Aktualności

        • ,,SPOTKANIE Z JESIENIĄ" - WIZYTA UCZNIÓW W BIBLIOTECE
          • ,,SPOTKANIE Z JESIENIĄ" - WIZYTA UCZNIÓW W BIBLIOTECE

          •  

                 4 października 2017r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcji bibliotecznej.Spotkanie w Bibliotece Publicznej w Piątkowej odbyło się pod tytułem ,,Spotkanie z jesienią". W zajęciach wzięły udział dzieci z klas I-III. Podczas zajęć uczniowie rozmawiali z Panią bibliotekarką o jesieni, zapoznali się z wierszami o tematyce jesiennej, rozwiązywali zagadki. Ponadto wzięli udział w  ,,mini teatrzyku",  w którym został wykorzystany wiersz Juliana Tuwima ,,Rzepka"
                 Dziękujemy Pani Danusi Hamerli za zaproszenie oraz słodki poczestunek na zakończenie zajęć. 


             

        • OGNISKO W LEŚNICZÓWCE W PIĄTKOWEJ
          • OGNISKO W LEŚNICZÓWCE W PIĄTKOWEJ

          •   

              Korzystając ze sprzyjającej  jesiennej pogody 28 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli i rodziców wybrali się na ognisko do pobliskiej leśniczówki w Piątkowej.  
              Inicjatorkami wycieczki były uczennice ze starszych klas, które chciały w ten sposób również uczcić zbliżający się ,,Dzień Chłopaka". Z tej okazji dziewczynki złożyły wszystkim chłopcom z naszej szkoły najserdeczniejsze  życzenia. Ponadto Julia Kośmider i Julia Barańska upiekły babeczki z dedykacją dla każdego chłopca.  Była to dla nich bardzo miła niespodzianka. 
              Ognisko było też okazją do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, wspólnych zabaw, rozmów oraz spacerów po lesie połączonych nawet  ze zbiorem grzybów.
              Wycieczkę można uznać za udaną. Wszyscy w wyśmienitych nastrojach wrócili do domu.
              

                 

          • WYCIECZKA DO RZESZOWA

          •   22 września uczniowie klas I-VII uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Rzeszowa. Uczniowie obejrzeli w kinie Zorza dokumentalny film przyrodniczy pt: "Marsz Pingwinów 2. Przygoda na krańcu świata". Oglądanie tego filmu było wspaniałą okazją do poznania życia pingwinów cesarskich i zobaczenia krajobrazu Antarktyki.
               Po obejrzeniu filmu uczniowie zwiedzili trasę podziemną pod rzeszowskim rynkiem oraz wystawę fotograficzną prezentującą historię Rzeszowa. Uczniowie zdobyli wiele interesujących informacji na temat historii Rzeszowa i życia jego mieszkańców w dawnych czasach.
              Wycieczka dała uczniom szansę rozwijania zainteresowań przyrodniczych i historycznych.

        • KOŁO PRZYJACIÓŁ EUROPY
          • KOŁO PRZYJACIÓŁ EUROPY

          •      W ramach programu Erasmus+ Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Piątkowej przystąpiła do realizacji projektu pt. ,,Poznawanie kultury europejskiej kluczem do przyszłości”. Projekt trwa 15 miesięcy; od 01.06.2016 roku do 31.08.2018 roku.
               W ramach działań związanych z realizacją projektu w naszej szkole powstało Koło Przyjaciół Europy. Na zajęciach uczniowie - na przykładzie różnych państw i miast- poznawać będą kulturę europejską. Zajęcia prowadzone będą w języku polskim i angielskim.    
               We wrześniu tematyka Koła Przyjaciół Europy skupi się na Anglii; poznamy Londyn. Nauczymy się także śpiewać słynną piosenkę zespołu Gossip pt.,,Movie in the Right Direction”. Zajęcia wzbogacone zostaną projekcją fotografii z Londynu i okolic.

