Aktualności
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
- 63
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie
W dniu 26 czerwca 2020 r. (piątek) uczniowie otrzymają świadectwa szkolne.
Ze względu na to, że szkoła nadal funkcjonuje na zasadach przestrzegania reżimu sanitarnego, nie planuje się uroczystego zakończenia roku szkolnego.
Świadectwa rozdawane będą z podziałem na grupy o wyznaczonych dla klas godzinach:
Oddział Przedszkolny – godz. 830 (sala gimnastyczna)
Klasy I – III – godz. 830 (sale nr 2 i nr 6)
Klasa V – godz. 1000 (sala nr 7)
Klasy VI – VII - godz. 1130 (sala nr 7)
Klasa VIII - godz. 1130 (sala nr 17)
Proszę wszystkich uczniów o zwrot podręczników szkolnych i książek do biblioteki szkolnej.
Proszę również uczniów, którzy nie uregulowali jeszcze odpłatności za obiady i basen o przyniesienie ze sobą pieniędzy ( 8 obiadów z marca – 24 zł, 1 wyjazd na basen – 16,50 zł).
Przypominam również o obowiązkowej dezynfekcji rąk przy wejściu do budynku szkoły i obowiązujących maseczkach ochronnych.
Zapraszam wszystkich serdecznie, do zobaczenia w szkole.
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Piątkowej
DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH
Wspominamy… Jan Paweł II na naszej ziemi
2 czerwca 1991 roku Jan Paweł II gościł w Rzeszowie. W tym roku minęła kolejna rocznica tego ważnego wydarzenia. Naszych uczniów – tych, którzy teraz uczęszczają do naszej szkoły nie było jeszcze na świecie. Ale niektórzy nauczyciele, rodzice czy dziadkowie pamiętają ten dzień… Podkarpacie na różne sposoby corocznie czci tę rocznicę, która w tym roku - ze względu na zaistniałą - sytuację wygląda nieco inaczej. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w każdym roku szkolnym upamiętnia ważne wydarzenia związane z życiem i działalnością swojego patrona. W czerwcu 2020 roku przedstawiciele Grona Pedagogicznego z naszej szkoły zwiedzili wystawę upamiętniającą wizytę świętego Jana Pawła II w Rzeszowie. Była ona wyeksponowana pod Kościołem Farnym w Rzeszowie. Prezentowała piękne fotografie oraz fragmenty homilii naszego patrona. Zapraszamy do zwiedzania ,,wirtualnej” wystawy.
7
DZIEŃ DZIECKA
Wielkimi krokami zbliżamy się do Dnia Dziecka.
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wraz z ministerstwami oraz TVP ABC przygotowała mnóstwo internetowych atrakcji - gier on-line, spektakli teatralnych, warsztatów, bajek i prezentacji, a gospodarzem E-Dnia Dziecka będzie Wiadomirek.
📅 Zapraszamy na www.gov.pl/edziendziecka już w sobotę 30 maja o godz. 8:00, a dzień później na nasz kanał na YT, gdzie będą czekać specjalne atrakcje.
W ten weekend rozpoczyna się XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom 📚. Przez cały dzień wiersze i bajki będą czytać członkowie rządu.
Jakich jeszcze atrakcji możecie się spodziewać❓
• Gra on-line "Godność, wolność i niepodległość"
• Film o pracy psów służbowych w Krajowej Administracji Skarbowej
• Zbuduj własny domek dla owadów
• Przepis na komiks
• Wirtualna przechadzka po Wawelu
• Klasyczne bajki - Przygody Bolka i Lolka, Reksio, Porwanie Baltazara Gąbki
• Przedstawienia teatralne - Baśń o trzech konikach, Pchła Szachrajka, Bajki robotów
• Malowanie ceramiki – film prezentujący – krok po kroku – jak samodzielnie ozdobić kubek lub filiżankę.
• Wirtualne warsztaty kulinarne - Reprezentacja Kucharzy Wojska Polskiego przedstawi przepisy i przygotuje dwie potrawy o stopniu trudności dostosowanym do możliwości dzieci.
• Wirtualne spacery po czołgu Leopard, Kołowym Transporterze Opancerzonym Rosomak oraz 1 Bazie Lotnictwa Transportowego.
