• Ogólnopolski konkurs plastyczny „Na bazarku w dzień targowy, takie słyszy się rozmowy… - co produkt lokalny mówi o sobie?”.

          •   Uczniowie naszej szkoły oraz wychowankowie oddziału przedszkolnego  wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale   pod tytułem  „Na bazarku w dzień targowy, takie słyszy się rozmowy… - co produkt lokalny mówi o sobie?”.
               Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: I grupa: przedszkolaki do 6 latII grupa: klasy 0-III szkoły podstawowej, III grupa: klasy IV-VIII szkoły podstawowej.
              Celem konkursu było promowanie lokalnych e-bazarków, zachęcanie dzieci do czynnego zainteresowania się tematyką zdrowego żywienia, pobudzenia ciekawości dziecięcej co do tematyki produktu lokalnego, popularyzowanie wiedzy na temat ekologicznej żywności oraz jej znaczenia, popularyzowanie wiedzy dotyczącej lokalnych wyrobów, rękodzieła i agroturystyki, rozbudzenie wrażliwości estetycznej, pobudzenie i kształtowanie wyobraźni, rozwijanie samodzielności i kreatywności.
              Wszyscy nasi uczniowie wykonali piękne prace plastyczne, różnymi technikami. Ocena prac konkursowych nastąpiła 1 października.  
            Jesteśmy bardzo zadowoleni, że spośród wielu nadesłanych prac, pośród nagrodzonych znaleźli się nasi uczniowie.

            I kategorii wiekowej -   III miejsce zajęła Emilia Piech z Oddziału Przedszkolnego.

            W II kategorii wiekowej  -  I miejsce zajął  Wiktor Cag z Oddziału Przedszkolnego.

                Za udział w konkursie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

            Serdecznie gratulujemy naszym wychowankom  i życzymy kolejnych sukcesów.

          • XX DZIEŃ PAPIESKI - ,,TOTUS TUUS - CAŁY TWÓJ"


          •      11 października 2020 roku obchodziliśmy już XX Dzień Papieski. Pochylaliśmy się nad hasłem Totus Tuus, co oznacza Cały Twój.  Młody ks. Karol Wojtyła na swoje biskupie hasło wybrał właśnie to zawołanie:  Totus Tuus. Oznacza ono Cały Twój i odnosi się do Maryi, która w życiu naszego patrona odgrywała bardzo ważną rolę. Zawołanie Totu Tuus towarzyszyło Janowi Pawłowi II przez całe życie. Towarzyszyło mu ono aż do powrotu do domu Ojca. Podczas swojej ostatniej pielgrzymki nasz patron zawierzył siebie i cały nasz naród Matce Bożej.

                Najlepszą Matką dla każdego człowieka na ziemi jest Bogurodzica.  Stąd też w refleksji nad własnym życiem winniśmy odpowiedzieć sobie na pytania: Czy Matka Boga jest Matką mojej codzienności? Czy pozwalam, by Jej obecność przenikała  projekt mojego życia? Dla nas Polaków Maryja jest Królową Polski i królową naszych serc. My Polacy oddajemy Jej szczególną cześć w jasnogórskim wizerunku.

               Trudno się dziwić, że Papież, który za swoje hasło obrał zawołanie Totus Tuus – Cały Twój szczególne miejsce w swoim nauczaniu poświęcił Maryi. Była Ona obecna w niezliczonych homiliach, katechezach i przemówieniach Jana Pawła II. Maryja była nieodłączną duchową towarzyszką papieża Polaka.

               11 października cała szkolna społeczność wraz z pocztem sztandarowym udała się do kościoła parafialnego, aby tam uczestniczyć w uroczystej mszy świętej z okazji XX Dnia Papieskiego. Po eucharystii uczniowie klas IV – VIII wystąpili z programem artystycznym, który przybliżył wszystkim postać św. Jana Pawła II. Akademia przeplatana była pięknymi piosenkami i tekstami, które nawiązywały do tegorocznego hasła Dnia Papieskiego.