        • SPOTKANIE UCZNIÓW Z FUNKCJONARIUSZAMI POLICJI
          • SPOTKANIE UCZNIÓW Z FUNKCJONARIUSZAMI POLICJI

          •     W piątek 8 września 2017r. naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze policji, którzy spotkali się z uczniami klas I- IV oraz dziećmi z oddziału przedszkolnego.
                Pan Dzielnicowy- Paweł Łanik w trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów, często odwiedza naszą szkołę.
            Tematem dzisiejszego  spotkania było między innymi ,,Jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły? Pan policjant przypomniał dzieciom zasady przechodzenia przez jezdnię, przestrzegał przed zapinaniem pasów w samochodzie, czy fotelikach, którymi przewożone są młodsze dzieci. Ponadto sprawdził, czy uczniowie pamiętają numery alarmowe i wiedzą,  jak się zachować w sytuacjach nagłych zdarzeń.  Po raz kolejny zwrócił uwagę na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych.
               Podczas spotkania zostały również zaprezentowane wybrane akcesoria policjanta.
               Na zakończenie wizyty uczniowie wyszli przed szkołę, aby obejrzeć z bliska radiowóz policyjny. Chętne dzieci mogły także w nim usiąść.
               Dziękujemy Panu Dzielnicowemu za odwiedzimy i mamy nadzieję, że nasi uczniowie wezmą sobie do serca wszystkie rady i przestrogi i będą się do nich stosować, by nikomu nic złego się nie stało. 

          • INFORMACJA!

          • Uprzejmie informujemy, że uległ niewielkiej zmianie plan zajęć dla klas I i III oraz oddziału przedszkolnego ( język angielski)

            W zakładce plan lekcji
            można już pobrać aktualny rozkład zajęć
            na rok szkolny 2017/2018 smiley

        • UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
          • UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

          •  

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

            To klops. Już po wakacjach!
            I lato już za nami.
            Nie można go powstrzymać
            Tęsknotą ani łzami…

            (…) Ja wiem, że duża przerwa
            nie może wam zastąpić
            boiska, lasu, piłki,
            rozgrzanej słońcem łąki.
            Lecz macie tu kolegów
            do zabaw i rozmowy
            - w tym roku szkolnym
            przybędzie kilku nowych.
            I będą też wycieczki.
            I szkolne przedstawienia!
            To nie są chyba
            powody do zmartwienia?


                  4 września 2017 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice zgromadzili się pod Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Piątkowej. Wszyscy – wraz z pocztem sztandarowym – udali się do kościoła parafialnego na uroczystą eucharystię, podczas której wspominaliśmy bolesne wydarzenia z września 1939 roku… Ks. S. Śliwa przypomniał także uczniom, że posiadanie tak wielkiego patrona jakim jest św. Jan Paweł II zobowiązuje, aby być solidnym i obowiązkowym uczniem oraz człowiekiem.
                Po eucharystii udaliśmy się do szkoły. Tam uczniowie klas starszych wystąpili z okolicznościową akademią. Pani dyrektor odczytała list z Ministerstwa Edukacji Narodowej, opowiedziała o zmianach, które nastąpiły podczas wdrażania nowej reformy oświaty, przedstawiła nowych nauczycieli. Następnie uczniowie udali się do swoich klas po rozkład zajęć.
               W nowym roku szkolnym wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów w nauce!!!
               Pamiętajcie, że szkoła jest Waszym drugim domem – czujcie się w niej dobrze i bezpiecznie!

             

          • ERASMUS+ Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej Relacja ze szkolenia metodyczno językowego w Edynburgu w Wielkiej Brytanii nauczycielki języka angielskiego Elżbiety Rędzio

          •    W ramach realizacji projektu „ Poznawanie kultury europejskiej kluczem do przyszłości” uczestniczyłam w dwutygodniowym kursie Language and Methodology Refresher in Edinburgh School Of English.


              Celem kursu było zdobycie informacji na temat najnowszych metod nauczania języka angielskiego, wymiana doświadczeń z nauczycielami z innych krajów, poznanie kultury Szkocji oraz doskonalenie umiejętności językowych.
              Kurs obejmował 55 godzin zajęć od 6 sierpnia do 18 sierpnia 2017 roku. Zajęcia odbywały się 5 dni w tygodniu od godziny 9 do 16.30. w pięknym zabytkowym budynku, przy głównej ulicy Edynburga the The Royal Mile.

