- SZKOLNY DZIEŃ EUROPEJCZYKA
- Koło Przyjaciół Europy – Lizbona
- Wycieczka do Szkocji- lekcja pokazowa
- The project “Knowing the European culture is the key to future”
- PISZĄ O NAS!
- KOŁO PRZYJACIÓŁ EUROPY- WRZESIEŃ/ PAŹDZIERNIK 2017
- KOŁO PRZYJACIÓŁ EUROPY- EDYNBURG
- KOŁO PRZYJACIÓŁ EUROPY- LONDYN
- EDINBURGH SCHOOL OF ENGLISH ERASMUS+ Mobilność kadry edukacji szkolnej
- ERASMUS+ Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej Relacja ze szkolenia metodyczno językowego w Edynburgu w Wielkiej Brytanii nauczycielki języka angielskiego Elżbiety Rędzio
- RELACJE NAUCZYCIELI ZE SZKOLENIA JĘZYKOWEGO NA WYSPIE GOZO NA MALCIE
- PROGRAM AUTORSKI „Poznanie kultury europejskiej kluczem do przyszłości, na podstawie wybranych państw europejskich”.
- MOBILNOŚĆ EDUKACYJNA - Udział w międzynarodowym programie ERASMUS + Poznawanie kultury europejskiej kluczem do przyszłości
- Plan pracy Koła Przyjaciół Europy w roku szkolnym 2017/2018 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Piątkowej
- HARMONOGRAM DZIAŁAŃ Realizacja projektu ,,Poznawanie kultury europejskiej kluczem do przyszłości”. Programu Erasmus+ Mobilność edukacyjna.
- REGULAMIN REKRUTACJI DO PROJEKTU POZNAWANIE KULTURY EUROPEJSKIEJ KLUCZEM DO PRZYSZŁOŚCI REALIZOWANEGO W RAMACH AKCJI 1MOBILNOŚĆ KADRY EDUKACJI SZKOLNEJ PROGRAMU ERASMUS+
- PROJEKT FRANCE/POLAND EXCHANGE
EDINBURGH SCHOOL OF ENGLISH ERASMUS+ Mobilność kadry edukacji szkolnej
W ubiegłym roku szkolnym 2016/2017 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Piątkowej opracowała Europejski Program Rozwoju Szkoły. Program został wysoko oceniony przez Narodową Agencję Programu Erasmus+. Szkoła została beneficjentem programu Erasmus + Mobilność kadry edukacji szkolnej i w czerwcu bieżącego roku przystąpiła do realizacji projektu ,,Poznawanie kultury europejskiej kluczem do przyszłości”. Projekt trwa 15 miesięcy, zakończy się 31.08.2018 roku.
MIĘDZYNARODOWE SZKOLENIA
W ramach projektu nauczyciele wyjechali na międzynarodowe szkolenia. Nasze odbywało się od 1 do 15 października w Edynburgu. Przez dwa tygodnie uczestniczyłyśmy w zajęciach prowadzonych w angielskiej szkole – Edinburgh School of English. Czas spędzony w tym miejscu był bardzo intensywnie wykorzystany. Szkolenie było podzielone na kilka bloków tematycznych. Uczestnicy pracowali w różnych - zazwyczaj kilkuosobowych - grupach. Była to doskonała okazja, aby zawrzeć znajomości z ludźmi z całego świata m.in.; Chin, Arabii Saudyjskiej, Niemiec, Chile, Szwajcarii, Indii czy Turcji. Aby się porozumieć ze sobą, byliśmy zmuszeni używać języka angielskiego. To był jedyny język, którym posługiwali się wszyscy uczący się w tej szkole. Podczas dwutygodniowego szkolenia można było wymienić się doświadczeniem oraz poznać metody pracy stosowane w szkockiej oświacie, która należy do jednej z najwyżej ocenianych w Europie.
EDINBURGH SCHOOL OF ENGLISH
Edinburgh School of English została założona w 1969 roku. Mieści się ona w tzw. Old Town na ulicy Canongate, która jest przedłużeniem The Royal Mile; najstarszej i najsłynniejszej ulicy w Edynburgu. Co ciekawe, szkoła przejęła budynek po dawnym kościele, co jeszcze bardziej dodaje uroku temu miejscu. Edinburgh School of English zyskało reputację jednej z najlepszej placówki w United Kingdom. Zajęcia w szkole trwały od godziny 8:30 do 16:30. Szkoła posiada wiele sal lekcyjnych. Każda z nich została nazwana imieniem jakiejś szkockiej wyspy lub bezludnej wysepki np. Iona, Jura, Skye, Mull, Lewis.
CYKL ZAJĘĆ
Zajęcia w Edinburgh School of English rozpoczynały się o godzinie 8:30. Wszyscy spotykali się w tzw. Common Room, gdzie jeden z nauczycieli Will Rennie prowadził zajęcia Plenary sesion oraz panel dyskusyjny. Wszyscy uczestnicy szkolenia prowadzili rozmowy – zazwyczaj w parach - na różne tematy. Później przedstawiali swoje spostrzeżenia całej grupie.
O godzinie 9:00 rozpoczynały się zajęcia Spoken Performance Worshop, później udawaliśmy się na lekcje Grammar, Logic and Rhetoric. Po krótkiej przerwie rozpoczynaliśmy ćwiczenia z zakresu Comprehension and Vocabulary, potem pracowaliśmy w tzw. Team Project. Po przerwie obiadowej wracaliśmy do klasy, aby uczestniczyć w kolejnych ciekawych zajęciach Composition and Text Analysis. Ostatnią lekcja to Mentored Dissertation. Dzień w szkole był wypełniony intensywną nauką, poznawaniem nowego słownictwa, analizowaniem tekstów, ćwiczeniami z pisania. Niektórzy nauczyciele chcąc pobudzić w nas odwagę używania języka angielskiego prowadzili zajęcia w terenie, które polegały na tym, że w dwuosobowych grupach byliśmy wysyłani ,,na ulicę”. Mieliśmy za zadanie przeprowadzić dyskusję z napotkanymi przechodniami, zdobyć potrzebne informacje i wrócić do szkoły, by przedstawić zdobyte informacje reszcie grupy.
Udział w tym szkoleniu pozwolił nie tylko rozwinąć swoje kompetencje językowe, ale był doskonałą okazją, aby poznać szkocką metodykę nauczania. Jednym z edukacyjnych owoców zagranicznych szkoleń jest Koło Przyjaciół Europy, które powstało w Szkole Podstawowej w Piątkowej. Uczniowie bardzo chętnie przychodzą na zajęcia, poznają różne ciekawostki na temat państw europejskich. I rozwijają w ten sposób swoje kompetencje językowe, gdyż na Kole Przyjaciół Europy rozmawiamy i śpiewamy w języku angielskim.
Galeria zdjęć dostępna po
kliknięciu na fotografięEwelina Szumska
Małgorzata Wyskiel