• „Dziecięcy survival” poświęcony zagadnieniom takim jak: budowanie szałasu w lesie, rozpoznawanie pożytecznych i niebezpiecznych roślin, czy grzybów, wyznaczanie kierunków świata w lesie, rozpoznawanie tropów zwierząt, etc.
• Treningi video z mistrzyniami Natalią Maliszewską i Natalią Madaj-Smolińską
• Zagadki, quizy, kolorowanki do pobrania i wydrukowania.
Zapraszamy! 😊
PAMIĘTAMY
DZIAŁANIA W RAMACH PROJEKTU ENGLISH IN FOCUS - e- Twinning
Kolejnym działaniem projektowym któro miało miejsce w grudniu 2019 było zrobienie przez uczniów klasy V i VI bożonarodzeniowych kartek świątecznych i napisanie życzeń w języku angielskim do kolegów z Colegio ”Ruiz de Luna” w Talavera de la Reina mieście w prowincji Toledo w Hiszpanii, oraz do szkoły podstawowej w Duzce mieście w północno-zachodniej Turcji. Wysłane przez nas kartki sprawiły naszym kolegom przyjemność, a dla naszych uczniów były doskonałą okazją praktycznej nauki pisania życzeń w języku angielskim. Koledzy z Hiszpanii i Turcji wysłali nam zdjęcia ich gazetek szkolnych na których umieścili otrzymane od nas kartki. My również otrzymaliśmy kartki świąteczne od kolegów z Turcji i Hiszpanii i umieściliśmy je na gazetce szkolnej obok choinki.
Działaniem projektowym zaplanowanym na luty było zaprezentowanie polskiej muzyki. Zdecydowaliśmy się zrobić prezentację, która pokazałaby naszym kolegom z Turcji i Hiszpanii różne gatunki muzyczne. Na lekcji angielskiego w klasie VI napisaliśmy tekst o Fryderyku Chopin, Kapeli Piątkowskiej i akordeonie. Wybór Fryderyka Chopin był oczywisty, ponieważ jest on najsłynniejszym polskim kompozytorem. Kapela Piątkowska, z której jesteśmy bardzo dumni, jest wizytówką naszego regionu więc chcieliśmy pokazać naszym kolegom jej historię i muzykę. Chcieliśmy też aby nasi koledzy poznali bardzo utalentowanego muzycznie ucznia naszej szkoły Kubę Barańskiego z klasy V i dlatego w naszej prezentacji znalazł się opis akordeonu i utwory grane przez Kubę. Klasa VII napisała po angielsku tekst o Mazurku Dąbrowskiegio a uczennice klasy VI przygotowały video, w którym śpiewają polski hymn. Uczennice klasy VI napisały również tekst o Viki Gabor zwyciężczyni The Voice Kids. Zrobienie prezentacji o polskiej muzyce było dla uczniów świetną okazją do poszukiwania informacji w internecie, wykorzystania wiedzy w praktyce, wzmacniania uczucia dumy z własnego państwa i regionu oraz nabywania umiejętności podziału zadań, współpracy, poznania swoich mocnych stron.
Pomimo przerwania nauki w szkole uczniowie naszej szkoły nadal podejmują działania w ramach projektu English in Focus.18 kwietnia spotkaliśmy się online na platformie eTwinning z uczniami z Duzce w Turcji. Pisaliśmy o naszych lekcjach online, o tym jak spędzamy czas wolny, o naszych zainteresowaniach. Na koniec spotkania zagraliśmy na platformie Kahoot w grę sprawdzającą naszą wiedzę o państwach europejskich, którą wygrała Julia Kośmider z klasy VII.
PAMIETAMY
2 KWIETNIA- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI
Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia. Data ta nie została wybrana przypadkowo. Dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Hansa Christiana Andersena, duńskiego pisarza i poety, który znany jest przede wszystkim ze swojej twórczości baśniopisarskiej. Autor ten stworzył takie utwory, jak: „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Królowa śniegu” czy „Księżniczka na ziarnku grochu”.
Święto to zostało ustanowione w 1967 r. przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla młodych ludzi. Od tamtego czasu co roku inne państwo jest gospodarzem oficjalnych obchodów tego święta. Polska była organizatorem w 1980r. Przywilejem gospodarza jest decydowanie o temacie obchodów oraz zaproszenie wybitnego autora, by napisał wiadomość do dzieci z całego świata oraz znanego ilustratora, aby zaprojektował plakat.