               Sesja poranna odejmowała zajęcie językowe takie jak mówienie, wymowa, gramatyka, przygotowanie prezentacji, słuchanie i pisanie. Sesja popołudniowa była poświęcona metodyce nauczania języka angielskiego. Te zajęcia cenię sobie najbardziej, ponieważ pozwoliły mi one na refleksję na temat mojej pracy, stosowanych przeze mnie metod i technik nauczania, oraz stały się dla mnie inspiracją i żródłem pomysłów  do uatrakcyjnienia prowadzonych lekcji.Kurs miał charakter międzynarodowy. Uczestniczyli w nim pełni pasji i pozytywnego myślenia nauczyciele z Austrii, Czech, Niemiec, Hiszpanii,Szwajcarii i Włoch.  

                Międzynarodowy charakter kursu pozwolił mi na poznanie systemów edukacji w innych krajach, poznanie sposobów nauczania języka angielskiego, wymianę pogłądów i doświadczeń oraz był świetną okazją do nawiązania współpracy z kolegami z innych europejskich szkół. Nasze kontakty wychodziły poza formalne zajęcia w szkole, razem zwiedzaliśmy Edynburg, the Highlands, Loch Ness i chodziliśmy na zajęcia kulturalno towarzyskie organizowane przez szkołę.

                Podczas pobytu w Edynburgu mieszkałam u Gillian, wspaniałej, gościnnej nauczycielki, dzięki której poznałam zwyczaje i styl życia szkockiej rodziny oraz doskonaliłam mówienie w języku angielskim w codziennych sytuacjach.
                Uczestnictwo w kursie to wielka przygoda, wspaniałe, niezapomniane przeżycie, żrodło motywacji i inspiracji do dalszej pracy nad sobą, swoim warsztatem pracy. Jestem szczęśliwa że dzięki programowi Comenius + mam możliwość wspólnie z kolegami realizować w naszej szkole projekt „ Poznawanie kultury Europejskiej kluczem do przyszłości”.

             

            Photo_Album__08__2017.odp

            Elżbieta Rędzio

             

        • RELACJE NAUCZYCIELI ZE SZKOLENIA JĘZYKOWEGO NA WYSPIE GOZO NA MALCIE
          • RELACJE NAUCZYCIELI ZE SZKOLENIA JĘZYKOWEGO NA WYSPIE GOZO NA MALCIE

          • 26.08.2017r. (sobota)

                Dzisiejszy dzień to pełen relax przed jutrzejszym powrotem do domu. Jedziemy na plażę, która jak dotąd zrobiła na nas największe wrażenie- Azure Window. Mimo, że Lazurowe Okno, zwane też Mostem Skalnym już nie istnieje od stycznia tego roku, miejsce to nie traci na swojej atrakcyjności. Nadal przyciąga tutaj mnóstwo turystów, którzy przyjeżdżają tutaj nurkować, podziwiać piękne klify, pływać w ciepłych, przejrzystych wodach Morza Śródziemnego.

            A jutro ??? To już sami wiecie ...

            Do zobaczenia 4 września smiley

            Diana Flisak 
            Renata Kowalska

          • RELACJE NAUCZYCIELI ZE SZKOLENIA JĘZYKOWEGO NA WYSPIE GOZO NA MALCIE

          • 25.08.2017r. (piątek)

                Nadszedł czas podsumowania naszej nauki w szkole Bels. Stephanie powitała nas szerokim uśmiechem wręczając nam test. Po jego sprawdzeniu, wynik był jednoznaczny...smiley Na koniec zajęć otrzymałyśmy certyfikaty ukończenia kursu oraz pożegnałyśmy się z naszą lektorką, która jak się okazało również opuszcza Gozo. Udaje się do Singapru do nowej pracy.   Aby uczcić zakończenie kursu, poszłyśmy na ogromny deser lodowy.smiley



               Nie wspominałyśmy wcześniej o charakterystycznym wyglądzie frontów tutejszych domów. Wszystkie zbudowane są z tego samego materiału, więc mają praktycznie ten sam kolor, natomiast różnią się frontem. Niewiele domów posiada numer, natomiast każdy ma swoje ,,imię" np. Golden Dream, Sacred Heart, Paradise. Często na stronie frontowej znajdują sie figurki świętych, głownie Maryi, świętej Rodziny.



