W dniu 4 października 2022 roku przedszkolaki oraz uczniowie z klas I – III udały się pod opieką wychowawców do Teatru Maska w Rzeszowie na spektakl ,,Czterej Muzykanci z Bremy”. Była to piękna opowieść o empatii, zrozumieniu i przyjaźni. Zwierzęta – osioł, pies, kot i kogut z powodu swego wieku zostały wyrzucone z gospody i udały się w wędrówkę do miejsca, gdzie zostaną zaakceptowani. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka, bajeczne kostiumy oraz nietypowa scenografia przyciągały uwagę młodych widzów i sprawiły, że z zaciekawieniem obejrzeli całe przedstawienie.
Gromkie brawa po spektaklu, radosne opowieści dzieci, dopytywanie o kolejny wyjazd są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.
Aktualności
WYJAZD DO TEATRU MASKA W RZESZOWIE
UDZIAŁ W AKCJI ,,SPRZĄTAMY DLA POLSKI", OGNISKO W LEŚNICZÓWCE
- 18
W tym roku nasza szkoła włączyła się do akcji ,,Sprzątamy dla Polski", której celem było sprzątanie lasów i terenów zielonych. Nasi uczniowie wraz z wychowawcami za cel sprzątania obrali pobliski las przy leśniczówce.
W czwartek, 6 października po trzech pierwszych lekcjach klasy 2 - 8 wyszły ze szkoły, w trakcie wyjścia wraz z nauczycielami zbieraliśmy śmieci z zaśmieconych rowów. Gdy dotarliśmy na miejsce, po krótkim odpoczynku klasy weszły do lasu zbierać śmieci.
Po udanej akcji pan Łukasz Szweter pomógł nam zorganizować ognisko, podczas którego odpoczęliśmy i podsumowaliśmy udaną akcją. Po powrocie do szkoły klasy rozeszły się do domów.Sara Mikołajczyk
Kinga Domin
klasa VIII
Udział w projekcie „BohaterON w Twojej Szkole 2022”
Nasza szkoła bierze udział w projekcje „BohaterON w Twojej Szkole 2022”, ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku. W szkole będą przeprowadzane lekcje. Bardzo prosimy uczniów, aby dodawali swój wpis na portalu www.dumnizpowstańców.pl. Każdy wpis to znacznik na mapie Polski symbolizujący dowód uznania, pamięci i dumy z Powstańców Warszawskich oraz młodych pamiętających i dumnych ze swojej historii.
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
...Dzień Przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,
to święto Ani, Basi i Krzysia.
W Dzień Przedszkolaka każdy to wie,
bawi się z nami, kto tylko chce...
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jest to święto obchodzone corocznie 20 września począwszy od 2013 roku.. Zostało ono ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka i ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynienia się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
W naszym przedszkolu również obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka, choć żałujemy bardzo, że w niepełnym składzie grupy. Świętowanie rozpoczęliśmy od nauki i zaśpiewania ,,Hymnu Przedszkolaka". Był to dzień wypełniony zabawą, różnymi konkursami i tańcami przy ulubionych przebojach. Na twarzach dzieci gościła radość z bycia Przedszkolakiem.
WYCIECZKA DO RZESZOWA
Dnia 20.09.2022 klasy 4-8 pojechały na wycieczkę do Rzeszowa. Pomimo obfitych opadów deszczu nie poddaliśmy się. Po przybyciu na miejsce najpierw wybraliśmy się na film „Orlęta, Grodno – 39”. Film oparty był na faktach autentycznych. Opowiadał o II wojnie światowej i pokazywał jak ludzie radzili sobie w czasach wojennych. Po skończonym seansie, poprosiliśmy uczniów o opinie na temat zobaczonej sztuki filmowej. Po zapytaniu większość wypowiedziało się, że film im się nie podobał.
Po filmie część klas udała się do podziemnej trasy turystycznej, a reszta skorzystała z usług gastronomicznych. Następnie klasy wymieniły się - starsi uczniowie zwiedzali, a młodsi mieli czas wolny. Piwnice zostały wykonane w 1354 roku przez króla Kazimierza Wielkiego. Zbudowane są z czerwonej cegły, a ich długość wynosi 396 metrów. W trakcie zwiedzania większość dzieci zachwyciło się eksponatami z dawnych czasów. Podziemia ukazują m.in. codzienne zajęcia średniowiecznych mieszkańców, zmieniający się wygląd miasta, rynku oraz zamku. Przedstawiają również najeźdźców i sposoby obrony mieszkańców. Dowiedzieliśmy się również kilka ciekawych faktów o lampie naftowej Ignacego Łukasiewicza. Rzeszowskie piwnice są wyposażone w urządzenia elektroniczne, które umilają zwiedzanie. W niektórych pomieszczeniach panuje półmrok, a w tle słychać muzykę lub odgłosy walk. Dowiedzieliśmy się o wielu ciekawostkach, np. to, że Rzeszów był położony na skrzyżowaniu szlaków handlowych. W związku z tym, kupcy którzy przejeżdżali tamtą drogą często zatrzymywali się w Rzeszowie aby sprzedać swoje towary. Rękodzieła kupców były początkowo składowane na rynku. Z czasem kiedy liczb handlarzy była większa, zaczęło brakować miejsca na ich wyroby. Wtedy król wpadł na świetny pomysł, żeby wykopać piwnicę.
Oryginalne średniowieczne mury z XIV wieku stanowią tam około 10% gdyż reszta została zniszczona w czasach II wojny światowej. Ich odbudowę zaczęto w latach 70 i 80 XX wieku. Dzisiaj za symboliczną cenę mamy okazję zobaczyć sporą część historii i kultury, która zabiera dech w piersiach.Jakub Barański
Łukasz Pępek
klasa VIII
DZIEŃ KROPKI
„DZIEŃ KROPKI”
(Dorota Kluska)
Tu nie o kropkę wcale chodzi
choć ona dzień swój dzisiaj ma.
Lecz o talenty w nas ukryte,
więc wspomnę słowa dwa…
Każdy jest inny, wyjątkowy
i każdy doskonale wie,
że skarb posiada, bardzo cenny.
I jeśli tylko bardzo chce,
może zdobywać swoje szczyty
i marzeń spełniać może sto,
może zadziwiać i zachwycać
i być, kim tylko zechce, bo…
bo ma swój talent, co rozkwitać,
może codziennie tak, jak kwiat.
Wystarczy tylko w to uwierzyć
i zdobyć można cały świat!1615 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto to ma na celu pomóc dzieciom w odkrywaniu własnych talentów, poznawaniu mocnych stron i wyrabianiu wiary we własne możliwości.
Motywem przewodnim tego dnia jest KROPKA z książki Petera Reynoldsa “The Dot”, która opowiada o historii małej dziewczynki Vashti, która dzięki lekcji plastyki i swojej nauczycielce uwierzyła we własne umiejętności, a wszystko rozpoczęło się od namalowania jednej małej kropki na kartce.
W obchody Dnia Kropki zaangażowała się młodsza społeczność naszej szkoły - przedszkolaki oraz uczniowie z klas I - III. Tego dnia chętni uczniowie założyli ubrania w kropki, a przedszkolaki ozdobili nawet nimi swoje twarze. Podczas zajęć w przedszkolu oraz na lekcjach plastyki powstały ,,kropkowe dzieła sztuki". Każda praca była inna i wyjątkowa.
16 września dzieci uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych poświęconych KROPCE zorganizowanych przez panią Danutę Hamerlę. Pani bibliotekarka przygotowała dla przedszkolaków i młodszych uczniów wiele ciekawych aktywności m. in. wyszukiwali oni w bibliotece przedmioty w kropki, wysłuchali wiersza pt. ,,Czarna krowa", ozdabiali kolorowymi kropkami napis przewodni, a starsze dzieci czytały również wiersze o biedronce. Uwieńczeniem spotkania stało się obejrzenie filmu pt. ,,The Dot" , czyli ,,Kropka" i rozmowa na temat symboliki obchodzonego dnia.
Wszystkie dzieci wzięły aktywny udział w zajęciach i sprawiły im one wiele radości.
INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO
W dniu 1 września 2022 r. Mszą św. w kościele rozpocznie się inauguracja nowego roku szkolnego. Do kościoła wraz ze sztandarem wyruszamy o godz. 8.45. Po powrocie spotkanie ogólne w sali numer 7, następnie z wychowawcami w klasach. Serdecznie zapraszamy.
DZIEŃ MAMY I TATY
- 60
WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY ,,PODKARPACKIE KWIATY W RĘKODZIELE ARTYSTYCZNYM
10 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i wyróżnień uczestnikom XVI edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ,,Zwyczaje i Tradycje Podkarpacia... I ty jesteś cząstką mojej małej Ojczyzny" pod hasłem „Podkarpackie kwiaty w rękodziele artystycznym” organizowany przy współpracy z Ligą Ochrony Przyrody Zarząd Okręgu Podkarpackiego w Rzeszowie.
W konkursie wzięli udział również nasi uczniowie i wychowankowie oddziału przedszkolnego, którzy pod opieką nauczycieli wykonali piękne prace plastyczne różnymi technikami.
Laureatkom konkursu została Sonia Mikołajczyk z oddziału przedszkolnego, a Milena Mikołajczyk z klasy II otrzymała wyróżnienie. Na uroczystej gali dziewczynki odebrały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.Serdecznie gratulujemy dziewczynkom i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.
Przegląd Piosenki Angielskiej Let's Sing Along'22
W maju 2022 Szkoła Podstawowa w Nowym Borku zorganizowała dla uczniów klas I-III konkurs piosenki angielskiej Let's Sing Along! W konkursie wzięło udział 12 uczniów ze szkół podstawowych z gminy Błażowa oraz ze szkół w Szklarach, Brzezówce, Grzegorzówce i Wólce Hyżneńskiej.
Rada artystyczna przeglądu piosenki złożona z nauczycieli języka angielskiego i muzyki oceniała dobór repertuaru, walory artystyczne, wartości lingwistyczne i muzykalność uczestników.
Uczennica naszej szkoły Jagoda Baran zajęła III miejsce oraz została LAUREATEM NAGRODY PUBLICZNOŚCI.
Gratulujemy Jagodzie i zachęcamy do obejrzenia filmu prezentującego piosenkę konkursową w wykonaniu Jagody.
Gminny Konkurs Plastyczny ,,Maria Konopnicka w oczach dziecka"
Przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym ,,Maria Konopnicka w oczach dziecka" organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Kąkolówce. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne do wybranych utworów Marii Konopnickiej.
Wśród laureatów konkursu znaleźli się również nasi uczniowie. Nagrodę otrzymała Emilia Piech i Zuzanna Hamerla z oddziału przedszkolnego, Mikołaj Wielgos z klasy III oraz Wiktoria Pluta z klasy VII. Natomiast Magdalena Szweter odebrała Nagrodę Grand Prix. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody rzeczowe.
Serdecznie gratulujemy wszystkich uczniom i życzymy dalszych sukcesów.
DZIEŃ DZIECKA
- 54
1 czerwca to jedno z najprzyjemniejszych świąt w roku, święto wszystkich dzieci na całym świecie.
Zarówno nauczyciele, jak i rodzice dołożyli wszelkich starań, aby ten dzień upłynął dzieciom w przyjemnej, radosnej atmosferze.
Zamiast tradycyjnych zajęć w szkole przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły spędzili ten dzień na łonie natury. Pogoda wyjątkowo dopisała. Było ciepło i słonecznie. Starsi uczniowie udali się na rajd rowerowy do leśniczówki w Piątkowej, który uwieńczony był paleniem ogniska i pieczeniem kiełbaski.
Z kolei przedszkolaki i młodsi uczniowie z klas I - III spędzili ten dzień w zagrodzie edukacyjnej ,,Boska Dolina" w Dylągówce. Wśród atrakcji jakie czekały na dzieci było przejście ścieżką edukacyjno - przyrodniczą, jazda konna, zabawy na niecodziennym placu zabaw oraz pieczenie kiełbaski na grillu.
Wszystkie dzieci bardzo miło spędziły dzień ciesząc się słoneczną pogodą, pięknem przyrody, a przede wszystkim wspólnie spędzonym czasem.
Życzenia
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY
30.05.2022 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły i Anny Jenke w Błażowej odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych.
Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Domin z klasy IV, Miłosz Lichota z klasy V i Patrycja Wielgos z klasy 7.Jest nam miło poinformować, że Miłosz Lichota zdobył I miejsce w konkursie w swojej kategorii wiekowej.
Serdecznie gratulujemy Miłoszowi i pozostałym uczniom osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.
DZIEŃ MAMY - ŻYCZENIA OD PRZEDSZKOLAKÓW
Mobilne Planetarium ,,Orbitek" w naszej szkole
- 14
W piątek 20 maja 2022 r. przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w seansach edukacyjnych w Mobilnym Planetarium ,,Orbitek". W nadmuchanej ,,kapsule" odbyły się ciekawe projekcje dostosowane do wieku, które pozwoliły na niezapomnianą podróż dzieci w Kosmos.
Uczniowie m. in. szczegółowo poznali każdą z planet Układu Słonecznego, nazwy gwiazdozbiorów na niebie, a nawet ,,spacerowali" po Księżycu...
Na zakończenie każdego pokazu, wszyscy uczestnicy przejechali się wirtualną, kosmiczną kolejką górską. Przedszkolaki oraz chętni uczniowie mogli poczuć się, jak kosmonauci i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobutce.
Promowanie czytelnictwa – zajęcia w przedszkolu i klasach I – III
- 6
W całej Polsce w dniach od 8 do 15 maja obchodzony był Tydzień Bibliotek. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest m.in.: podkreślenie roli czytania w poprawie jakości życia oraz zainteresowanie książką szerszych kręgów społeczeństwa.
Z okazji Tygodnia Bibliotek uczniowie klas IV i V przygotowali dla swoich młodszych koleżanek i kolegów zajęcia, które miały na celu promowanie czytelnictwa. Uczniowie przedstawili ważne powody; dlaczego warto czytać książki. Następnie uczennice z klasy V przeczytały fragment ciekawej i lubianej przez czytelników książki pt. ,,Mikołajek”. Później odbył się konkurs, a na końcu uczestnicy zajęć oglądali prezentację multimedialną, podczas której można było posłuchać ciekawostek na temat najmniejszej, największej i najgrubszej książki na świecie. Starsze klasy ze swoimi zajęciami odwiedziły także oddział przedszkolny. Najmłodsi uczniowie przygotowali dla starszych koleżanek i kolegów zagadki związane z postaciami znanymi z różnych książek i bajek. Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu zachęciliśmy innych do częstszego sięgania po książki.
ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II
- 3
2 kwietnia 2022 roku minęła 17. rocznica śmierci patrona szkoły – Jana Pawła II.
Nasza szkoła pielęgnuje pamięć o tej ważnej postaci. W kwietniu uczniowie klasy IV i V w ramach zajęć z Kółka Teatralnego przygotowali okolicznościową akademię, której celem było przypomnienie najważniejszych faktów z życia Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Piątkowscy uczniowie – z racji swojego wieku – nie uczestniczyli w tych wzruszających i podniosłych chwilach, które udzieliły się zapewne każdemu, kto pamięta kwiecień roku 2005, kiedy to nasz wielki rodak Jan Paweł II odchodził z tego świata.. Przekazywanie tej pamięci następnym pokoleniom jest bardzo ważne. Akademia przeplatana była pięknymi pieśniami i fragmentami przemówień Jana Pawła II.
OJCZE ŚWIĘTY - PAMIĘTAMY
WITAMY WIOSNĘ
- 35
Dziś Pierwszy Dzień Wiosny. W naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów mnóstwo atrakcji. Były różne gry i zabawy, krzyżówki i zagadki, a także układanie wierszy
i mnóstwo śmiechu. Wszyscy bawili się świetnie, a nauczyciele nie zadali zadania domowego.Przedszkolaki równie radośnie przywitały wiosnę: śpiewem, tańcem, słuchaniem wierszy i zagadek czytanych przez Panią bibliotekarkę,a także pracą plastyczną i wesołym, kolorowym przebraniem, który sprawił dzieciom najwięcej radości. Pogoda dziś była piękna, więc nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu i spaceru podczas, którego przedszkolaki szukały oznak wiosny.
Przywitaliśmy wiosnę i mamy nadzieję, że już z nami zostanie.
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie