,,Mama, tata - najpiękniejsze słowa świata..." - to motyw przewodni występów dzieci z okazji Dnia Mamy i Taty.
Ta piękna, pełna rodzinnego ciepła uroczystość odbyła się w naszej szkole 12 czerwca. O godzinie 17.00 aula szkolna zapełniła się zaproszonymi gośćmi, których powitała Pani Dyrektor Elżbieta Wyskiel, a następnie złożyła Rodzicom serdeczne życzenia.
Przedszkolaki oraz uczniowie klas I - III zaprezentowały program artystyczny, poprzez który choć w małej części chcieli podziękować Rodzicom za miłość i trud wychowania.
Najmłodsze dzieci pierwsze weszły na scenę i wystąpiły z przedstawieniem ,,Łąka dla Mamy i Taty". Przedszkolaki w kolorowych przebraniach mieszkańców łąki składały swoim rodzicom życzenia, tańczyły i śpiewały.
Następnie uczniowie klas I - III wspólnie zaprezentowali przedstawienie pt. ,,Zawody naszych rodziców", w którym dzieci chciały pomóc rodzicom w zmianie zawodu i wymieniały kim mogliby zostać. W puencie przedstawienia doszli jednak do ważnego wniosku, że najważniejszy zawód tego świata wykonuje właśnie MAMA oraz TATA. Zawód rodzica choć jest najtrudniejszy, daje dużo satysfakcji i jest najpiękniejszy. Całe przedstawienie przeplatane było pięknymi i wzruszającymi piosenkami.
Występy dzieci zakończył koncert muzyczny w wykonaniu Nikodema i Tymona, którzy zaprezentowali dla Rodziców wybrane utwory, których uczą się w szkole muzycznej.
Rodzice byli dumni ze swoich pociech, co było widać po uśmiechniętych twarzach pełnych wzruszeń. Nie brakowało również oklasków.
Na zakończenie wszystkie dzieci wręczyły Mamie i Tacie własnoręcznie wykonane laurki, jako wyraz bezgranicznej dziecięcej miłości.
Uroczystość przebiegła w miłej, rodzinnej atmosferze. Niezapomniane chwile zostały uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach.
Aktualności
DZIEŃ MAMY I TATY
- 121
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ,,MISTRZ ORTOGRAFII"
7 czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły i Anny Jenke w Błażowej odbyła się kolejna edycja międzyszkolnego konkursu ,,Mistrz Ortografii. Konkurs adresowany był do uczniów klas I - III ze szkół podstawowych z gminy Błażowa.
Wszyscy reprezentanci ze szkół byli bardzo dobrze przygotowani do konkursu. Zmagali się z trudnymi zasadami ortograficznymi, walcząc o tytuł ,, Mistrza Ortografii".
Z naszej szkoły w konkursie wzięła udział Zuzanna Hamerla z klasy II, która została nagrodzona dyplomem uczestnictwa oraz nagrodę rzeczową.
Serdecznie gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu. Życzymy dalszych sukcesów podczas zmagania sie z potyczkami ortograficznymi.
SPOTKANIE UCZNIÓW Z EDUKATORAMI IPN O DANUCIE SIEDZIKÓWNIE PS. INKA
- 9
05.06.2024 r. w Szkole Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły i Anny Janke w Błażowej odbyło się spotkanie edukatorami z IPN o Danucie Siedzikównie ps. INKA bohaterskiej sanitariuszce 5 Wileńskiej Brygady AK, w którym wzięli również udział nasi uczniowie z klasy VI i VII.
W pierwszej częśći spotkania uczestnicy poznali życie " Inki" oraz jej rodziny. Następnie odbyło się teoretyczne szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej, po którym odbyły się ćwiczenia praktyczne dla uczniów.
Zajęcia odbyły się w ramach projektu ,,Drużyna Inki". Uczniowie z zaciekawieniem w nich uczestniczyli i wynieśli z nich wiele przydatnych informacji. Dziękujemy za możlwiość uczesniczenia w warsztatach.
Zbiórka potrzebnych rzeczy dla Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w ramach akcji „Dzień Dziecka”. Razem wyczarujemy magiczne chwile”
- 2
„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”
ks. Mieczysław Maliński
Pamiętając o potrzebach innych uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji charytatywnej na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Tym razem chodziło o pomoc w organizacji prezentów z okazji Dnia Dziecka dla podopiecznych Hospicjum. Udało się zebrać rzeczy na łączną kwotę 1200 zł.
25 maja Oliwia Hus, Maja Kocur oraz Wiktoria Walczak pod opieką wychowawcy przekazały zebrane rzeczy do siedziby Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.
Nasi uczniowie wsparli także działalność fundacji przekazując nakrętki w ramach akcji „Nakręć się na pomaganie”.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, KGW z Piątkowej i nauczycielom, którzy wsparli nasze działania i dorzucili swoją cegiełkę do budowy lepszego jutra dla podopiecznych Fundacji.
RAJD ROWEROWY
- 57
W drugim tygodniu czerwca, część uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce i rajdzie rowerowym do Nieznajowej w Beskidzie Niskim. Rajd obejmował trasę Nieznajowa – Radocyna – Wyszowatka – Nieznajowa. Im bliżej terminu wycieczki, warunki atmosferyczne niestety, ale nie były sprzyjające i rajd do ostatniego dnia stał pod wielkim znakiem zapytania. Na szczęście pogoda była dla nas bardzo łaskawa. Przez całą trasę rajdu towarzyszyło nam piękne słońce, deszcz zaczął padać dopiero przy zjeździe na parking, gdzie dzieci mogły się już schronić w czekającym na nas busie. W nieco gorszej sytuacji byli opiekunowie wycieczki, którzy podczas załadunku rowerów, zostali przemoczeni do suchej nitki 😊😊😊.
Trasa rajdu wiodła przez malowniczy krajobraz Magurskiego Parku Narodowego w Beskidzie Niskim, gdzie uczniowie mogli podziwiać walory przyrodnicze tego regionu. Największą jednak frajdę sprawiły dzieciakom wielokrotne przejazdy rowerem przez Wisłokę, ponieważ prędzej czy później, każdy lądował z nogami w rzece 😊😊😊
Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Ośrodku Edukacyjno – Muzealnym im. Jana Szafrańskiego w Krempnej. Uczniowie skorzystali z głównych atrakcjami edukacyjnych oferowanych przez ośrodek. W sali ekspozycyjnej obejrzeli krótkometrażowy filmik przyrodniczy obrazujący historią kształtowania się obecnego stanu przyrody tego terenu. Dodatkowo mogli obejrzeć salę wystaw, w której pokazana jest przyroda Magurskiego Parku Narodowego. Na wystawie można zobaczyć krajobrazy, rośliny i zwierzęta parku w różnych porach roku. Dużym zainteresowaniem cieszyła się interaktywna ekspozycja znajdująca się na trzech poziomach korytarzy z nowymi ekspozytorami, które pobudzają
do poszukiwań i zachęcają do odkrywania przyrody wszystkimi zmysłami.
Ostatnim punktem wycieczki był obiad w zajeździe "Pod Małym Laskiem" w miejscowości Nowy Żmigród.
Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Wracając do domu na twarzach naszych dzieciaków było widać zmęczenie, ale co najważniejsze był też uśmiech i zadowolenie z udanej wycieczki!!!!! 😊
DZIEŃ DZIECKA
- 101
Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają zarówno młodsze jak i starsze dzieci. W naszej szkole obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień 3 czerwca. Od samego rana dopisywała nam pogoda, humory i energia do zabawy.
O godzinie 9.00 społeczność szkolna zebrała się na placu szkolnym, gdzie Pani Dyrektor złożyła dzieciom życzenia z okazji Ich Święta i zaprosiła do uczestnictwa w atrakcjach przygotowanych we współpracy z Radą Rodziców i Ochotniczą Strażą Pożarną w Piątkowej.
Jedną z form aktywności zaplanowanych na ten dzień było malowanie farbami na folii stretch. Przedszkolaki barwnie wymalowały ,,podwodny świat", natomiast uczniowie z klas 1-3 wykazały się dużą kreatywnością i twórczością tworząc ilustracje do opowiadania. Ponadto dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Największą atrakcją dla najmłodszych uczestników imprezy okazał się zamek dmuchany, z którego niektóre dzieci najchętniej by nie schodziły.
Na boisku szkolnym uczniowie mieli możliwość obejrzeć wyposażenie wozu strażackiego. Mogły przymierzyć hełm strażacki, wziąć udział w pokazie sprzętu ratowniczo - gaśniczego oraz samodzielnie sprawdzić działanie węża strażackiego. Obył się też konkurs w przeciąganie liny, który sprawił uczestnikom wiele śmiechu i radości. Starsze uczennice trenujące pod okiem pani Diany Flisak taniec na stepach, zaprezentowały swoje umiejętności młodszym kolegom i koleżankom. Dziewczynki zaprosiły też chętne dzieci do nauki tańca ,,Belgijka".
Tego dnia, Rada Rodziców zapewniła dzieciom wiele przysmaków. Były hot dogi, pyszne desery z owocami, lody, popcorn. Największa kolejka ustawiała się jednak po watę cukrową, którą sprawnie kręcił pan Staszek. Dzień Dziecka w naszej szkole z całą pewnością można uznać za bardzo udany. Dzieci wracały do domu zmęczone, ale z uśmiechem na twarzy.Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji Dnia Dziecka kierujemy w stronę Rady Rodziców, która była również fundatorem atrakcji dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Dziękujemy także strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Piątkowej za poświęcony czas, pokazy strażackie oraz pomoc w opiece nad dziećmi podczas korzystania z zamku dmuchanego. Pragniemy również podziękować Kołu Gospodyń Wiejskich ,,Piątkowianki" za udostępnienie sprzętu do przygotowania poczęstunku dla dzieci.
Gminny Dzień Dziecka 2024
- 4
2 czerwca br. na stadionie sportowym w Błażowej, już po raz drugi odbył się Gminny Dzień Dziecka. Z tej okazji, naszą szkołę reprezentowały dziewczynki z grupy tanecznej z klasy VII w składzie Oliwia Hus, Maja Kocur, Magdalena Szweter oraz Wiktoria Walczak, które wykonały przed tamtejszą publicznością „Choreografię na stepie”, przygotowaną przez panią Dianę Flisak. Magdalenia Szweter oraz Maja Kocur wykonały również taniec „Zumba”.
Nasze podopieczne spisały się na medal! Brawo Dziewczynki!!!
PARADA PATRONÓW
- 7
W środę 29 maja 2024 r. przedstawiciele naszej szkoły (uczniowie klasy VII) uczestniczyli w ,,Paradzie Patronów Szkół" w ramach Festiwalu Kultury Szkolnej, która odbyła się w Szkole Podstawowej im. gen. bryg. Mieczysława Boruty-Spiechowicza w Nowym Borku.
Celem spotkania było upamiętnienie patronów szkół, prezentacja ważnych postaci historycznych, międzyszkolna integracja młodzieży, a także edukacja poprzez zabawę.
W zorganizowanym pochodzie wzięło udział 12 szkół i przedszkoli. Uczniowie przebrani za patronów swoich szkół w akompaniamencie werblistów przemaszerowali w barwnym korowodzie ulicami Nowego Borku, a następnie przedstawili na placu szkolnym sylwetki swoich patronów ukazując ich życiorysy i podkreślając wartości, którymi się kierowali w życiu.
Uczeń Miłosz Lichota przebrany za papieża Jana Pawła II w towarzystwie swoich kolegów i koleżanek - Mateusza Pryszcza, Oliwii Hus i Wiktorii Walczak dumnie reprezentowali naszą placówkę. Uczniowie brali również udział w quizie i spotkaniu z żołnierzami z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.
Organizatorzy docenili wkład pracy uczniów i opiekunów każdej ze szkół nagradzając wszystkich uczestników upominkami rzeczowymi oraz bonami do wykorzystania w swoich szkołach.
Było to niezapomniane wydarzenie, które przyniosło wiele radości, wyjątkowych doświadczeń, a także było okazją do integracji społeczności lokalnej.
WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY ,,PODKARPACKIE KWIATY W RĘKODZIELE ARTYSTYCZNYM"
- 8
29 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i wyróżnień uczestnikom XVIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ,, Tradycje i zwyczaje Podkarpacia... I ty jesteś cząstką mojej małej Ojczyzny" pod hasłem „Podkarpackie kwiaty w rękodziele artystycznym” organizowany przy współpracy z Ligą Ochrony Przyrody Zarząd Okręgu Podkarpackiego w Rzeszowie.
W konkursie wzięło udział 120 placówek oświatowych z całego województwa, w tym również dzieci z naszego Oddziału Przedszkolnego i szkoły. Do konkursu nadesłano blisko 660 prac, z czego jury po długich obradach nagrodziło i wyróżniło 80 prac w czterech kategoriach wiekowych (przedszkola, kl. I-III, kl. IV-VI oraz klasy VII-VIII).
Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znalazły się również prace Martyny Kołodziej z Oddziału Przedszkolnego oraz Emilii Łuc z klasy I. Dziewczynki zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, które zostały odebrane na uroczystej gali.
Serdecznie gratulujemy dziewczynkom i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.
PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLASY I
- 6
Dnia 28 maja 2024 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie - obiecali książki kochać i szanować.
Zanim jednak nastąpiła ta uroczysta chwila pani bibliotekarka Danuta Hamerla przypomniała uczniom, w jaki sposób należy obchodzić się z książkami oraz zachowywać w bibliotece. Następnie nadszedł czas na złożenie przysięgi pod przewodnictwem Pani Książki.
Na pamiątkę tego uroczystego wydarzenia nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek oraz trochę słodkości. Miejmy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszoklasista będzie częstym gościem biblioteki i przy każdym spotkaniu odkryje zaczarowany świat bajek.
GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY
- 1
W poniedziałek, 27.05.2024 r. w Szkole Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły i Anny Jenke w Błażowej odbył się III Gminny Konkurs Matematyczny pod patronatem Burmistrza Błażowej.
W konkursie wzięli udział przedstawiciele klas IV - VII ze szkół podstawowych z gminy Błażowa. Naszą szkołę reprezentowali: Bartłomiej Łuc ( klasa IV), Szymon Sierant ( klasa V), Jakub Jurek ( kl. VI) oraz Miłosz Lichota ( klasa VII).
Uczestnicy zmierzyli się w teście konkursowym z pytaniami matematycznymi dostosowanymi do kategorii klasowej.
W kategorii klas V, uczeń Szymon Sierant otrzymał wyróżnienie w konkursie, natomiast w kategorii klas VII - Miłosz Lichota zajął III miejsce.
Naszym uczniom oraz pozostałym uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy w przyszłości dalszych sukcesów w ,,potyczkach matematycznych".
WYSTĘPY UCZNIÓW ZE SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA W BŁAŻOWEJ
- 6
27 maja 2024 r. w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Błażowej.
Celem wizyty było rozbudzenie w uczniach zainteresowań muzycznych oraz zachęcenie ich do zapisu na zajęcia do Szkoły Muzycznej w nowym roku szkolnym.
Cała społeczność szkolna miała okazję uczestniczyć w koncercie w wykonaniu uczniów i nauczycieli. Oprócz wysłuchania utworów muzycznych zaprezentowanych m. in. na takich instrumentach jak skrzypce, altówka, gitara, wiolonczela, klarnet, trąbka, saksofon, puzon, uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się wiele ciekawostek na ich temat.
Gminny Konkurs Recytatorski „Maria Konopnicka w oczach dziecka”
22 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kąkolówce odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Maria Konopnicka w oczach dziecka”.
Celem konkursu była popularyzacja poezji i prozy Marii Konopnickiej, rozwijanie uzdolnień i doskonalenie umiejętności recytatorskich oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej.
Konkurs zorganizowany został w dwóch grupach wiekowych. W I grupie wiekowej ( klasy 1-3) naszą szkołę reprezentowała Emilia Piech z klasy II, natomiast w II kategorii wiekowej ( klasy 4-8) Mateusz Pryszcz z klasy VII. Uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie.
Gratujemy wszystkim uczestnikom konkursu wysokiego poziomu recytacji a laureatom zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.
AKADEMIA Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
- 3
Witaj majowa jutrzenko,
Świeć naszej polskiej krainie,
Uczcimy ciebie piosenką,
Która w całej Polsce słynie.Witaj Maj! Trzeci Maj,
u Polaków błogi raj! ...We wtorek, 30 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, pierwszej w Europie i drugiej na świecie.
Uczniowie naszej szkoły w montażu słowno - muzycznym przybliżyli wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji oraz jej znaczenie dla Polski.
Cały występ uświetniły pieśni patriotyczne, które oddawały atmosferę uroczystości.
EKOfeston 2024 – Ekologiczny Festiwal Online
- 10
22 kwietnia 2024 r. z okazji Dnia Ziemi przedszkolaki oraz uczniowie klas I - VII wraz z nauczycielami wzięli udział w IV Ekologicznym Festiwalu online EKOfeston. Warsztaty zorganizowała firma Abrys Spółka z o.o. pod honorowym patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Wydarzenie było transmitowane na stronie internetowej ekofeston.abrys.pl.
W programie spotkania były: warsztaty, prelekcje, bloki tematyczne, konkursy oraz rozmowy z pasjonatami ekologii. Dzieci odpowiadały na pytania konkursowe, które były przesyłane za pośrednictwem poczty elektronicznej. Dzięki temu, że znaleźliśmy się wśród szkół, które najszybciej przesłały odpowiedzi na pytania, otrzymaliśmy nagrody.
Ogromną radość szczególnie najmłodszym dzieciom, sprawiły pozdrowienia dla naszej szkoły przesłane w trakcie transmisji przez prowadzących program.
Udział w warsztatach przede wszystkim uświadomił dzieciom, jak dbać o środowisko z myślą o naszej planecie Ziemi.
REKONSTRUKCJA HISTORYCZNA W NASZEJ SZKOLE
"Powstanie 44. Bitwa o Polskę". Udział w rekonstrukcji historycznej. Pokaz replik sprzętu bojowego i wyposażenia.
79
PIKNIK NAUKOWY Z ,,PROJEKTOREM"
- 35
W piątek, 12 kwietnia uczniowie z klas IV-VII pojechali do Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Futomie na piknik naukowy, który został zorganizowany w ramach programu ,,Projektor".
Tematyka zajęć dotyczyła:
- kryminalistki,
- pierwszej pomocy,
- zagadek matematycznych,
- konstrukcji przestrzennych,
- robotyki.
Na wszystkich zajęciach było ciekawie i można było się dowiedzieć wiele fajnych rzeczy, między innymi takich jak: w jaki sposób można odczytać odciski palców, udzielić pierwszej pomocy w razie różnych ran i wypadków, jak zbudować most i wieżę aby miały stałą konstrukcję oraz parę ciekawych rzeczy o robotach, ich czujnikach i jak one działają.
Mamy nadzieję, że w przyszłości zostaną jeszcze zorganizowane takie zajęcia i będziemy mieli okazję również w nich uczestniczyć.
KONKURS EKOLOGICZNY ,,CO PISZCZY W TRAWIE"- MAKIETA RUNA LEŚNEGO
Prace naszych uczniów wykonane na konkurs ekologiczny ,,Co piszczy w trawie" - makieta runa leśnego zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Białce.
TEATRZYK ,,PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA"
- 64
W środę, 3 kwietnia naszą szkołę odwiedził Koziołek Matołek. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I - III obejrzeli przedstawienie teatralne pt. ,,Przygody Koziołka Matołka" na motywach książki Kornela Makuszyńskiego.
Dzieci nie tylko oglądały przedstawienie, ale brały w nim czynny udział. Wykonywały różne zadania, a jednym z nich było podkucie Koziołka. Ponadto poznały polskie przysłowia o kozach oraz tytuły książek Kornela Makuszyńskiego.
Na zakończenie wszystkie dzieci dołączyły do Klubu Koziołka Matołka, otrzymując pieczątki z napisem ,,Witamy w krainie Koziołka Matołka.
19. ROCZNICA ŚMIERCI PAPIEŻA JANA PAWŁA II - PAMIĘTAMY
NIE ZASTĄPI CIEBIE NIKT...
Archiwum Aktualności