               Na jednym ze skrzyżowań Victorii, stoi posąg Jana Pawła II. Nasz papież trzykrotnie odwiedził Maltę, przy czym jedna z wizyt była zupełnie przypadkowa, ponieważ samolot, którym leciał musiał awaryjnie lądować- właśnie na Malcie. Wizyty odbyły się dwukrotnie w 1990 roku w maju i we wrześniu, a trzecia w maju 2001 roku.

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

            Diana Flisak
            Renata Kowalska

        • RELACJE NAUCZYCIELI ZE SZKOLENIA JĘZYKOWEGO NA WYSPIE GOZO NA MALCIE
          • RELACJE NAUCZYCIELI ZE SZKOLENIA JĘZYKOWEGO NA WYSPIE GOZO NA MALCIE

          • 24.08.2017r. (czwartek)

                W dniu dzisiejszym spacerowałyśmy po stolicy Gozo-  Victorii (Rabat). Miasto znajduje się w centralnej części wyspy, skąd kursują autobusy w każdym kierunku. Nad miastem góruje cytadela- ogromna budowla z murem obronnym i katedra w centralnej części. Z murów rozpościera się niesamowity widok na całą wyspę. Lokalizacja cytadeli została wybrana przez pierwszych osadników, ponieważ jest to naturalne obronne wzgórze, dominujące nad otaczającym go terenem.
               Wewnątrz murów obronnych cytadeli, znajduje się kilka godnych uwagi budynków. Wśród nich są : Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Kaplica św. Józefa, budynek starego więzienia, Kaplica św. Barbary w Murach, budynek sądów, Muzeum Archeologii Gozo, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Folkloru.
               Obecnie cytadela widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

          • RELACJE NAUCZYCIELI ZE SZKOLENIA JĘZYKOWEGO NA WYSPIE GOZO NA MALCIE

          • 23.08.2017r. (środa)

                Dzisiejszego popołudnia udałyśmy się zobaczyć jedne z najstarszych budowli świata- Ggantija- kompleks świątynny. Liczy ok 5800 lat, a w 1980 roku został on wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zachowały się tu dwie świątynie, zaliczane do najstarszych wolnostojących budowli na świecie. Do naszych czasów przetrwały zewnętrzne mury, miejscami sięgające 6 metrów. Na podstawie rozmiarów wapiennych bloków, ważących niekiedy 50 ton, ocenia się, że pierwotnie świątynie były jeszcze wyższe. Świątynie były najprawdopodobniej miejscami prehistorycznego kultu płodności.

            Diana Flisak
            Renata Kowalska

        • RELACJE NAUCZYCIELI ZE SZKOLENIA JĘZYKOWEGO NA WYSPIE GOZO NA MALCIE
          • RELACJE NAUCZYCIELI ZE SZKOLENIA JĘZYKOWEGO NA WYSPIE GOZO NA MALCIE

          • 22.08.2017r. (wtorek)

              Dzisiejsze popołudnie postanowiłyśmy spędzić bardziej aktywnie,dlatego zrezygnowałyśmy z autobusu i pieszo wybrałyśmy się w okolice miasta Gharb do Bazyliki Ta' Pinu. Należy ona do najważniejszych świątyń w kraju. Została wybudowana w latach 1919-1931 i jest to bardzo ważne miejsce kultu maryjnego. Na przystanku spotkałyśmy starszą panią, która do Bazyliki Ta' Pinu przyjeżdża raz w tygodniu z Malty.
               W 1990 roku miejsce to odwiedził Jan Paweł II. Dołączył On do obrazu Matki Boskiej pięć złotych gwiazd.
            W pobliżu bazyliki znajduje się droga krzyżowa usytuowana na wzniesieniu, którą tworzą duże, kamienne posągi. Przejście całej drogi krzyżowej zajmuje 1 godzinę. Na szczycie wzniesienia znajduje sie ostatnia stacja.W okresie świąt Bożego Narodzenia tutejsi mieszkańcy przygotowują szopkę.
              Bazylika ta już na pierwszy rzut oka różni się od maltańskich świątyń. Nie jest położona wśród wąskich uliczek i zabudowań, jak prawie wszystkie kościoły na Malcie. Budowla stoi majestatycznie w polach i widać ją z daleka. Na jej ścianach znajduje się wiele dowodów, że modlitwa za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny czyni cuda. Wierni najpierw przyjeżdżają modlić się o wyzdrowienie, czy rozwiązanie innych problemów, a następnie wracają i zostawiają pisemne świadectwa, że zostali wysłuchani. 