INFORMACJA DLA UCZNIÓW
Na stronie szkoły została utworzona nowa zakładka ,,Nauka zdalna - materiały dla uczniów" z podziałem na klasy. Proszę również do niej zaglądać.
JAK SKUTECZNIE UCZYĆ SIĘ W DOMU
INFORMACJA DLA UCZNIÓW KLASY ÓSMEJ
Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz na stronach internetowych wszystkich okręgowych komisji egzaminacyjnych od 16 do 25 marca, w dni powszednie, dostępne będą zestawy zadań, które możecie wykorzystać jako element powtórki przed egzaminem ósmoklasisty. Zadania będą publikowane codziennie ok. godz. 9:00, natomiast rozwiązania do nich – ok. godz. 15:00.
Zestawy zadań dostępne pod linkiem:
INFORMACJA
DRODZY UCZNIOWIE !
W związku z ograniczeniem funkcjonowania naszej placówki, które nie oznacza dni wolnych od nauki, starajmy się nie wypaść z rytmu szkolnego. Na czas zawieszenia zajęć szkolnych nauczyciele przygotowali dla Was polecenia do samodzielnej pracy w domu. Nie są to polecenia trudne. Porządkują wiedzę poprzez powtarzanie, rozwijają kompetencje oraz utrzymują kontakt ucznia ze szkołą. Polecenia dla każdej klasy zostały zawarte na stronie internetowej szkoły sp-piatkowa.edupage.org i są do pobrania w postaci plików w formacie word.
Klasa_VIII(1).docx
Klasa_5-6_wychowanie_fizyczne_25_03_2020_(1).ppt
Skorzystajcie też z darmowych platform:
Śledźcie również programy emitowane w ramach pasm edukacyjnych, w TVP ABC, TVP Kultura i serwisach internetowych. Nie będą one przerywane reklamami. Codziennie w godzinach 8:00-13:00 w TVP ABC będzie nadawane specjalne pasmo dla dzieci w różnym wieku. W tym czasie pojawią zarówno programy edukacyjne, jak i popularne propozycje dla najmłodszych, m.in. kultowy „Teleranek”. Również każdego dnia w godzinach do 13:00 do 17:00 TVP Kultura uruchomi specjalne pasmo edukacyjne. Znajdą się w nim spektakle teatralne, czy seriale zgodne z obowiązującym kanonem lektur. Widzowie zobaczą m.in. „Zemstę”, „Szatana z siódmej klasy” czy „W pustyni i w puszczy”.
Zamknięte szkoły potraktujcie jako troskę o Wasze zdrowie.
Do zobaczenia w szkole !!!
SZANOWNI RODZICE !
Zwracam się z prośbą:
- zachęcajcie dzieci do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole;
- nie pozwalajcie przebywać dzieciom tam, gdzie są duże skupiska ludzi
(np. komunikacja publiczna, centra handlowe, sklepy);
- dbajcie, aby dzieci przestrzegały zasad higieny i czystości.
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Piątkowej
KOMUNIKAT
Szanowni Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Piątkowej
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem (COVID-19) prosimy o ograniczenie dzieciom i młodzieży wyjść z domów i przebywania w miejscach publicznych do minimum. Prosimy również o śledzenie strony internetowej szkoły oraz odczytywanie wiadomości na dzienniku elektronicznym.
INFORMACJA
Szanowni Rodzice
Ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne, zajęcia w przedszkolu i szkole zostają zawieszone
od 12 marca br.W dniach 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze. Natomiast od 16 marca zajęcia zostają odwołane na okres dwóch tygodni.
Zwracam się z prośbą, aby:
- zachęcać dzieci do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
- jeśli macie dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Wam zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie internetowej ZUS;
- przekażcie osobom, które będą opiekować się Waszym dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
- rygorystycznie przestrzegajcie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywacie;
- śledźcie na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
SZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH
Dnia 6 marca 2020 roku młodzież naszej szkoły wzięła udział w „Turnieju wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego”. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące znajomości geografii, historii i kultury Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Księstwa Liechtenstein.
Celem konkursu było : rozbudzanie i pogłębianie zainteresowania krajami niemieckojęzycznymi, propagowanie wychowania proeuropejskiego, rozbudzenie otwartości na inne kultury, krzewienie ducha tolerancji i szacunku wśród uczniów.
W turnieju rywalizowały ze sobą klasy siódma i ósma .
