi oraz śpiewały piosenki o tematyce świątecznej. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zostały obdarowane słodkościami od ,,wielkanocnego zajączka".
AUDYCJA MUZYCZNA SZKOŁY MUZYCZNEJ YAMAHA- ,,KONTRABAS, WIOLONCZELA, GITARA BASOWA"
3 kwietnia 2019 r. o godz. 8.00 w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z cyklu audycji muzycznych prowadzonych przez Szkołę Muzyczną Yamaha. Zajęcia poprowadził pan Jakub Furman, a gościem specjalnym był pan Piotr Dżuła.
Artyści zaprezentowali uczniom takie instrumenty jak: kontrabas, wiolonczela i gitara basowa. Muzycy wykorzystując znane utwory muzyki klasycznej, filmowej i bajkowej opowiedzieli o ich historii i budowie.
Audycja, jak zawsze przebiegała w miłej i wesołej atmosferze.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z muzyką, któro odbędzie się już w maju.
OBCHODY PIERWSZEGO DNIA WIOSNY
- 20
21 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Piątkowej wesoło i miło świętowaliśmy Dzień Wiosny. Całość imprezy została pomyślnie zrealizowana przez uczennice naszej szkoły: Julię Kośmider (6 kl), Kingę Piech (6 kl) i Julię Barańską (7 kl). W tym dniu wszyscy musieli się przebrać za wylosowane wcześniej zawody.
Dziewczyny zorganizowały wiele konkurencji, była wśród nich m.in: krzyżówka z wiosennymi zagadkami, kolorowanie Pani Wiosny, jeden z dziesięciu oraz inne ciekawe atrakcje.
Przed rozpoczęciem wydarzenia uczniom zostały przedstawione zasady konkursu. Cała szkoła została podzielona na trzy grupy: MRUCZĄCE ĆMY, BIAŁE ORŁY i DZIKIE MUCHY. W zdarzeniu brały również udział przedszkolaki, które z zaciekawieniem spoglądały na rywalizujących ze sobą uczniów.
Pierwsza konkurencja polegała na wylosowaniu pytania i udzieleniu szybkiej odpowiedzi. W naszej zabawie nie mogło zabraknąć gry 5 sekund, w którą wszyscy lubimy grać. Kolejną konkurencją była zabawa, która ostatnio przypadła naszym uczniom do gustu podczas zabawy karnawałowej. Polegała ona na zaśpiewaniu jakiejś piosenki ze słowem, które zostało wypowiedziane przez kierującego grą.
Przed końcem wydarzenia odbyła się najśmieszniejsza atrakcja, którą było przebranie się za Panią Wiosnę. Jeden uczestnik z każdej drużyny został przebrany za postać, a następnie cała trójka musiała zaprezentować się publiczności. Wszyscy byli zachwyceni naszymi modelkami. Na koniec zostały podliczone punkty: I miejsce zajęły MRUCZĄCE ĆMY, II DZIKIE MUCHY, a III BIAŁE ORŁY.
Po wręczeniu nagród wszyscy opuściliśmy szkołę z uśmiechem na twarzy. Oby tegoroczna wiosna nie opuszczała nas zbyt szybko.Julia Kośmider
Julia Barańska
WYJAZD DO KOLOROWEGO ŚWIATA W RZESZOWIE
W dniu 18 marca 2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I pod opieką nauczycieli uczestniczyli w wyjeździe do KOLOROWEGO ŚWIATA w Rzeszowie.
Dzieci miały okazję skorzystać z licznych atrakcji, jakie oferuje Centrum Zabaw, takich jak: tory przeszkód, labirynty, zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami, trampoliny oraz dmuchane zjeżdżalnie.
Uczniowie zmęczeni intensywną zabawą, ale zadowoleni i w wyśmienitych humorach wrócili do szkoły.
PIERWSZA SESJA MŁODZIEŻOWEJ RADY GMINY BŁAŻOWA
7 marca 2019r. w sali narad Urzędu Miejskiego w Błażowej odbyła się inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Gminy, w której wzięli również udział nasi uczniowie- Julia Barańska i Patryk Jurek.
Łącznie ze wszystkich szkół z terenu Gminy Błażowa zostało wyłonionych osiemnastu nowych radnych. Ich kadencja potrwa do 2021 roku. Nominacje radnym wręczyli przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Kowal oraz burmistrz Błażowej Jerzy Kocój. Podczas pierwszej sesji wybrano prezydium Rady w skład którego weszli: przewodniczący Patryk Siry, zastępcy Anna Wacek i Marcin Banach, sekretarz Gabriela Bartyńska i członek prezydium Jakub Kustra.
Głównym zadaniem Rady jest reprezentowanie interesów młodzieży, współpraca z samorządem na rzecz integracji środowisk młodzieżowych oraz propagowanie postaw demokratycznych.
Życzymy naszym uczniom owocnej pracy, mądrych decyzji i samych sukcesów na pierwszym tak odpowiedzialnym stanowisku.
TURNIEJ WIEDZY O KRAJACH OBSZARU NIEMIECKIEGO
- 29
Dnia 27 lutego 2019 roku młodzież naszej szkoły wzięła udział w „Turnieju wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego”. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące znajomości geografii, historii i kultury Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Księstwa Liechtenstein.
Celem konkursu było : rozbudzanie i pogłębianie zainteresowania krajami niemieckojęzycznymi, propagowanie wychowania proeuropejskiego, rozbudzenie otwartości na inne kultury, krzewienie ducha tolerancji i szacunku wśród uczniów.
W turnieju rywalizowały ze sobą klasy siódma i ósma.Klasę siódmą reprezentowali: Julia Barańska, Joanna Drewniak, Patryk Jurek i Szymon Patroński.