            Diana Flisak
            Renata Kowalska

        • RELACJE NAUCZYCIELI ZE SZKOLENIA JĘZYKOWEGO NA WYSPIE GOZO NA MALCIE
          • RELACJE NAUCZYCIELI ZE SZKOLENIA JĘZYKOWEGO NA WYSPIE GOZO NA MALCIE

          • 21.08.2017r. (poniedziałek)

              Dzisiaj do naszej grupy dołączyli nowi studenci- 2 Włoszki1 Hiszpan. Atmosfera na zajęciach jest bardzo przyjazna i swobodna. Staramy się rozmawiam z każdym z uczestników, oczywiście w języku angielskim.
               Po zajęciach pojechałyśmy na północne klifowe wybrzeże Gozo- Marsalforn. Piękne, wysokie klify, szeroka nabrzeżna promenada jest idealna na spacery, w czasie których można obserwować siłę uderzających o klif spienionych fal morskich.
            Po drodze można zobaczyć piękne  salt pans- specjalne baseny, panwie solne służące do odzyskiwania soli z wody morskiej. Sól w lipcu i sierpniu można kupić, jako miłą pamiątkę. 

            video-1503340701.mp4

            Diana Flisak
            Renata Kowalska

        • RELACJE NAUCZYCIELI ZE SZKOLENIA JĘZYKOWEGO NA WYSPIE GOZO NA MALCIE
          • RELACJE NAUCZYCIELI ZE SZKOLENIA JĘZYKOWEGO NA WYSPIE GOZO NA MALCIE

          • 20.08.2017r. (niedziela)

            Kolejnym ,,przystankiem" naszego pobytu na Gozo była wycieczka na Comino. Cudowna mała wysepka między Maltą, a Gozo przyciąga ogromne rzesze turystów. Szczególnie Blue Lagune (Błękitna Laguna), gdzie woda jest błękitno- turkusowa, bielutki piasek pod nogami i zapierające dech w piersiach widoki są gwarancją niezapomnianych wrażeń.
            Comino w średniowieczu budziło strachprzerażenie, gdyż w jej zatokachprzybrzeżnych jaskiniach chronili się piraci, szykujący napady na Maltę i Gozo. W tym też czasie na Comino zsyłano przestępców, którzy uprawiali na niej kminek- comino.

            Diana Flisak
            Renata Kowalska

        • RELACJE NAUCZYCIELI ZE SZKOLENIA JĘZYKOWEGO NA WYSPIE GOZO NA MALCIE
          • RELACJE NAUCZYCIELI ZE SZKOLENIA JĘZYKOWEGO NA WYSPIE GOZO NA MALCIE

          • 19.08.2017r. (sobota)