             

             

          • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

          • Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,
            to święto Ani, Basi i Krzysia.
            W dzień przedszkolaka każdy to wie,
            bawi się z nami, kto tylko chce...."

             

               21 września 2020 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu ,,Dzień Przedszkolaka". Już od samego rana panowała w sali wesoła i radosna atmosfera. Świętowanie rozpoczęliśmy od  zaśpiewania ,,hymnu przedszkolaka".
               Dzieci wzięły udział w zabawach i konkursach specjalnie przygotowanych dla Nich z okazji Ich święta. Szczególnie spodobała się przedszkolakom zabawa w ciepło- zimno i odnajdywanie cukierków  ukrytych w sali oraz taniec z balonem w parach.  Wiele radości sprawiły naszym wychowankom otrzymane worki na obuwie lub strój, które mogły ozdobić flamastrami według własnego pomysłu. Przedszkolaki odwiedziła również Pani Dyrektor, która złożyła dzieciom piękne życzenia i przyniosła dla Nich słodkości.
                Z przedszkola każde dziecko wyszło niosąc w dłoni balonik, a  na twarzy uśmiech, wynikający z radości bycia PRZEDSZKOLAKIEM.

          • W ślad za naszym patronem Janem Pawłem II Piątkowa - Rzeszów  – Kraków – Częstochowa

          •      Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2020 rokiem świętego Jana Pawła II. 18 maja bieżącego roku przypadała setna rocznica urodzin Karola Wojtyły.
                 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Piątkowej każdego roku podejmuje wiele inicjatyw mających na celu przybliżenie sylwetki patrona. Rokrocznie uczniowie, nauczyciele, rodzice i mieszkańcy Piątkowej świętują Dzień Papieski, pamiętają także o wszystkich rocznicach. Piątkowska szkoła co roku w październiku organizuje Dzień Patrona, który jest połączony z Gminnym Konkursem Liryki Religijnej oraz Konkursem Wiedzy o Janie Pawle II. 18 maja 2020 roku świętowaliśmy setną rocznicę narodzin Karola Wojtyły. Trwająca pandemia spowodowała, że wydarzenie to, nie było świętowane w taki uroczysty sposób, jaki zaplanowano. Nie było hucznej akademii… Ale św. Jan Paweł II wcale nie oczekuje od nas wierszy i piosenek oddających mu cześć. To fakt, że uroczysta akademia to ważna impreza integrująca szkolną i lokalną społeczność, ale święci cieszą się chyba najbardziej z tego jeśli w swoim codziennym życiu okazujemy innym dobro, miłosierdzie, szanujemy się nawzajem, dążmy do ideału i chcemy zbliżyć się do Boga. Patron piątkowskiej szkoły pozostawił po sobie bogatą duchową spuściznę i najlepszym sposobem, aby uczcić wszystkie rocznice związane z jego życiem, jest pochylenie się nad nauką Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Tak też uczynili nauczyciele z piątkowskiej szkoły, którzy podczas wakacji zwiedzili kilka wystaw poświęconych patronowi. Ekspozycje można było zobaczyć m.in.: w Rzeszowie, Krakowie oraz Częstochowie. Przybliżały one kalendarium życia Jana Pawła II, ukazywały piękne fotografie z pielgrzymek papieża Polaka po Polsce i prezentowały fragmenty jego przemówień. W Rzeszowie na Placu Farnym można było obejrzeć wystawę zorganizowaną z okazji kolejnej rocznicy, która upamiętniała pielgrzymkę Jana Pawła II do Rzeszowa. Ekspozycja w łagiewnickim sanktuarium nosiła tytuł Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia. Natomiast spacerując po jasnogórskich wałach można było zobaczyć wystawę zorganizowaną z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

            SZANOWNI RODZICE!  DRODZY UCZNIOWIE!

             

                  1 września 2020 roku (wtorek) rozpoczynamy nowy rok szkolny Mszą Świętą w kościele parafialnym o godzinie 9.00.  W związku z istniejącą sytuacją każdy uczeń do kościoła przychodzi indywidualnie.  Nie organizujemy zbiorowego wyjścia.

            Po Mszy Św. udajemy się do szkoły, gdzie – według podanego harmonogramu - uczniowie spotkają się w klasach z wychowawcami. 

            Uwaga!

                 W celu zachowania bezpieczeństwa po mszy każda klasa wraz z wychowawcą udaje się do szkoły zachowując właściwy dystans społeczny.

            Na teren szkoły wchodzimy zgodnie z ustaloną kolejnością – od najmłodszych do najstarszych klas. Przy głównym wejściu do szkoły dezynfekujemy ręce i udajemy się na spotkanie organizacyjne w wyznaczonych salach.  

            Oddział przedszkolny (wychowawca A. Potoczna) – sala oddziału przedszkolnego

            Klasa I (wychowawca M. Wyskiel) – sala nr 2

            Klasa II i III (wychowawca K. Bialic) – sala nr 6

            Klasa IV (wychowawca S. Kozłowski) – sala nr 14

            Klasa VI (wychowawca E. Rędzio) – sala nr 7

            Klasa VII (wychowawca D. Flisak) – sala nr 12

            Klasa VIII (wychowawca D. Flisak) – sala nr 17

             

            Na terenie szkoły nie wprowadza się obowiązku noszenia maseczek przez uczniów i nauczycieli, ale są one zalecane w sytuacjach, gdy musimy przebywać w zagęszczeniu (wobec tego każdy uczeń powinien maseczkę posiadać przy sobie).

            Ważna informacja dla rodziców

            Do szkoły zapraszamy jedynie rodziców oddziału przedszkolnego oraz klasy I. Pozostałych zainteresowanych prosimy o kontakt po inauguracji. Prosimy również wszystkich rodziców o bezwzględne przestrzeganie zasad sanitarnych.

            Dodatkowe informacje

            1. Do szkoły przychodzą tylko dzieci zdrowe; bez oznak kataru, kaszlu i podwyższonej temperatury ciała.
            2. W przypadku jeśli wystąpią powyższe oznaki, niezwłocznie powiadamiamy rodzica o konieczności odbioru ucznia ze szkoły.
            3. Uczeń pozostaje w domu, gdy któryś z domowników przebywa na kwarantannie.
            4. Przy każdym wejściu do szkoły wszyscy dezynfekujemy ręce. Dbamy o czystość rąk przez cały czas pobytu w szkole, myjąc je często mydłem.

            Wszystkie szczegółowe informacje i zalecenia podadzą wychowawcy na spotkaniach w klasach.

            Aktualna sytuacja jest dynamiczna, o zmianach szkoła będzie informować na bieżąco.

          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

          •  

             Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

            Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

             

            W dniu 26 czerwca 2020 r. (piątek) uczniowie otrzymają świadectwa szkolne.

            Ze względu na to, że szkoła nadal funkcjonuje na zasadach przestrzegania reżimu sanitarnego, nie planuje się uroczystego zakończenia roku szkolnego.

            Świadectwa rozdawane będą z podziałem na grupy o wyznaczonych dla klas godzinach:

            Oddział Przedszkolny – godz. 830 (sala gimnastyczna)

            Klasy I – III – godz. 830   (sale nr 2 i nr 6)

            Klasa V – godz. 1000  (sala nr 7)

            Klasy VI – VII  - godz. 1130   (sala nr 7)

            Klasa VIII  - godz. 1130   (sala nr 17)

            Proszę wszystkich uczniów o zwrot podręczników szkolnych i książek do biblioteki szkolnej.

            Proszę również uczniów, którzy nie uregulowali jeszcze odpłatności za obiady i basen o przyniesienie ze sobą pieniędzy ( 8 obiadów z marca – 24 zł,  1 wyjazd na basen – 16,50 zł).

            Przypominam również o obowiązkowej dezynfekcji rąk przy wejściu do budynku szkoły i obowiązujących maseczkach ochronnych.

                                          

                                                                                      Zapraszam wszystkich serdecznie, do zobaczenia w szkole.

            Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Piątkowej 

             

             

             

          • Wspominamy… Jan Paweł II na naszej ziemi

          •       2 czerwca 1991 roku Jan Paweł II gościł w Rzeszowie. W tym roku minęła kolejna rocznica tego ważnego wydarzenia. Naszych uczniów – tych, którzy teraz uczęszczają do naszej szkoły nie było jeszcze na świecie. Ale niektórzy nauczyciele, rodzice czy dziadkowie pamiętają ten dzień… Podkarpacie na różne sposoby corocznie czci tę rocznicę, która w tym roku - ze względu na zaistniałą - sytuację wygląda nieco inaczej. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w każdym roku szkolnym upamiętnia ważne wydarzenia związane z życiem i działalnością swojego patrona. W czerwcu 2020 roku przedstawiciele Grona Pedagogicznego z naszej szkoły zwiedzili wystawę upamiętniającą wizytę świętego Jana Pawła II w Rzeszowie. Była ona wyeksponowana pod Kościołem Farnym w Rzeszowie. Prezentowała piękne fotografie oraz fragmenty homilii naszego patrona. Zapraszamy do zwiedzania ,,wirtualnej” wystawy.

          • DZIEŃ DZIECKA

          •       Wielkimi krokami zbliżamy się do Dnia Dziecka.

              Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wraz z ministerstwami oraz TVP ABC przygotowała mnóstwo internetowych atrakcji - gier on-line, spektakli teatralnych, warsztatów, bajek i prezentacji, a gospodarzem E-Dnia Dziecka będzie Wiadomirek.

            📅 Zapraszamy na www.gov.pl/edziendziecka już w sobotę 30 maja o godz. 8:00, a dzień później na nasz kanał na YT, gdzie będą czekać specjalne atrakcje.

            W ten weekend rozpoczyna się XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom 📚. Przez cały dzień wiersze i  bajki będą czytać członkowie rządu.

            Jakich jeszcze atrakcji możecie się spodziewać❓
            • Gra on-line "Godność, wolność i niepodległość"
            • Film o pracy psów służbowych w Krajowej Administracji Skarbowej
            • Zbuduj własny domek dla owadów
            • Przepis na komiks
            • Wirtualna przechadzka po Wawelu
            • Klasyczne bajki - Przygody Bolka i Lolka, Reksio, Porwanie Baltazara Gąbki
            • Przedstawienia teatralne - Baśń o trzech konikach, Pchła Szachrajka, Bajki robotów
            • Malowanie ceramiki – film prezentujący – krok po kroku – jak samodzielnie ozdobić kubek lub filiżankę.
            • Wirtualne warsztaty kulinarne - Reprezentacja Kucharzy Wojska Polskiego przedstawi przepisy i przygotuje dwie potrawy o stopniu trudności dostosowanym do możliwości dzieci.
            • Wirtualne spacery po czołgu Leopard, Kołowym Transporterze Opancerzonym Rosomak oraz 1 Bazie Lotnictwa Transportowego.
            • „Dziecięcy survival” poświęcony zagadnieniom takim jak: budowanie szałasu w lesie, rozpoznawanie pożytecznych i niebezpiecznych roślin, czy grzybów, wyznaczanie kierunków świata w lesie, rozpoznawanie tropów zwierząt, etc.
            • Treningi video z mistrzyniami Natalią Maliszewską i Natalią Madaj-Smolińską
            • Zagadki, quizy, kolorowanki do pobrania i wydrukowania.

