- SZKOLNY DZIEŃ EUROPEJCZYKA
- Koło Przyjaciół Europy – Lizbona
- Wycieczka do Szkocji- lekcja pokazowa
- The project “Knowing the European culture is the key to future”
- PISZĄ O NAS!
- KOŁO PRZYJACIÓŁ EUROPY- WRZESIEŃ/ PAŹDZIERNIK 2017
- KOŁO PRZYJACIÓŁ EUROPY- EDYNBURG
- KOŁO PRZYJACIÓŁ EUROPY- LONDYN
- EDINBURGH SCHOOL OF ENGLISH ERASMUS+ Mobilność kadry edukacji szkolnej
- ERASMUS+ Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej Relacja ze szkolenia metodyczno językowego w Edynburgu w Wielkiej Brytanii nauczycielki języka angielskiego Elżbiety Rędzio
- RELACJE NAUCZYCIELI ZE SZKOLENIA JĘZYKOWEGO NA WYSPIE GOZO NA MALCIE
- PROGRAM AUTORSKI „Poznanie kultury europejskiej kluczem do przyszłości, na podstawie wybranych państw europejskich”.
- MOBILNOŚĆ EDUKACYJNA - Udział w międzynarodowym programie ERASMUS + Poznawanie kultury europejskiej kluczem do przyszłości
- Plan pracy Koła Przyjaciół Europy w roku szkolnym 2017/2018 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Piątkowej
- HARMONOGRAM DZIAŁAŃ Realizacja projektu ,,Poznawanie kultury europejskiej kluczem do przyszłości”. Programu Erasmus+ Mobilność edukacyjna.
- REGULAMIN REKRUTACJI DO PROJEKTU POZNAWANIE KULTURY EUROPEJSKIEJ KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI REALIZOWANEGO W RAMACH AKCJI 1MOBILNOŚĆ KADRY EDUKACJI SZKOLNEJ PROGRAMU ERASMUS+
- PROJEKT FRANCE/POLAND EXCHANGE
ERASMUS+ Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej Relacja ze szkolenia metodyczno językowego w Edynburgu w Wielkiej Brytanii nauczycielki języka angielskiego Elżbiety Rędzio
W ramach realizacji projektu „ Poznawanie kultury europejskiej kluczem do przyszłości” uczestniczyłam w dwutygodniowym kursie Language and Methodology Refresher in Edinburgh School Of English.
Celem kursu było zdobycie informacji na temat najnowszych metod nauczania języka angielskiego, wymiana doświadczeń z nauczycielami z innych krajów, poznanie kultury Szkocji oraz doskonalenie umiejętności językowych.
Kurs obejmował 55 godzin zajęć od 6 sierpnia do 18 sierpnia 2017 roku. Zajęcia odbywały się 5 dni w tygodniu od godziny 9 do 16.30. w pięknym zabytkowym budynku, przy głównej ulicy Edynburga the The Royal Mile.Sesja poranna odejmowała zajęcie językowe takie jak mówienie, wymowa, gramatyka, przygotowanie prezentacji, słuchanie i pisanie. Sesja popołudniowa była poświęcona metodyce nauczania języka angielskiego. Te zajęcia cenię sobie najbardziej, ponieważ pozwoliły mi one na refleksję na temat mojej pracy, stosowanych przeze mnie metod i technik nauczania, oraz stały się dla mnie inspiracją i żródłem pomysłów do uatrakcyjnienia prowadzonych lekcji.Kurs miał charakter międzynarodowy. Uczestniczyli w nim pełni pasji i pozytywnego myślenia nauczyciele z Austrii, Czech, Niemiec, Hiszpanii,Szwajcarii i Włoch.
Międzynarodowy charakter kursu pozwolił mi na poznanie systemów edukacji w innych krajach, poznanie sposobów nauczania języka angielskiego, wymianę pogłądów i doświadczeń oraz był świetną okazją do nawiązania współpracy z kolegami z innych europejskich szkół. Nasze kontakty wychodziły poza formalne zajęcia w szkole, razem zwiedzaliśmy Edynburg, the Highlands, Loch Ness i chodziliśmy na zajęcia kulturalno towarzyskie organizowane przez szkołę.
Podczas pobytu w Edynburgu mieszkałam u Gillian, wspaniałej, gościnnej nauczycielki, dzięki której poznałam zwyczaje i styl życia szkockiej rodziny oraz doskonaliłam mówienie w języku angielskim w codziennych sytuacjach.
Uczestnictwo w kursie to wielka przygoda, wspaniałe, niezapomniane przeżycie, żrodło motywacji i inspiracji do dalszej pracy nad sobą, swoim warsztatem pracy. Jestem szczęśliwa że dzięki programowi Comenius + mam możliwość wspólnie z kolegami realizować w naszej szkole projekt „ Poznawanie kultury Europejskiej kluczem do przyszłości”.
Galeria zdjęć dostępna
po kliknięciu na fotografięElżbieta Rędzio