                Dzisiejszy dzień poświęciłyśmy na zwiedzanie Malty. Wykupiłyśmy bilet na objazdowy autobus jadący północną trasą po Malcie. Autobus jest dwupiętrowy z odkrytym dachem (oczywiście siedziałyśmy na górze), dzięki czemu mogłyśmy podziwiać uroki Malty i utrwalać naszą opaleniznę. smiley
               Zaletą tej wycieczki jest to, że można w każdej chwili wysiąść na dowolnym przystanku, zwiedzić interesujące nas miejsce i ponownie wsiąść w kolejny autobus, który kursuje, co 45 minut. Dodatkową zaletą jest to, że w czasie 3 godzinnej podróży, można słuchać opisu zwiedzanych miejsc w dowolnym języku przez słuchawki, które otrzymałyśmy przy wejściu do autobusu.
               Wysiadłyśmy w miejscowości Attard, gdzie spacerowałyśmy po ogrodach, podziwiając śródziemnomorską roślinność.
            Trasa wycieczki wiodła przez miasto Mosta znajdujące się w centralnej części Malty. Miasto to jest bardzo stare i piękne. Jego usytuowanie nie jest przypadkowe. Maltańczycy zbudowali go daleko od nabrzeża, co miało chronić ówczesnych mieszkańców przed atakiem piratów. Uliczki w mieście są wąskie i kręte, co miało ułatwić ucieczkę przed wrogiem. Znajduje się tutaj olbrzymia świątynia z jedną z największych kopuł w Europie. Słynie m. in. z tego, że podczas II wojny światowej wpadły do niej bomby, które nie wybuchły.
             Po drodze mijałyśmy wiele ciekawych miejsc, wiosek i miast, winnic i pól, na których ze względu na sprzyjający klimat zbiory odbywają sie 2-3 razy w roku.
              Maltańczycy zajmują się także produkcją szkła ozdobnego- podziwiałyśmy te produkty: począwszy od naczyń, żyrandoli, po szklaną biżuterię.
              I w końcu dotarłyśmy do największej atrakcji tej trasy- miasta Mdina- pierwszej stolicy Malty. Piękne zabudowania, mur obronny, usytuowanie na wysokim wzniesieniu sprawiają, że Mdina wygląda, jak czarodziejskie miasto. Jego charakter, wygląd przyciąga producentów filmowych. Między innymi nagrany był tutaj serial ,,Gra o tron" i częściowo  filmy ,,Gladiator",,Troja". Obecnie Mdina nazywana jest cichym miastem.
              Na Malcie i Gozo znajduje się wiele kościołów i katedr. Ich cechą charakterystyczną są 2 zegary umieszczone na froncie budynku. Jeden pokazuje godzinę, a na drugim najczęściej znajduje się kalendarz, co miało zmylić diabła, o której godzinie jest msza.  

            Diana Flisak
            Renata Kowalska

          • RELACJE NAUCZYCIELI ZE SZKOLENIA JĘZYKOWEGO NA WYSPIE GOZO NA MALCIE

          • 18.08.2017r. (piątek)

              Na dzisiejszych zajęciach pisałyśmy test sprawdzający. Ku naszemu zaskoczeniu, zostałyśmy pochwalone przez naszą prowadzącą- Stephanie, co zwiększyło naszą motywację do swobodnego wypowiadania sie w języku angielskim smiley nie tylko na zajęciach, ale także w sytuacjach codziennych. Na każdych zajęciach poznajemy mnóstwo nowych zwrotów i każdy uczestnik kursu może liczyć na pomoc Stephanie.
              Po zajęciach zwiedzałyśmy stolicę Gozo- Victorię. Przy okazji odwiedziłyśmy kilka straganów z pamiątkami. Warto tutaj wspomnieć, że na Malcie wszystkie sklepy są zamknięte w godzinach od 12.00-16.00. Mieszkańcy udają się na tak zwaną sjestę, a później sklepy są ponownie otwierane i są czynne do godziny 19.00-20.00.

            Diana Flisak
            Renata Kowalska

        • RELACJE NAUCZYCIELI ZE SZKOLENIA JĘZYKOWEGO NA WYSPIE GOZO NA MALCIE
          • RELACJE NAUCZYCIELI ZE SZKOLENIA JĘZYKOWEGO NA WYSPIE GOZO NA MALCIE

          • 17.08.2017r. (czwartek)

                Dzisiejszego dnia zajęcia miałyśmy z innym lektorem, z Rebecą. Jest to przemiła starsza Pani, która jako lektor języka angielskiego pracuje już 24 lata.
               Po każdych zajęciach mamy zadaną pracę domową smiley, którą solidnie  odrabiamy w godzinach wieczornych.
              Po sprawdzeniu pracy domowej, ćwiczyłyśmy czas present perfect, wypowiadając  sięrozmawiając miedzy sobą tylko w języku angielskim. Dzisiejszy temat dotyczył przedstawienia naszego kraju, najciekawszych miast oraz miejsca, w którym żyjemy i pracujemy.
               Po zajęciach pojechałyśmy na kolejną piękną plażę Ramla Bay, którą charakteryzuje czerwony piasek.
              Najczęściej poruszamy się korzystając z komunikacji miejskiej, która jest doskonale zorganizowana. Można dojechać w każdy zakątek wyspy. Odległości są niewielkie, dlatego czasami spacerujemy w towarzystwie nowo poznanych koleżanek.

            Diana Flisak
            Renata Kowalska