Klasę ósmą: Karol Wyskiel, Dariusz Maciołek i Kamil Wielgos.
Klasa siódma zajęła pierwsze miejsce.
Uczniom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu umiejętności posługiwania się językiem niemieckim.
Urszula Toczek
BEZPIECZNE FERIE- WIZYTA PANA POLICJANTA
7 lutego 2019 r. gościliśmy w naszej szkole pana dzielnicowego- mł. asp. Pawła Łanika, który zawsze chętnie odwiedza naszą szkołę.
Celem wizyty było między innymi uświadomienie uczniom, jak bezpiecznie spędzić zbliżające się ferie zimowe. Uczniowie uważnie słuchali pana policjanta i mamy nadzieję, że skorzystają ze wszystkich cennych rad i przestróg.
Życzymy naszym uczniom udanego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku podczas ferii.
POKAZ PIERWSZEJ POMOCY PRZEZ UCZNIÓW KLASY VIII
7 lutego 2019 roku uczniowie klasy VIII- Kamil, Karol i Darek zaprezentowali swoim młodszym koleżankom i kolegom z oddziału przedszkolnego oraz klasy I i II pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.
Chłopcy zademonstrowali prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej u osoby poszkodowanej. Po pokazie, młodsze dzieci pod okiem starszych kolegów i nauczycieli miały okazję poćwiczyć na fantomie schemat udzielania pierwszej pomocy.
Do prezentacji przygotowała uczniów pani Małgorzata Kusz na zajęciach z edukacji dla bezpieczeństwa.
ZABAWA KARNAWAŁOWA
,,Tak karnawał się zaczyna.
Każdy maskę w ręku trzyma
i wybiera się na bal.
Będzie tańczyć wiele par.
Każdy inny strój przywdzieje,
będą wróżki, czarodzieje.
Zatańczymy wkoło tak,
że nam zawiruje świat.
Będzie wiele nowych tańców,
będzie wielu przebierańców.
W karnawale bawmy się
i weselmy całe dnie!"
Karnawał to czas zabaw, balów, tańca i muzyki. 7 lutego 2019 r. w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana zabawa karnawałowa. Młodsze dzieci wystąpiły na balu w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek, filmów, różne zwierzęta i nie tylko. Mogliśmy zobaczyć m. in. księżniczki, piratów, myszkę Miki, tygrysa, koty, dinozaura, a porządku na sali balowej pilnował policjant i strażak
Niektórzy uczniowie założyli specjalnie na tą okazję piękne maski. Wspaniałą atrakcją dla uczniów było malowanie twarzy, której pomysłodawczyniami i realizatorkami były dziewczynki z samorządu uczniowskiego.
Pani Patrycja- wodzirejka tegorocznej zabawy karnawałowej, zadbała o to, by nikt nie podpierał ścian. Przygotowała dla dzieci mnóstwo zabaw i konkursów, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Po dwugodzinnej, intensywnej zabawie młodsze dzieci zmęczone, ale zadowolone udały się pod opieką rodziców do domu. Natomiast starsi uczniowie dalej bawili się przy dźwiękach znanych i lubianych przebojów. Nie zabrakło również wielu ciekawych zabaw, o których przygotowanie i przeprowadzenie zadbał samorząd uczniowski.
Wszyscy w wyśmienitych humorach wrócili do domu. Szkoda, że kolejna zabawa karnawałowa dopiero za rok!
,,INSTRUMENTY PERKUSYJNE ŚWIATA"- AUDYCJA MUZYCZNA SZKOŁA MUZYCZNA YAMAHA
6 lutego 2019 roku nasi uczniowie uczestniczyli w kolejnej audycji muzycznej prowadzonej przez Szkołę Muzyczną Yamaha. Tym razem tematem spotkania były ,,Instrumenty perkusyjne świata". Zajęcia poprowadził pan Karol Stelmach, a gościem specjalnym był muzyk- Paulo Bomfim, który przybył do nas prosto z Brazylii.
Podczas spotkania mieliśmy okazję zobaczyć i dowiedzieć się wielu ciekawostek o różnych, niespotykanych instrumentach z wielu zakątków świata, a także usłyszeć ich brzmienie.
Na zakończenie gość z Brazylii zaprezentował specjalnie dla nas Coporeira, czyli brazylijską sztukę walki wykonywaną w rytm muzyki, która zawiera również formy akrobatyczne.
KULIG I OGNISKO PRZEDSZKOLAKÓW W LEŚNICZÓWCE
- 3
KONCERT KOLĘD W WYKONANIU UCZNIÓW I NAUCZYCIELI ZE SZKOŁY MUZYCZNEJ W BŁAŻOWEJ
W poniedziałek 28 stycznia 2019r. gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli ze Szkoły Muzycznej w Błażowej. Podczas spotkania uczestniczyliśmy w koncercie kolęd. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności muzyczne na różnych instrumentach.
W gronie akordeonistów znalazł się nasz uczeń - Patryk Jurek. Było nam niezwykle miło wysłuchać kolęd w Jego wykonaniu.
Dziękujemy przedstawicielom Szkoły Muzycznej w Błażowej za piękny koncert i umilenie nam przedpołudnia dźwiękami muzyki.Zapraszamy do wysłuchania fragmentu koncertu kolęd. Nagranie dostępne po kliknięciu na poniższy link.
https://drive.google.com/file/d/1TB3mbJvHp6O1rtzNTF64hRRI8ULL-sDy/view?fbclid=IwAR26Ae-oEECU1Vqxgc8dd_N_paq3iThAbu5mNO0w9lfLGU-UkIQN5cHaFjc
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie