W dniu 13.08.2023 klasa VIII udała się do Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz położonego w Jasionce. Po przyjechaniu na miejsce ukazał się nam nowoczesny budynek. Wizytę w centrum rozpoczęliśmy od obejrzenia ekspozycji ogólnej, na której obejrzeliśmy liczne przedmioty związane z daną dziedziną. Na pierwszym piętrze ekspozycja była poświęcona samolotom i astronautyce, na drugim piętrze przyrodzie z ekologią, a na trzecim piętrze biologii i budowie człowieka.
Pierwsze półtorej godziny mieliśmy czas wolny i mogliśmy sprawdzać i testować wszystkie urządzenia, które się tam znajdowały. Później udaliśmy się na grupowe zajęcia, gdzie chłopcy budowali roboty i programowali je, a grupa dziewczyn wykrywała ilość witaminy C w pomarańczy, soku jabłkowym, naparze z igieł sosny.
Po zajęciach udaliśmy się do restauracji McDonald's i wróciliśmy do szkoły.
Kacper Wielgos uczeń klasy VIII