            Zapraszamy! 😊

          • DZIAŁANIA W RAMACH PROJEKTU ENGLISH IN FOCUS - e- Twinning

          •      Kolejnym działaniem projektowym któro miało miejsce w grudniu 2019 było zrobienie przez uczniów klasy V i VI bożonarodzeniowych kartek świątecznych i napisanie życzeń w języku angielskim do kolegów z Colegio ”Ruiz de Luna” w Talavera de la Reina mieście w prowincji Toledo w Hiszpanii, oraz do szkoły podstawowej w Duzce mieście w północno-zachodniej Turcji. Wysłane przez nas kartki sprawiły naszym kolegom przyjemność, a dla naszych uczniów były doskonałą okazją praktycznej nauki pisania życzeń w języku angielskim. Koledzy z Hiszpanii i Turcji wysłali nam zdjęcia ich gazetek szkolnych na których umieścili otrzymane od nas kartki. My również otrzymaliśmy kartki świąteczne od kolegów z Turcji i Hiszpanii i umieściliśmy je na gazetce szkolnej obok choinki.

               Działaniem projektowym zaplanowanym na luty  było zaprezentowanie polskiej muzyki. Zdecydowaliśmy się zrobić prezentację, która pokazałaby naszym kolegom z Turcji i Hiszpanii różne gatunki muzyczne. Na lekcji angielskiego w klasie VI napisaliśmy tekst o Fryderyku Chopin, Kapeli Piątkowskiej i akordeonie. Wybór Fryderyka Chopin był oczywisty, ponieważ jest on najsłynniejszym polskim kompozytorem. Kapela Piątkowska, z której jesteśmy bardzo dumni, jest wizytówką naszego regionu więc chcieliśmy pokazać naszym kolegom jej historię i muzykę. Chcieliśmy też aby nasi koledzy poznali bardzo utalentowanego muzycznie ucznia naszej szkoły Kubę Barańskiego z klasy V i dlatego w naszej prezentacji znalazł się opis akordeonu i utwory grane przez Kubę. Klasa VII napisała po angielsku tekst o Mazurku Dąbrowskiegio a uczennice klasy VI przygotowały video, w którym śpiewają polski hymn. Uczennice klasy VI napisały również tekst o Viki Gabor zwyciężczyni The Voice Kids. Zrobienie prezentacji o polskiej muzyce było dla uczniów świetną okazją do poszukiwania informacji w internecie, wykorzystania wiedzy w praktyce, wzmacniania uczucia dumy z własnego państwa i regionu oraz nabywania umiejętności podziału zadań, współpracy, poznania swoich mocnych stron.

               Pomimo przerwania nauki w szkole uczniowie naszej szkoły nadal podejmują działania w ramach projektu English in Focus.18 kwietnia spotkaliśmy się online na platformie eTwinning z uczniami z Duzce w Turcji. Pisaliśmy o naszych lekcjach online, o tym jak spędzamy czas wolny, o naszych zainteresowaniach. Na koniec  spotkania zagraliśmy na platformie Kahoot w grę sprawdzającą naszą wiedzę o państwach europejskich, którą wygrała Julia Kośmider z klasy VII.

             

          • 2 KWIETNIA- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

          •     Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia. Data ta nie została wybrana przypadkowo. Dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Hansa Christiana Andersena, duńskiego pisarza i poety, który znany jest przede wszystkim ze swojej twórczości baśniopisarskiej. Autor ten stworzył takie utwory, jak: „Brzydkie kaczątko”, Calineczka”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Królowa śniegu” czy „Księżniczka na ziarnku grochu”.
                
            Święto to zostało ustanowione w 1967 r. przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla młodych ludzi. Od tamtego czasu co roku inne państwo jest gospodarzem oficjalnych obchodów tego święta. Polska była organizatorem w 1980r. Przywilejem gospodarza jest decydowanie o temacie obchodów oraz zaproszenie wybitnego autora, by napisał wiadomość do dzieci z całego świata oraz znanego ilustratora, aby zaprojektował plakat.

          • INFORMACJA DLA UCZNIÓW

          • Na stronie szkoły została utworzona nowa zakładka ,,Nauka zdalna - materiały dla uczniów"  z podziałem na klasy. Proszę również do niej zaglądać.