Klasę siódmą reprezentowali: Groszek Kinga, Kośmider Julia, Piech Kinga, Pleśniak Filip, Wyskiel Konrad.Klasę ósmą: Julia Barańska, Joanna Drewniak, Patryk Jurek i Szymon Patroński.
WYNIKI:
Miejsce I – klasa ósma
Miejsce II – klasa siódma
Nagrodę w tym konkursie, vouchery na wyjście na pizzę, ufundowała Restauracja LaFamiglia z Błażowej.
Uczniom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu umiejętności posługiwania się językiem niemieckim.
Urszula Toczek
GMINNY KONKURS PIOSENKI W JĘZYKU ANGIELSKIM W SZKOLE PODSTAWOWEJ W NOWYM BORKU
28 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie piosenki w języku angielskim zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Nowym Borku. Konkurs był adresowany do uczniów klas I-III.
Jagoda Baran, Aniela Wyskiel i Mikołaj Wielgos reprezentowali naszą szkołę w kategorii uczniów młodszych i wyśpiewali III miejsce.
Oliwia Hus i Magdalena Szweter wystąpiły w kategorii uczniów starszych zdobywając wyróżnienie.
Udział w konkursie był dla naszych uczniów okazją do śpiewania i słuchania piosenek w języku angielskim, poznania muzykujących kolegów z innych szkół, oraz świetną zabawą.Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.
PROGRAM STYPENDIALNY ,,HOTYZONTY"
Do 31 marca trwa rekrutacja do Programu Stypendialnego „Horyzonty” skierowanego do ósmoklasistów.
Program Fundacji EFC i FRS oferuje pomoc materialną w postaci pokrycia kosztów mieszkania w bursie, wycieczek szkolnych, wyżywienia czy letnich i zimowych wyjazdów.
Program jest skierowany do uczniów ósmych klas szkół podstawowych pochodzących z niezamożnych rodzin, mieszkających w miejscowościach do 30 tys. mieszkańców, którzy chcą zdobywać wiedzę w najciekawszych liceach
i technikach w dużych miastach.Na Podkarpaciu fundatorzy stypendium współpracują z I L.O. z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.
Program Horyzonty to również zobowiązanie ze strony stypendystów do działania na rzecz innych - od wspólnego organizowania projektów społecznych po pomaganie młodszym koleżankom i kolegom.
W całej Polsce w programie wzięło udział już 667 uczniów szkół średnich.
Więcej na: www.efc.edu.pl, facebook’u (@fundacja.czerneckiego) lub bezpośrednio u koordynatorki województwa podkarpackiego Marii Starzewskiej mstarzewska@efc.edu.pl, tel. 881 775 252.
,, WŁAŚCIWA SEGREGACJA ODPADÓW"- ZAJĘCIA EDUKACYJNE DLA DZIECI
- 2
13 lutego 2020 roku przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III uczestniczyli w ekolekcji prowadzonej przez przedstawicielki Gospodarki Komunalnej w Błażowej. Spotkanie dotyczyło zasad prawidłowej segregacji odpadów. Uczniowie świetnie poradzili sobie z każdym zadaniem zaproponowanym przez Panie prowadzące zajęcia, wiele też się nauczyli.
Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały drobne upominki w postaci ołówków.
,,Bezpieczeństwo na wsi "- spotkanie edukacyjne dla uczniów
- 2
12 lutego 2020 roku gościliśmy w naszej szkole pracownicę KRUS- u oraz przedstawicielkę Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie, które przeprowadziły dla naszych uczniów zajęcia edukacyjne dotyczące ,,Bezpieczeństwa na wsi".
Podczas spotkania przedszkolaki oraz uczniowie z klas I- III obejrzeli animowany film edukacyjny pt. "Rodzina Porażków", który w prosty sposób doskonale zilustrował najczęstsze zagrożenia podczas prac w gospodarstwie rolnym z udziałem dzieci, a także pokazał właściwe zachowania, które pomogą tych sytuacji uniknąć. Dzieci dowiedziały się także, jak zapobiec wypadkom z udziałem zwierząt.
Starsi uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialną na temat niebezpieczeństw na wsi i sposobie ich unikania. Panie zachęciły też przedszkolaków oraz uczniów do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego –„Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”.
Na zakończenie bardzo interesującego i pouczającego spotkania , dzieci otrzymały upominki ( odblaski i kolorowanki ).
Archiwum Aktualności